1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak ( czoło)
Autor Wiadomość
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2018-01-30, 21:28  


Witam. Nazywam się Agnieszka i od 15.09.2017r. wiem, że mam czerniaka górnej części czoła. Ale opowiem moją historię. W 2016r. "coś" pojawiło się na czole, ale to zlekceważyłam. W listopadzie udałam się do dermatologa, dodam kiepskiego, bo mi zamrażała zmianę 2 razy i do tego bez badań histopatologicznych. Wreszcie zrezygnowałam z leczenia. Na wizytę u chirurga onkologa czekałam do sierpnia 2017r. Lekarz wyciął zmianę, wziął wycinek do badań i ... zadzwonił 15.09.2017r. ok. 12.30, że to czerniak złośliwy. To on pomógł mi znaleźć szpital i swojego kolegę w nim, bo trzeba było zrobić docięcie. Limfoscyntygrafia nic nie dała. Dnia 20.10.2017r. było po operacji. Na szczęście czysto. Kiedy 17.01. miałam dostać skierowanie na usg szyi okazało się, że na głowie jest kolejne znamię do wycięcia z podejrzeniem przerzutu. Teraz czekam na zdjęcie szwów i wynik badania. Lekarz uprzedził,że jeśli to przerzut to może dostanę się do programu lekowego, a jeśli nie to będziemy zmiany kontrolować znamiona. Doszły problemy z mężem tzn. dawno były, ale teraz karze mi się wynosić z jego domu, mam czas do wakacji. Córce nie powiedziałam, boję się. Boję się strasznie przyszłości... Czemu napisałam? Ku przstrodze i tak po prostu chciałam się komuś wygadać.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-01-30, 22:10 ]
Czy chciałaś się "wygadać" tylko, ostrzec, czy będziesz miała potrzebę pogadania dalej, podzielenia się swoją historią?, jeśli tak to zgodnie z Regulaminem każda osoba ma swój własny wątek i wtedy wydzielimy Ci Twoje własne miejsce.

 
STARYWYGA 


Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 130

 #2  Wysłany: 2018-02-10, 23:01  


Witam
i jak wyniki badania hispa
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2018-02-11, 20:23  


Byłam w środę u lekarza. Zdjął szwy, ale wyniku nie było, bo podobno mają histopatolodzy mają dużo pracy i nie wyrabiają się z pracą. Niestety muszę czekać kolejne 2 tygodnie na wynik, bo w przyszłym tygodniu "mój"" lekarz ma wolne. Pozdrawiam.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2018-06-29, 18:52  


Witam po długiej przerwie. Stało się, mieszkam u siostry, córce nadal nic nie powiedziałam. Teraz mam inny problem i proszę o pomoc. Byłam po raz trzeci na USG węzłów chłonnych i tym razem w wyniku pisze, że przy lewym uchu jest podejrzane ognisko hypoechogenne z centralnym ukrwieniem, patologiczny węzeł śródgruczołowy do weryfikacji BACC. Czy ktoś mógłby mi rozjaśnić sprawę, czy to może być przerzut czerniaka, a może nowy nowotwór?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #5  Wysłany: 2018-06-29, 22:50  


Może najpierw uściślijmy historię. Może Pani wkleić lub przepisac wyniki histopatologiczne odnosnie wyciętego czerniaka z czoła? Czy miała Pani biopsję węzła wartowniczego?
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2018-06-30, 08:21  


Wynik badania patomorfologicznego: Jest to fr. skóry śr. ok. 0,7cm z czarnym przebarwieniem, śr. 0,5cm. Na przekroju w tkance podskórnej znajduje się spoisty, brązowy guzek o śr. ok.0,8cm.
Rozpoznanie patomorfologiczne: To czerniak znajdujący się e skórze właściwej, naskórek nad zmianą bez komponenty śródnaskórkowej czerniaka - możliwe, że jest to przerzut z innej lokalizacji. Czerniak widoczny w marginesach bocznych i głębokim. Zmiana grubości co najmniej 8mm. Czerniak zbudowany z komórki nabłonkowej. Widoczne są 4 mitozy na 1 mm 2 zmiany. W pobranym materiale bez ewidentnych cech inwazji naczyń ani nerwów, jednak w materiale obrzeże guza jest bardzo skąpo reprezentowane.
Natomiast przy "docince" nie miałam biopsji węzła wartowniczego.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #7  Wysłany: 2018-06-30, 08:34  


Rozumiem że zacytowany wynik dotyczy tego drugiego wyciętego guzka który był podejrzany o przerzut? Jeżeli tak to możliwe że patologiczny węzeł może być niestety także przerzutowy. Tak czy inaczej proponuję jak najszybciej skonsultować się drogą mailową z prof. Rutkowskim z Warszawy rutkowskip@coi.waw.pl ponieważ mam wątpliwości czy dotychczas była Pani prawidłowo leczona.


Proszę napisać miala do profesora i załączyć wszystkie wyniki. Jeśli ich Pani nie ma to proszę opisać chronologicznie całą historię choroby.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2018-06-30, 11:41  


Ten wynik dotyczy pierwszego guza, jeszcze przed docięciem w szpitalu.

[ Dodano: 2018-06-30, 12:45 ]
A ten drugi guz okazał się (jak dobrze pamiętam) znamieniem niebieskim, czyli oki.

[ Dodano: 2018-06-30, 12:47 ]
A guz, o którym pisałam wczoraj, to dopiero jest do weryfikacji BACC.
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #9  Wysłany: 2018-06-30, 13:57  


Rozumiem. Musi Pani być pod opieką specjalisty a najlepszym jest prof. Rutkowski. Dodatkowo sprawa dotyczy głowy co jeszcze bardziej zawęża krąg kompetentnych lekarzy. Wynik USG jest niepokojący. Powinna Pani zważywszy na czerniaka wycięcie tego węzła a nie biopsję igłowa.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2018-06-30, 14:22  


Dziękuję. W poniedziałek napiszę do Profesora. Dodam, że w poniedziałek jadę do swojego lekarza prowadzącego. Nie wiem, czy powinnam od niego domagać się wycięcia węzła, czy zgodzić się na biopsję?
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #11  Wysłany: 2018-06-30, 16:30  


Niech Pani należę do profesora teraz. On często od razu odpisuje albo oddzwania. Proszę mu podać nr telefonu.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2018-08-10, 20:38  czy to rak ślinianki?


Witam. W badaniu kontrolnym węzłów chłonnych szyi (usg) po czerniaku na głowie odkryto guz ślinianki. W opisie napisano: liczne komórki niedrobnokomórkowego raka. czy to rak ślinianki, czy to może być przerzut czerniaka? Czy ktoś miał podobne wyniki? Dodam, że lekarz prowadzący zlecił badanie IHC. Choć coś mi tłumaczył, ale niewiele pamiętam o co chodzi w tym badaniu. po co one są potrzebne?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-08-11, 07:02 ]
Proszę nie zakładać nowego wątków do każdego guza czy zmiany. Jeżeli coś nowego okazałoby się drugim rakiem to wtedy można temat podzielić, póki nie ma ostatecznej diagnozy prosze pisać w jednym, swoim wątku. Posty scalone.

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #13  Wysłany: 2018-08-11, 06:05  


jaaga napisał/a:
po co one są potrzebne?

Skoro coś znaleziono, co budzi jakiś niepokój lekarza to trzeba to sprawdzić i po to jest to badanie żeby odpowiedzieć na Twoje pierwsze pytanie
jaaga napisał/a:
czy to rak ślinianki, czy to może być przerzut czerniaka?


pozdrawiam
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #14  Wysłany: 2018-08-11, 10:15  


IHC to badanie immunohistochemiczne które polega na wykryciu białek które występują w większej ilości w konkretnych typach raka. Na podstawie wyniku można będzie dokładnie wskazać z jakim nowotworem ma się do czynienia.
 
jaaga 


Dołączyła: 30 Sty 2018
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #15  Wysłany: 2018-08-11, 13:19  


Tak "chodzi za mną myśl", żeby prywatnie zrobić rezonans magnetyczny z kontrastem (a może wystarczy tomografia głowy), bo do wizyty u lekarza mam 3 tygodnie. tylko czy tam "wyjdą" jakieś zmiany w głowie. dziś wyczułam na lewej skroni uwypuklenie (a czerniaka miałam na czole z lewej strony). Myślę, że to mnie trochę uspokoi. Czy dobrze myślę?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group