1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak ( czoło)
Autor Wiadomość
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #16  Wysłany: 2018-08-11, 20:28  


Jeżeli robić to rezonans z kontrastem, ale lepiej poczekać do wizyty u lekarza może da skierowanie albo przetłumaczy że to nie ma sensu. Każdy z nas chorych ma ciągle jakieś obawy że to przerzut lub nowe ognisko, gdyby zawsze sprawdzać to nie wychodzilibyśmy z TK lub rezonansu i to mogłoby nam solidnie zaszkodzić. 2-3 tygodnie w chorobie nowotworowej nie mają znaczenia - te opowiadania że każdy dzień się liczy dotyczą tylko szczególnych przypadków.

[ Dodano: 2018-08-11, 21:52 ]
Niestety na przykładzie tego wątku najlepiej można udowodnić że nie można niczego sensownego wyczytać jeżeli nie ma całości wyników. Chcesz rzetelnego wyjaśnienia to przepisuj całość wyników (łącznie z datą) lub dołącz skany. Wyjaśniam: czerniak nie jest rakiem - jest nowotworem złośliwym ale w żadnym wyniku nie może być opisany jako rak.

Wczoraj napisałaś: "W badaniu kontrolnym węzłów chłonnych szyi (usg) po czerniaku na głowie odkryto guz ślinianki. W opisie napisano: liczne komórki niedrobnokomórkowego raka. " to była biopsja? Jeżeli patolog widział w jednym badaniu czerniaka a w innym raka to znaczy że masz 2 niezależne nowotwory złośliwe. Może również znaczyć że leczysz się w ośrodku który nie ma możliwości prawidłowej diagnostyki.
_________________
sprzątnięta
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2018-08-12, 04:50  


Gabo, czerniaka miałam wycinanego w ubiegłym roku, a teraz było to badanie kontrolne - usg i po nim miałam zleconą biopsję i stąd cytowałam ten fragment (bo i nie było więcej szczegółów, więc nie robiłam skanu). Leczę się w Wieliszewie.
Myślę, że za radą TP53 po otrzymaniu wyników badania IHC napiszę do profesora Rutkowskiego.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #18  Wysłany: 2018-08-12, 08:34  


rak ślinianki nie jest mniej niebezpieczny od czerniaka, napisz już teraz, czeka Cię trudne leczenie.
_________________
sprzątnięta
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2018-08-12, 09:34  


Tego trudnego leczenia się boję, ale zanim napiszę do profesora, to chciałam mieć pewność, że to rak ślinianki, a może przerzut czerniaka, sama na razie nie wiem.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #20  Wysłany: 2018-08-12, 12:36  


usiłuję Ci to wytłumaczyć: w badaniu pod mikroskopem rak wygląda zupełnie inaczej niż czerniak, jeżeli patolog chociaż trochę się starał to nie ma możliwości żeby się pomylił. Teraz po ponad roku masz niewyjaśniony do końca status czerniaka (masz w ogóle określone stadium?) i raka (ślinianki?) gdzie nie dostałaś skierowania na rezonans tylko czekasz na doprecyzowanie wyniku z biopsji.

ps. powinnaś mieć jeszcze wynik his-pat z docinki.
_________________
sprzątnięta
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2018-08-12, 13:15  


Gabo, po docince w szpitalu dostałam wynik: naevus epidermo-dermalis pigmentosus; excisio completa. Stadium czerniaka nigdy nie miałam określonego, bo przy docince było podobno za późno, a wcześniej lekarz w przychodni myślał, że to brodawczak. W dwóch kolejnych badaniach usg radiolog nie widział guza ślinianki, dopiero w lipcu i zasugerował biopsję, którą miałam też w lipcu. dostałam się do lekarza i poprosił o badanie IHC. A może jak będę u niego pod koniec sierpnia, to zasugerować rezonans? nie wiem, czy powinnam lekarzowi podpowiadać, bo to on powinien znać się na swojej robocie.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #22  Wysłany: 2018-08-12, 17:35  


idź z wynikiem tej biopsji do lekarza POZ i poproś o kartę DiLO. Powinnaś szybko zacząć diagnostykę tego guza ślinianki, koniecznie badania obrazowe, laryngolog itd. Czy ten lekarz do którego masz iść pod koniec sierpnia to onkolog?
_________________
sprzątnięta
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #23  Wysłany: 2018-08-13, 04:02  


jaaga,
gaba, ma rację i zacznij szybko działać bo albo masz coś nie tak z wynikami albo masz 2 różne nowotwory złośliwe, czerniaka i raka niedrobnokomórkowego.

pozdrawiam
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2018-08-23, 09:16  


Gaba, dziękuję za pogonienie mnie. Dałaś mi do myślenia i ...zmieniłam szpital i lekarza. Nowy od razu dał mi skierowanie na PET-a CT. Obczytał wszystkie wyniki i mam zgłosić się do niego z wynikiem po Pecie.Wtedy pewnie szpital i zabieg.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2018-12-26, 21:46  


Witam po długiej przerwie. W listopadzie miałam wycięty guz ślinianki (okazało się, że to przerzut czerniaka) i usunięto mi kilka węzłów chłonnych. Ponieważ mój doktor prowadzący nie wiedział, czy powinnam mieć radioterapię, więc wysłał mnie na konsultację do CO do Warszawy. tak też napisałam mejla do Profesora Rutkowskiego, jestem już po spotkaniu, Profesor wziął próbki do oznaczenia mutacji Braf. I czekam na wyniki. Tak się zastanawiam, czy lepiej w mojej sytuacji mieć tę mutację, czy lepiej nie mieć. Może Wy mi coś podpowiecie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #26  Wysłany: 2018-12-26, 22:10  


Obecnośc mutacji będzie oznaczała możliwość zastosowania leków z programu lekowego:
http://onkologia-online.p...2.19/b/b.48.pdf
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2018-12-29, 16:33  


Mam pytanie, czy doktor Skoczylas z CO Warszawa należy do zespołu Profesora Rutkowskiego? Zostałam do niego "przydzielona" przez Profesora do leczenia uzupełniającego, którym też się martwię, bo myślałam, że dalej będzie prowadził mnie Pan Profesor.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #28  Wysłany: 2018-12-29, 16:39  


https://www.coi.pl/strukt...i-i-czerniakow/

Dr Skoczylas jest pracownikiem kliniki czyli można powiedzieć, że jest w zespole :)
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2018-12-29, 17:51  


Dzięki Missy, tylko martwię się, bo to rezydent. A mnie dano leczenie uzupełniające, choć nie znam szczegółów, bo mam wizytę 9.01. u dr Skoczylasa.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #30  Wysłany: 2018-12-29, 18:21  


Ja myślę, że rezydent takiej kliniki będzie się „starał” :) Myślę, że prof. Rutkowski doskonale wie kogo bierze do zespołu.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group