1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz ślinianki, możliwe przerzuty?
Autor Wiadomość
Przemek_1974 


Dołączył: 19 Kwi 2018
Posty: 1
Skąd: Gliwice

 #1  Wysłany: 2018-04-19, 07:39  Guz ślinianki, możliwe przerzuty?


Witam, jak do tej pory byłem jedynie czytelnikiem przy różnych „okazjach” czytaj obawach. Dzisiaj już postanowiłem zarejestrować się, bo obż\awiam się że problem jest poważny. Ale od początku, w styczniu (16.01) z powodu obrzęku mięśnia kości piszczelowej, niepokojącym w usg i RM po przebytym w tym miejscu w roku 2013 nowotworze łagodnym - chrzęstniak wśród-kostny- z powodu podejrzenia mięsaka, miałem wykonany PET. Opis to tyczący mojego problemu: w górnej części ślinianki przyusznej, SUV max 6 (po sprawdzeniu dokładnym było to jednak 7,4), wyraźny czarny punkt na zdjęciu, zrobiłem biopsję BAC, opis cytuję: Na tle krwi kilka grup płatków nabłonka gruczołowego o zróżnicowaniu oksyfilnokomórkowym, fragmenty prawidłowego nabłonka gruczołowego ślinianki. Obraz może odpowiadać zmianie łagodnej ( nowotworowej)ślinianki. Koniec cytatu. Na konsultacji chirurga w IO w Gliwicach,powiedziano mi że to gruczolak i nic z tym nie będą robić. Dodatkowo zrobiłem RM twarzoczaszki ( 9 luty)i tutaj opis: Ślinianki przyuszne nieco asymetryczne, większa po lewej stronie . W górnej części ślinianki do przodu i od dołu od małżowiny usznej oddziela się słabo ograniczony obszar niskosygnałowy w obrazach T1 i T2 żależnych, zmiana wykazuje dyskretne, obwodowe wzmocnienie kontrastowe. Zmiana o wymiarach ok. 7x5,5x7,5 mm. Centralna część zmiany jest w odległości ok. 5,5 mm od żyły żuchwowej. Ponadto w przedniej części ślinianki pasmowate zmiany dochodzące do okolicy żyły żuchwowej, odpowiadające najpewniej zmianom pozabiegowe ( tu chyba ma na myśli BAC). W polu badania nie zobrazowano obecności powiększonych węzłów chłonnych. Ze względu na sygnał w rozpoznaniu różnicowym na pierwszym miejscu należy brać po uwagę guz Warthina - komentż ustny od lekaża opisującego - nie wydaje mu się żeby w BAC trafili w zmianę. Ponieważ w instytucie onkologi nikt nic z tym nie chciał robić tylko obserwować, idałem się na konsultację do IO w Warszawie, tutaj konsylium orzekło operscję zmiany. Termin 13.04. Wykonano parotidektomię powierzchniową ślinianki. Zapytałem chirurga co z węzłami, odpowiedział że drobny grysik, na wyciętej, stwierdził też że szeroko wyciął duży fragment w około opisuwanej lokalizacji nic w postaci zmiany nie zaobserwował. Zabieg bez powikłań. 3 tygodnie Przed zabiegiem trochę pobolewało mnie ucho ale to może z powodu mojej psychiki. Po zabiegu wyczułem guzek na podniebieniu twardym, na granicy z miękkim w lini ostatnich zębów , zaczerwieniony, wielkość 6-7 mm, lekko podniesiony 1mm , na czubku jakby delikatnie zraniony, obok dwa malusieńkie może po niecałym 1 mm. Początkowo myślałem że to po intubacji operacyjnej , ale po płukaniu tamtum verde nie mija, zajrzałem do PET i w tym miejscu już wtedy było lekko podniesione SUV 2,9) , okolica wokół tego miejsca SUV2, lekarz opisujący nie zwrócił na to uwagi, Idę dzisiaj na konsultację do chirurga IO w Gliwicach. Hispat wyciętej ślinianki 09.05. Czy pobierać wcześniej wycinek z podniebieniu? Czy to są przerzuty ze ślinianki?



F6F7ADB0-960C-4F89-B58D-D415A9D62ABF.jpeg
PET
Pobierz Plik ściągnięto 967 raz(y) 2,27 MB

_________________
Przemek
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-04-21, 09:36  


Przemek_1974,
Według badania PET, zmiany są odczynowo-zapalne.
Przemek_1974 napisał/a:
Czy pobierać wcześniej wycinek z podniebieniu?

Takie rzeczy to lekarz musi zdecydować czy są do tego przesłania.
Przemek_1974 napisał/a:
Czy to są przerzuty ze ślinianki?

Według radiologa, nie, tylko stany pozapalne/odczynowe, my nie możemy podważać oceny lekarza, to on widzi co się dziej podczas badania i opisał zmiany nie jako przerzuty.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group