1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy - badania po leczeniu
Autor Wiadomość
Moniwajda 


Dołączyła: 17 Kwi 2018
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2018-04-17, 13:10  Rak szyjki macicy - badania po leczeniu


Mam pewien problem.
Wszędzie gdzie czytam o badaniach kontrolnych po leczeniu raka szyjki macicy napisano, że w pierwszym roku po leczeniu ich częstotliwość to ok 3 miesiące.
Moja mama jest po tele- i brachyterapii stadium IIIb i na pierwszej wizycie kontrolnej po, dowiedziała się, że jest ok i ma przyjsc za rok.
Pytałam Pana dra nauk med. czy nie za rzadko i usłyszałam, że szybciej nie ma potrzeby.
Chyba żeby było jakieś krwawienie.
Czyli po ok 3miesiącach leczenia zaawansowanego raka jest już tak dobrze? Co o tym myslec?
_________________
Monika
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2018-04-17, 16:33  


Cytat:
Obserwacja
Badania kontrolne po pierwotnym leczeniu należy przeprowadzać co 3 miesiące w ciągu
pierwszych 2 lat obserwacji, następnie co 6 miesięcy do 5 lat obserwacji oraz co rok po
upływie 5-letniego okresu. Badanie kontrolne powinno bezwzględnie obejmować badania
podmiotowe i przedmiotowe, pełne badanie ginekologiczne oraz badanie cytologiczne.

Obecnie stosowane Zalecenia jak powinno się postępować prawidłowo, str 278
http://www.onkologia.zale...20plciowego.pdf

Moniwajda napisał/a:
że jest ok i ma przyjsc za rok

Za rok to nie jest zgodne z Zaleceniami

pozdrawiam
 
Moniwajda 


Dołączyła: 17 Kwi 2018
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2018-04-17, 17:59  


Czyli trzeba samemu szukać innego lekarza. Jak to jest, że niby centrum onkologiczne a nie stosują ogólnych zasad? Dziadostwo.
_________________
Monika
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2018-04-19, 08:25  


Moniwajda napisał/a:
Pytałam Pana dra nauk med. czy nie za rzadko i usłyszałam, że szybciej nie ma potrzeby.
Trzeba zmienić lekarza. Trzymajcie się.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Moniwajda 


Dołączyła: 17 Kwi 2018
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2018-04-19, 10:39  


Dziękuję za odpowiedź. Będę mieć więcej determinacji żeby przekonać do tego mamę. Nie bardzo ma chęć to robić.
_________________
Monika
 
lucy78 


Dołączyła: 08 Maj 2018
Posty: 9

 #6  Wysłany: 2018-05-08, 20:06  


Nie radze czekac rok ba nawet pol. zakonczylam leczenie w lipcu 2017. we wrzesniu miałam kontrolę moim zdaniem beznadziejną. Zrobiono mi cytologię i tyle. Mimo iz w rezonansie ( wykonany w czerwcu)mialam zmiane 8mm na watrobie opisana jako obraz niepewny do dalszego monitorowania. Nie zlecono mi jednak taomografii ani nawet USG. W styczniu z tej zmiany zrobily się 2 guzy ( 7 i 4 cm!!) kolejny guz byl w miejscu ktore bylo naswitlane. Cudem udało sie mnie zoperowac teraz przechodze przez chemie. Przez lekarzy mało nie przenioslam sie na tamten swiat. najlepiej udawać ze wszystko jest dobrze by czasami nie wystawic zlecenia na badanie. Jestem wściekła równiez na siebie mogłam na wlasna reke sprawdzic czy nic sie nie dzieje. Skierowanie na badanie dostałam dopiero gdy przyszłam skarzac sie na ból. za badanie i tak zapłaciłam 750 zł bo na NFZ okres oczekiwania wynosil 7 mc a tyle bym z guzami nie dożyła.

Można było leczyc zmianę mniejsza niż 1 cm gdyby lekarze raczyli się tym zainteresować. Wyszło jak wyszło, teraz rozumiem dlaczego tak dużo osób chorych na raka umiera.
 
Moniwajda 


Dołączyła: 17 Kwi 2018
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2018-05-08, 22:02  


Dziękuję za odpowiedź. Udało mi się namówić mamę na pojście do innego lekarza za 3miesiące. Może pójdzie choć nie jest to pewne bo jednocześnie ma problemy podobne do depresji. Nie chce też pomocy i wtrącania się innych, nawet dzieci.
_________________
Monika
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group