1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaawansowany czerniak guzkowy
Autor Wiadomość
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #91  Wysłany: 2018-10-30, 09:21  


Agakon, bardzo się cieszę że się odezwałaś. ::dance::
Samych dobrych wyników Ci życzę.
Dziękuję za wsparcie :tull:
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #92  Wysłany: 2018-12-07, 10:27  


Ja też jak większość z Was robiłam teraz badania. Właściwie to część badań. USG brzucha ok, węzłów pachowych ok, blizny ok, węzłów szyjnych niby ok, bo 2 są ciut powiększone ale odczynowe. Byłam teraz na kontroli w ZCO i dostałam skierowanie na RTG płuc. Ja prześwietlenie robię u mnie w mieście stąd moje pytanie: czy boczne zdjęcia robicie z obu stron?
Następna kontrola w maju i wtedy dostanę skierowanie na Pet. Wtedy mam też powtórzyć wszystkie badania USG ( robię je u mnie prywatnie). Trochę się zdziwilam, bo brzuch robiłam zawsze raz w roku. I już mi Myślenicach się włączyła, że może coś się dzieje tylko mi lekarz nie mówi, albo ma przeczucia co pierwsze się posypie. Zycie

[ Dodano: 2018-12-07, 10:29 ]
Myslenica
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #93  Wysłany: 2018-12-07, 11:54  


Miałam dopiero pierwsza kontrole ale zdj płuc bylo tez boczne.

[ Dodano: 2018-12-07, 11:56 ]
Ale z lewej strony nie wiem czemu tak.
_________________
1990
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #94  Wysłany: 2018-12-07, 12:41  


No właśnie ja też tylko z lewej. Pomyślałam że może tylko w moim ośrodku tak jest.
 
1990 


Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 46

 #95  Wysłany: 2018-12-07, 12:42  


To się nie martw na zapas, widocznie tak ma byc 💓
_________________
1990
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #96  Wysłany: 2018-12-10, 20:31  


Zdjęcie robi się tylko z jednego boku. I tak widać wszystko "na przestrzał" że tak powiem. Lewy bok jest korzystniejszy, gdyż lepiej widać wtedy serce. Piszę to, gdyż jestem technikiem rtg, więc proszę mi wierzyć, że w tych bocznych zdjęciach nie ma żadnych podtekstów ;)
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #97  Wysłany: 2018-12-10, 23:12  


madzia1, dziękuję za odpowiedź. Miałam obawy, że może skoro robię RTG w przychodni a nie w ZCO to nie do końca dobrze to robią. Właśnie zawsze miałam z przodu i boczne lewe. W tamtym roku byłam zla na panią, że nie chce mi zrobić też prawego, mimo, że tłumaczyła mi, że tylko z jednej strony można. Zadzwoniła nawet do mojegp lekarza rodzinnego z zapytaniem z jakiej strony zrobic.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #98  Wysłany: 2019-01-26, 17:11  


Witajcie

Mam pytanie, często zastanawiam się czy takie osoby jak ja (po 3 latach z zaawansowanym czerniakiem) może liczyć na jakieś badania kliniczne? Konkretnie chodzi mi o to, czy przystąpić do badań można tylko zaraz po wycięciu czerniaka, czy to nie ma znaczenia.

Zastanawiam się też (czysto teoretycznie) czy osoby w podobnej sytuacji co ja, mogą jeśli nikt im nie proponuje leczenia sami sobie to leczenie opłacać? Czy lekarze się na to godzą? Oczywiście pytam z ciekawości, bo i tak mnie na to nie stać.

Ja jestem stadium pT3a czyli chyba IIA i z tego co widzę programów lekowych nie ma dla tego etapu. Niby są jeszcze badania kliniczne, ale to co czytam to też od stadium IIB, chyba, że źle szukam.

Ktoś? Coś?

Pozdrawiam wszystkich ciepło :heart: :heart: :heart:
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #99  Wysłany: 2019-01-29, 21:03  


I jeszcze jedno. Wiem, że LDH robi się w IV stopniu zaawansowania, ale skoro ja już raz robiłam i wyszło 161 a dziś 175 to może oznaczać, że coś się dzieje złego?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #100  Wysłany: 2019-01-30, 10:03  


LDH poniżej ok 250 w żaden sposób nie pozwala na jakiekolwiek wnioskowanie. A zmiana taka jak u Ciebie mogła być spowodowana większym niż zwykle wysiłkiem, ciężkostrawnym obiadem poprzedniego dnia lub np 1 piwem też poprzedniego dnia albo 1 tabletką APAPu
_________________
sprzątnięta
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #101  Wysłany: 2019-01-30, 13:41  


Agakon, swego czasu pisałam do profesora Rutkowskiego z pewnym pytaniem i jednocześnie podpytałam o badania kliniczne. Dostałam informację, że badania kliniczne są, ale tylko do 10 tygodni od operacji i to dla stadium TIIIA, czyli z przerzutem do węzłów. LDH miałam 190 w zeszłym roku, to nie jest w tym momencie dla nas wynik wiążący, raczej nie masz się czym przejmować
:)
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #102  Wysłany: 2019-01-30, 22:49  


arawis, dziękuję. Tak myślałam, ,ze nie ma szans na badania kliniczne, że jest jakiś przedział czasowy.

Jeśli chodzi o LDH to niby wiadomo, że bada się na IV etapie, ale jak już sie raz sprawdzi to "kusi" żeby przy kontrolnych badaniach krwi zobaczyć na jakim jest poziomie (przynajmniej ja tak mam)... i dołożyłam sobie kolejne zmartwienie. Trochę się nakręcam, bo o ile badania z krwi wyszły ok, czekam na wynik z rtg płuc....a trochę mnie pobolewa kręgosłup, coś mi siedzi pod łopatką ...i ogólnie tak jakoś niezbyt jest- jak to przed wynikami (galopująca paranoja ;) )

[ Dodano: 2019-01-30, 22:55 ]
gaba, u mnie w laboratorium norma niby <480.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #103  Wysłany: 2019-03-31, 12:50  


Witam Wszystkich w piękną, słoneczną niedzielę :-D

Jeśli piszę (bo robię to rzadko) tzn. że coś nie daje mi spokoju...

Nogi, ich ciągłe pobolewanie... Boję się, że mam przerzuty na kości :uuu:
To już trwa jakiś czas. Z przerwami. Częściej pobolewa mnie noga lewa (po tej stronie ciała miałam czerniaka). Ból raczej tępy, słaby, wędrujący. Czasem tylko udo, czasem łydka, biodro, pośladek, stopa. Pobolewa mnie lewa pachwina jak siadam po turecku. Nic tam nie czuję przy dotykaniu. Pisząc o bólu mam na myśli bardziej dyskomfort, a nie taki ból wymagający podania leków.
Czy to mogą być objawy przerzutów?

Druga sprawa..babska..
Nie mam miesiączki już ponad 3 m-ce. Idę za parę dni do lekarza.
Czy bardzo duży stres (nie chodzi o chorobę) jaki mam ostatnio może ją zatrzymać?
A może to początki menopauzy?
Wolę to niż ........

Wesprzyjcie, proszę
Pozdrawiam :heart:
 
eskate 


Dołączyła: 24 Paź 2016
Posty: 48
Pomogła: 5 razy

 #104  Wysłany: 2019-03-31, 15:53  


Agakon,

bole przerzutowe lokalizuja sie najczesciej w tych miejscach, w ktorych przerzut wystepuje. Moim zdaniem malo prawdopodobne by tak „szeroko” wedrujace bole o jakich piszesz zwiastowaly przerzut. Moja mama miala przerzuty raka pluc na kosci udowe - siedziala i caly czas sie po nich masowala, bol byl okropny ale wystepowal w miejscu, w jakim byly przerzuty. Dla spokoju zrobilabym rtg, ale tez poszla z tym do internisty.

Tak, brak miesiaczki moze byc spowodowany przez duzy stres. Sama jestem tego przykladem - raz w zyciu mialam taka sytuacje, musialam miec cykl rekonstruowany cyklem lekow hormonalnych, potem zaskoczylo i bylo OK. Ale trzeba (jak zawsze) to zdiagnozowac - idz do ginekologa, takiego co robi usg na wizycie, niech spojrzy co sie dzieje i zleci odpowiednie badania hormonalne.

Pozdrawiam,
Kasia
 
icia 


Dołączyła: 24 Maj 2015
Posty: 140
Pomogła: 16 razy

 #105  Wysłany: 2019-03-31, 17:16  


Agakon, te bóle nóg mogą być od dyskopatii tzw rwa kulszowa w początkowym stadium , może prześwietlenie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym dała by jakąś odpowiedź.

Pozdrawiam :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group