1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak pierwotny wątroby
Autor Wiadomość
joanna_gd 


Dołączyła: 08 Mar 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-06-15, 18:41  Rak pierwotny wątroby


Witam
Diagnoza Rak pierwotny wątroby została postawiona mojemu tacie w marcu 2017 roku.
Tata ma 69 lat, jest po operacji serca, ma cukrzyce. Ze względu na choroby towarzyszące operacyjne usunięcie guza jest niemożliwe. Od tamtej pory przeszedł dwa razy chemoembolizacja (TACE) i w lutym tego roku termoablacje. Po dzisiejszej wizycie u chirurga - lekarz zalecił kontrolę USG w październiku. Tata odczuwa silne dolegliwości bólowe, co dwa - trzy dni ma naklejany plaster. Co jeszcze można zrobić w tej sytuacji? Proszę o interpretacje wyniku TK



TK maj 2018.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 905 raz(y) 472,68 KB

 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-06-16, 09:59  


joanna_gd,
Witaj na forum.
Albo źle czytam albo w tych obecnych wynikach nie ma nic niepokojącego, nie ma wznowy ani nie ma jakiś nowych zmian więc o jakim guzie mówisz?

pozdrawiam
 
joanna_gd 


Dołączyła: 08 Mar 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-06-16, 10:38  


Nie za bardzo się na tym znam. Lekarz powiedział wczoraj na wizycie, że czekamy do jesieni z kontrolnym USG.
Tata ma silne dolegliwości bólowe, rozpieranie, ból w brzuchu.
Jak mu pomóc? Jak wspominałam bierze już plastry przeciwbólowe.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2018-06-16, 19:03  


joanna_gd,
Jak napisałam ja w wyniku TK nic niepokojącego nie widzę, czy zgłaszaliście lekarzom, że tatę tak boli mocno brzuch?, co na to powiedział?, dlaczego usg a nie TK?. TK jest dokładniejsze, usg może drobnych zmian nie wyłapać?
joanna_gd napisał/a:
Ze względu na choroby towarzyszące operacyjne usunięcie guza jest niemożliwe.

Ale przecież tato miał TACE HCC, czyli wstrzykiwano tacie do tętnicy wątrobowej kombinację leków chemioterapeutycznych, zgadza się?, na tą chwilę, po tym leczeniu wszystko w jamie brzusznej wygląda na prawidłowe. Jeszcze raz zapytam, co lekarz powiedział na te bóle brzucha? może to wynik tego leczenia, które tato przeszedł?

pozdrawiam
 
karol2012 


Dołączył: 25 Sie 2012
Posty: 297
Pomógł: 32 razy

 #5  Wysłany: 2018-06-17, 08:35  


Zgadzam się z marzeną 66 ,że z opisu badania obrazowego TK więcej się nie wyczyta. Jest ok. dlatego nowe badanie jesienią. Może gdyby posiadać wiedzę co do rozległości /wielkość guzów/chemoembolizacji i termoablacji można by próbować ustalić w jakim stopniu została pośrednio uszkodzona wątroba. Może z badań krwi wynika że próby wątrobowe /AST,ALT,ALP,AFP,GGTP/ są poza normą. Ale nawet jak są podwyższone to co do zasady wątroba,nie boli. Mnie przez te 13 lat nie bolała nigdy a miałem też termoablacje dużych guzów. Stwierdzenie boli brzuch nie oznacza że boli wątroba.
_________________
karol2012
 
abc 


Dołączył: 20 Cze 2018
Posty: 1

 #6  Wysłany: 2018-06-20, 20:26  


Wynik leczenia dobry (w jakim był szpitalu?). Jeśli chodzi o ból to jeśli nie będzie poprawy to można zrobić neurolizę splotu trzewnego, przy trzustkach działa bardzo często (zwykle starcza na 6 miesięcy, ale można powtarzać), a przy wątrobie pewnie trochę rzadziej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group