1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
szukam nadziei
Autor Wiadomość
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #271  Wysłany: 2019-09-11, 21:17  


|happy| |happy| |happy| |oyeah|
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #272  Wysłany: 2019-09-19, 13:29  


Witam. Byłam dziś na kontrolnym usg tego podejrzanego węzła i jest taki sam jak w grudniu ale znaleźli coś w prawej pachwinie (strona czerniaka) Wyników nie mam bo mam je dostać u lekarza 25tego. Padło słowo coś o " troche zatartej wnęce"
Pytanie do was jest takie :bo miałam wycinane znamię (wynik dobry) w dolnej części pleców właśnie po stronie prawej i rana mi się "rozpruła " i ciężko się goiła. Czy ten węzeł może być od tego?

[ Dodano: 2019-09-19, 14:29 ]
Czy limfa z tamtej okolicy spływa do pachwiny?

[ Dodano: 2019-09-19, 14:32 ]
Lekarka uspokoiła mnie że " nie wygląda jednoznacznie źle" ale ona by zrobiła bjopsję.

[ Dodano: 2019-09-19, 16:25 ]
Jezu wszędzie jest napisane że to świadczy o procesie nowotworowym. Załamka.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #273  Wysłany: 2019-09-19, 21:08  


marcelina007 napisał/a:
Padło słowo coś o " troche zatartej wnęce"

Tak, węzeły o zatartej wnęce mogą świadczyć o chorobie nowotworowej ale na razie nie ma co panikować, póki nie ma ostatecznej diagnozy. Na razie jest mowa "o trochę zatartej wnęce", oczywiście trzeba to sprawdzić koniecznie dalej. Nie wyrokujmy, nie załamuj się. Trzeba będzie zrobić biopsję to nawet lepiej, będzie wtedy konkretna informacja ale na razie jeszcze jej nie ma. Trzymam kciuki żeby na strachu się to skończyło.

pozdrawiam
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #274  Wysłany: 2019-09-19, 21:36  


Mam nadzieję tylko że "MOGĄ świadczyć" ale nie "MUSZĄ" :cry:
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #275  Wysłany: 2019-09-20, 09:39  


marcelina007 napisał/a:
Mam nadzieję tylko że "MOGĄ świadczyć" ale nie "MUSZĄ"
Właśnie tak.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kasiula_f_ 


Dołączyła: 11 Wrz 2018
Posty: 31

 #276  Wysłany: 2019-10-10, 16:06  


Hej, wyjaśniło się coś u Ciebie?
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #277  Wysłany: 2019-10-11, 13:55  


Hej. Lekarz powiedział że węzły chłonne pachwinowe są często narażone na infekcje więc żebym się nie martwiła. Mam je skontrolować w grudniu. Zapytałam lekarza ze moze by to przyspieszyć ale stwierdził że nie ma potrzeby. Tak że muszę poczekać na kolejne badania USG z ew biopsją. Zaraz wstawię opis USG.

[ Dodano: 2019-10-11, 15:02 ]
W lewej pachwinie utrzymuje się policykliczny węzeł chłonny z zachowaną zatoką tłuszczową oraz odcinkowo pogrubiałą warstwą korową. (od roku wygląda tak samo) W prawej pachwinie niepowiększone owalne węzły chłonne z zachowanymi zatokami tłuszczowymi . Nieco powyżej naczyń udowych , wyróżnia się na tle innych , węzeł chłonny z pogrubiałą warstwą kory , dobrze unaczynioną i nieco zatartą wnęką tłuszczową o wym 9x5.

[ Dodano: 2019-10-11, 15:05 ]
Chyba że ktoś z was może wiedzieć coś więcej ? :)
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #278  Wysłany: 2019-10-12, 16:37  


marcelina007, czytam opis USG i widzę że wynik masz podobny jak mój mąż rok przed przerzutami do mózgu z tym że to dotyczyło lewej pachy.
Miał węzła jak piszesz
marcelina007 napisał/a:
węzeł chłonny z pogrubiałą warstwą kory , dobrze unaczynioną i nieco zatartą wnęką tłuszczową o wym 9x5.
-z tym że On miał 4 mm.
Nie wiem czy to z tego węzła poszło do głowy ale wiem że dopóki nic się nie dzieje to jest ok i właśnie lekarz który nam powiedział że nie ma co się przejmować uśpił moją czujność-niestety wtedy forum nie czytałam.
Nie chcę Cię straszyć ale bądź czujna-proś o badania i nie wiem kiedy miałaś TK ale może co pół roku było by ok-klatka piersiowa głowa brzuch miednica.
Jeśli namieszałam proszę o zlikwidowanie naszej Władzy o ten komentarz-aczkolwiek lepiej być na bieżąco z wynikami niż trafić gdy bomba tyka.

Jest dobrze i oby tak dalej-przepraszam jeśli postraszyłam _itsme_
Kibicuje Ci z całego serca

:heart:
_________________
♥♥♥
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #279  Wysłany: 2019-10-12, 17:07  


Marcelina, Basik słusznie zaleca ostrożność. Brzydko, że kora pogrubiona i zatarta zatoka tłuszczowa, no i wymiar jednak spory. Nie chciałabym zarażać defetyzmem ,nie jestem również lekarzem, ale w przypadku pacjenta onkologicznego warto być czujnym. Lokalizacja węzła też nie jest bez znaczenia, miałaś czerniaka na nodze. Ja bym dla własnego spokoju zdecydowała się na biopsję tego węzła, jeśli lekarz nie chce Ci dać skierowania zawsze możesz zrobic prywatnie, w Szczecinie taka biopsja ( pobranie materiału plus badanie hist.pat) to koszt poniżej 200 pln. Ten węzeł może tak wygladać z wielu powodów, stany zapalne, infekcje, uderzenia, mikrourazy, ale z powodu Twojej czerniakowej przeszłości byłabym ostrożna na Twoim miejscu, nie wiem czy czekałabym pół roku. Niemniej życzę Ci żeby to było "nic" i absolutnie nie jest moim celem strasznie, zalecam tylko czujność, pozdrawiam
_________________
Aneta
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #280  Wysłany: 2019-10-12, 20:40  


Basik78 ale ten węzeł u was to był przerzut ? No nieźle sie nastraszyłam teraz. Zatarty wiem że źle , z pogrubiałą korą mam już od dawna po lewej stronie, wymiar nie jest duży bo do 1cm są ok. Tyle się dowiedziałam że ukrwienie to dobry znak. A badanie następne mam już 17 grudnia z ewentualną biopsją.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #281  Wysłany: 2019-10-12, 21:13  


basik78,

Oj nastraszyłaś koleżankę.
marcelina007,
Tak do 1 cm nie ma jeszcze tragedii, tak ukrwienie to dobry znak, tak zatarta, pogrubiała kora to znak, żeby trzeba zachować czujnośc ale jeśli wyniki nie zmieniają się na przestrzeni dłuższego czasu to ten powód do niepokoju jest mniejszy. Tak pacjent onkologiczny musi być bardziej czujnieszy i bardziej ostrożny.

marcelina007, na pewno nie można zostawić, na pewno trzeba za jakiś czas zrobić kolejne badanie i jeśli choć trochę będzie zmian w porównaniu do badania poprzedniego to na pewno konieczna biopsja.

pozdrawiam
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #282  Wysłany: 2019-10-12, 21:14  


Muszę poprostu przetrwać ten czas do następnych badań. Pocieszam się tym że nie każdy węzeł którego jest robiona biopsja ( bo w usg wygląda źle) jest nie przerzutowy. A jak to lekarz stwierdził pachwiny są miejscem gdzie najczęściej są infekcje i stany zapalne. I trzymam się słów "nieco" zatarta i to że jest jeden.
Muszę w końcu wychwycić coś pozytywnego ;)

[ Dodano: 2019-10-12, 22:19 ]
Tak jest szefowo, czujność i szybka kontrola wskazana ;) Jak to kiedyś lekarz powiedział " dostałam taką etykietę że zawsze czujniej się będzie patrzyło na wyniki niż u zdrowego człowieka"

[ Dodano: 2019-10-12, 22:23 ]
I wiem jeszcze że nie tylko "rozmiar" :) jest ważny co " stosunek" długości do szerokości...wypowiedź bez podtekstów erotycznych ;) o węzłach mowa oczywiście. Różnica nie może być mniejsza niż 2 mm
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #283  Wysłany: 2019-10-12, 23:33  


a czy miałas Marcelina napisane jak jest unaczyniony? węzły odczynowe są najczęściej unaczynione odwnękowo, podczas gdy przerzutowe obwodowo, to też ważna wskazówka. Nikt tu nie zamierza Cie straszyć i nie takie było przesłanie, nie każda biopsja to zły wynik, ja miałam robioną latem biopsję węzła z okolicy szyi i było wszystko ok. Wielkość to jedno, ale tak jak sama napisałaś ważny jest stosunek osi krótkiej do osi długiej węzła. Węzły zmienione nowotworowo są raczej okrągłe. Dużo można o cechach węzłów pisać, najważniejsze, żebyś trzymała rękę na pulsie, taka myślę była intencja wszystkich osób, które zareagowały na Twojego posta, pozdrawiam:)
_________________
Aneta
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #284  Wysłany: 2019-10-13, 07:40  


no właśnie nie wiem jak mam interpretować to "dobrze unaczyniony" w sensie że obficie czy "dobrze" czyli tak jak ma być prawidłowo. Minął już prawi miesiąc od badań i narazie jeszcze nie wyczuwam go palpacyjnie. No nikt na oko mi nie powie , trzeba sprawdzić. Zastanawiam się tylko czy 3 miesiące to bezpieczny czas.
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #285  Wysłany: 2019-10-14, 13:43  


marzena66,
marzena66 napisał/a:
Oj nastraszyłaś koleżankę.
Marzenko Ty wiesz że to absolutnie nie straszenie-ja z dobrego serducha:)
marcelina007,
marcelina007 napisał/a:
Basik78 ale ten węzeł u was to był przerzut ?
-tak - i pozostałość po usunięciu wszystkich węzłów-jednak nie wszystkich.
Wielki strach,
Wielki strach napisał/a:
najważniejsze, żebyś trzymała rękę na pulsie, taka myślę była intencja wszystkich osób,
-dokładnie tak-bo nasza czujność jest najważniejsza.
Dzięki Forum ciągle dowiadujemy się czegoś nowego i potrafimy coś dla siebie wywalczyć-to coś to są często badania,odpowiednie leczenie-więc to COŚ to AŻ.
Marcelinko samych dobrych wiadomości :heart:
_________________
♥♥♥
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group