1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak
Autor Wiadomość
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #16  Wysłany: 2018-01-20, 02:51  


Uff PET nie wykazał innych przerzutów tylko w lewej pachwinie.Dziś byłam u lekarza dostałam przekaz do szpitala na środę w czwartek będzie operacja wycięcia węzłów chłonnych dalej będzie trzeba czekać za wynikami a później mnie kierują na Grunwaldzkaą do doktora Mackiewicza co dalej będzie nie wiem .
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #17  Wysłany: 2018-01-20, 03:05  


Witaj, to co przedstawiłaś, to odbyć się nie powinno...
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #18  Wysłany: 2018-01-20, 09:01  


Nie rozumiem co nie powinno się odbyć ?
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #19  Wysłany: 2018-01-20, 09:25  


A czy Ty miałaś 7 lat temu badanego wartownika?
 
ethos 


Dołączył: 09 Wrz 2017
Posty: 45
Pomógł: 6 razy

 #20  Wysłany: 2018-01-20, 09:36  


Witam,
Twoja ścieżka leczenia, gdzieś ktoś popełnił błąd...
Wybacz za szczerość....
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #21  Wysłany: 2018-01-20, 09:51  


Bella Vita, doktor Jacek Mackiewicz jesz szefem oddziału Onkologii Klinicznej i Doświadczalnej w Szpitalu na Grunwaldzkiej.
To kompetentny i dobry lekarz, specjalista od spraw trudnych. Konsultuje przypadki pacjentów z całej Polski. Stara się wszystkich przyjąć, często nawet nieumówionych na konkretny dzień.
Własnie on zakwalifikował moją mamę do leczenia Nivolumabem, czyli lekiem imunoonkologicznym.

Życzę Ci powodzenia

Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #22  Wysłany: 2018-01-20, 10:33  


ethos,
Twoja szczerość jest właśnie tym obszarem, nad którym sugerowała Ci pracę Madzia70.
Uświadamianie Bella Vita, że wiele lat temu popełniono błąd w niczym jej obecnie nie pomoże a wręcz odwrotnie. Istotne jest skuteczne działanie teraz.
Bardzo Cię proszę, przemyśl swoje pisane słowo dwu- albo wielokrotnie. Tak po prostu, z myślą o emocjach drugiej osoby.
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #23  Wysłany: 2018-01-20, 10:43  


myszka, Nie nie miałam badanego wartownika i z gory powiem nie wiem dlaczego :)

[ Dodano: 2018-01-20, 10:49 ]
Armands, Dziękuję mam nadzieję że też mi się uda szybko dostać na tą wizytę .Pewnie i tak najpierw muszę mieć wyniki wyciętego węzła ze by jakaś konsultacja mogła się odbyć Mam pytanie czy na leczenie kwalifikują się ludzie po wycięciu węzłów chłonnych jak będzie wszystko ok czy trzeba mieć przerzuty na organy odległe ?
 
magusia 


Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2018-01-20, 11:05  


Bardzo kibicuje i trzymam kciuki za pomyślne wieści. |przytula|
 
Armands 



Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 611
Pomógł: 46 razy

 #25  Wysłany: 2018-01-20, 12:05  


Bella Vita napisał/a:

Armands, Dziękuję mam nadzieję że też mi się uda szybko dostać na tą wizytę .Pewnie i tak najpierw muszę mieć wyniki wyciętego węzła ze by jakaś konsultacja mogła się odbyć Mam pytanie czy na leczenie kwalifikują się ludzie po wycięciu węzłów chłonnych jak będzie wszystko ok czy trzeba mieć przerzuty na organy odległe ?


Zdecydowanie trzeba mieć dokumentację z wcześniej wykonanych badań. Moja mama miała grubości książki. Za ksero z poświadczeniem zgodności z oryginałem zapłaciliśmy chyba ok. 80 złotych/ za egzemplarz, a i tak potraktowano mamę ulgowo.Niestety jej historia zmagania z czerniakiem to już 9 lat, stąd tyle papierów.
Oczywiście możesz spróbować z tym co masz, najwyżej doktor poprosi o dodatkowe badanie, czy dowiezienie dokumentów na kolejna konsultację.
Co do szczegółów o które pytasz, to wybacz, ale nie jestem kompetentny aby odpowiedzieć.
Doktor jest całkiem sympatyczny, taki przystojniak... a co najważniejsze, to fachowiec.

Pozdrawiam
Armands
_________________
Módl się o najlepsze, przygotuj się na najgorsze.
 
arawis 



Dołączyła: 05 Lis 2015
Posty: 676
Pomogła: 68 razy

 #26  Wysłany: 2018-01-20, 17:25  


Bella Vita, nie wiem czy wielce pomogę, ale napiszę co wiem z wlasnego doświadczenia :) Ja miałam mikroprzerzut do węzła wartowniczego (2015 rok) i nie zaproponowano mi badań, tylko co trzymiesięczne kontrole. Po mojej ostatniej korespondencji z profesorem Rutkowskim dowiedziałam się, że są badania kliniczne dla takich osób jak ja (T3N1M0), czyli bez przerzutów odległych, ale tylko do 10 tygodni od wycięcia węzłów. Podejrzewam, że u Ciebie może wszystko zależeć od wyniku wyciętych węzłów, tzn. czy czerniak się mocno po nich rozpanoszył czy tylko trochę. Jeśli mocno (czego Ci absolutnie nie życzę), to wydaje mi się, że możesz zostać poddana leczeniu. Nie ma tutaj wyniku o indeksie mitotycznym, a to też może być kluczowe w dalszym leczeniu. Że też dziad się po 7 latach odezwał... Pozdrawiam :)
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #27  Wysłany: 2018-01-29, 18:35  


Jestem po wycięciu węzłów chłonnych pachwinowych wszystko dobrze się goi tylko noga taką zdretwiala do kolana czy to przejeździe czy tak zostanie?Teraz trzeba czekać na wyniki wycietego materiału.Jeszcze jestem w szpitalu w środę 31.01 wychodzę czyli równy tydzień .Czy ktoś może mi powiedzieć jaka kompresyjnosc pończochy wybrać bo lekarz mów srednia a rehabilitant w szpitalu mowi zeby sie w aptece dowiedziec i tam poradzą macie jakieś doświadczenia z ponczochami ? Z gory dziękuję :)
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #28  Wysłany: 2018-01-30, 17:11  


Bella Vita, ja miałam usuwane wszystkie węzły pachwinowo-biodrowo-zasłonowe w grudniu 2015 roku. Z tego co pamiętam to pończochy kupowałam II stopień kompresji. Nosiłam je przez pierwsze 4 miesiące po zabiegu. Teraz noszę sporadycznie - bo ich nie cierpię. Albo zjeżdżają albo zwijają się pod kolanem tworząc wrzynający się zwój...masakra. Kupowałam już pończochy róznych firm ale nie trafiłam do tej pory na super wygodne. Co miesiąc chodzę na rehabilitację prywatnie, bo te na NFZ nic nie działały. Znalazłam jedną rehabilitantkę, która robi masaż - drenaż limfatyczny z masażem powięziowym i tylko taka forma drenażu daje u mnie jakikolwiek efekt. Noga puchnie mi w udzie (jest 6 cm grubsza w najszerszym miejscu). Bez rehabilitacji robi się ciężka, po zabiegu masażu mam spokój na kilka tygodni. Uprawiam sport - ja akurat jeżdżę konno i co zauważyłam to jak jeżdżę noga mniej puchnie. Ale po dłuższym chodzeniu po górach noga zaczyna mi doskwierać, bo robi się "ciężka" i brakuje jej mocy. Jednym słowem sport w stopniu umiarkowanym bez przesilenia, bo będzie mocniej puchła noga. Mam to szczęście, że moja opuchlizna zatrzymuje sie jak na razie na udzie, cała reszta nogi jest tej samej grubości co zdrowa. Kiedy tylko mogę nogę trzymam wyżej biodra, śpię zawsze na klinie pod nogą (budzę się różnie, ale zasypiam z noga w górze :-)) Poza tym staram się żyć normalnie. Głowa do góry!
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #29  Wysłany: 2018-01-30, 20:27  


beata79
Bardzo dziękuję za odpowiedź pomogła mi bardzo ja na codzień biegała teraz muszę się przerzucić na coś innego ☺Gdzie robisz sobie taki drenaż limfatyczny u fizjoterapeuty? Jaki jest koszt takiego masażu ?Ja jestem z Poznania to może się różnić cena☺Była u mnie dziś w szpitalu rehabilitant i mówiła że mam sobie zajrzeć na you tube i tam jest filmik automasazu ona nie umie takiego masażu robić 😀Ćwiczenia też z filmiku mam robić ☺Sama nic nie pokazała żenujące😕Boję się tego co przede mną?A Ty miałaś inne leczenie później zastosowane ?
 
beata79 


Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 63
Pomogła: 10 razy

 #30  Wysłany: 2018-01-30, 23:11  


Moje leczenie na usunięciu węzłów się zakończyło. Węzły były czyste.
Na rehabilitację chodzę do fizjoterapeutki, która prowadzi głównie kobiety po mastektomii. Chodziłam do wielu ale bez żadnych efektów. Teraz płacę 100 zł za masaż. Chodzę do prywatnego centrum rehabilitacji. Moja fizjoterapeutka prócz klasycznego drenażu limfatycznego dodatkowo robi masaż powięziowy, co ułatwia przesuniecie chłonki. Na prawdę po jednym masażu czuję różnicę, a chodziłam na rehabilitację po zabiegu przez 4 tygodnie codziennie, pan rehabilitant w szpitalu w Bielsku "głaskał" moją nogę dzień w dzień i efekt był żaden niestety. Jeżeli mogę jakoś jeszcze pomóc to śmiało pisz. A ćwiczenia z youtooba nie zaszkodzą, też ćwiczyłam :-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group