1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak
Autor Wiadomość
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #1  Wysłany: 2018-01-07, 18:36  Czerniak


Witam wszystkich :) Jestem tu nowa :)
7 lat temu miałam usunietego czerniaka na lewym podudzia wynik to
Melanoma malignum typu superficjal spreading with wertical growth Clark Iv breslow 1,8 wycięcie marginesu i spokój na 7 lat teraz mam przerzut na węzły chłonne w lewej pachwinie .Wynik biopsja Cellulae neoplasnaticale.Neoplasma malignum.Lekarz poinformował mnie o operacji wycięcia wszystkich węzłów w tej pachwinie .Czy ktoś ma doświadczenie w tej sprawie jestem totalnie załamana nie umiem myśleć pozytywnie a przecież to pomaga jak zmienić myślenie ?Z czym wiąże się taką operacja czy wrócę do biegania?Dodam ze czekam za badaniem PET mysl ze moge miec wiecej przerzutow mnie przeraża Mam 38 lat i dwie córki 13 i 4 latka
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-01-07, 18:56  


Bella Vita,
Witaj na forum.
Czy 7 lat temu mialaś badany węzeł wartowniczy?
O operacji usunięcia węzłów pachwinowych możesz poczytać w różnych wątkach w tym dziale, np.:
http://www.forum-onkologi...iem-vt15466,45.
http://www.forum-onkologi...m-vt2264,30.htm
Gdzie się leczysz?
Przykro mi bardzo, że nie masz spokoju i paskudztwo chce wracać. Trzymaj się i pisz.
Pozdrawiam ciepło.
 
magusia 


Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #3  Wysłany: 2018-01-07, 20:08  


Witaj Bella Vita

Też jestem tu nowa i tak jak Ty załamana i przerażona.
Przed Świętami robiłam USG i dopiero we wtorek mam wizytę.
Mam wrażenie,że czerniak krąży po całym moim ciele. Boje się, bo nie wiem czego się mogę spodziewać
po wizycie.Jakie badanie robiłaś, które wykazało powiększone węzły?(miałaś jednego czy więcej)?
Jak dużo czasu upłynęło od momentu zdiagnozowanego, powiększonego węzła do wyniku biopsji?

Trzymaj się
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #4  Wysłany: 2018-01-07, 20:18  Dziękuję


Dziękuję missy że odpisałaś :) :)
Nie miałam ostatnio badanego wartownika nie wiem dlaczego tylko usg brzucha i rtg klatki piersiowej tylko i kontrole co pół roku Mecze się na Szamarzewskiego w Poznaniu ale powiedzieli mi że w razie przerzutow to oni nie leczą czerniaka nie mają odpowiednich leków i mnie gdzieś pokieruje na razie czekam za badaniem PET powinno być w ciagu 10 dni na razie nie wiem co mam robić co mam myśleć czy stosować jakąś dietę czy brać jakieś witaminy jak mam sobie sama pomoc co robić nie mogę się pozbyć złych myśli jestem przerażona .
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2018-01-07, 20:56  


Na razie trzeba zrobić PET - a potem myśleć o wycinaniu.
W Poznaniu macie WCO - są na forum osoby leczące się w tym ośrodku. Póki co czekamy z Tobą na PET i na wyniki.
Odpuść sobie dietę, jedz dla przyjemności. Prznajmniej spróbuj.
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #6  Wysłany: 2018-01-07, 21:01  magusia


Hej magusia☺
Będziemy się wspierać ☺Ja sobie wymacałam bo od czasu do czasu sobie sprawdzałam pachwiny jak to lekarz robi na kontroli w niedzielę 10 grudnia 13 miałam usg a 15 miałam wizytę u lekarza zrobili mi od razu ust brzucha i rtg klatki piersiowej wszystko czyste i dostałam skierowanie na biopsja która odbyła się 21 grudnia i 5 stycznia czyli w ten piątek byłam na wizycie i dostałam skierowanie na PET teraz czekam aż oddzwoniom do mnie z terminem wtedy z wynikami muszę iść na wizytę i lekarz ustali mi termin na operację co dalej nie wiem
Pozdrawiam
 
magusia 


Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 49
Pomógł: 1 raz

 #7  Wysłany: 2018-01-07, 21:49  


Jedyna pozytywna wiadomość to to,że od momentu wymacania węzłów, wszystko szybko się
potoczyło.

Trzymam kciuki za dobre wyniki.Odezwę się we wtorek z wiadomościami po swojej wizycie.
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #8  Wysłany: 2018-01-09, 23:06  


Hej magusia
Jak po wizycie ?Wiesz coś więcej?
Mam pytanie ile się czeka na badanie PET bo ja wariuje od tego czekania a jak pomysle ze jeszcze pozniej czekax na wynik to ja chyba sie wykoncze .A i jeszcze pytanie skoro padła decyzja o wycięciu wszystkich węzłów pachwinowych to dlaczego tego nie wycinaja od razu tylko muszę czekać za PET i dopiero z wynikami iść na ustalenie terminu .Nie mogą wyciąć a później zrobić tego PETA?Przecież czas ucieka 😕
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #9  Wysłany: 2018-01-10, 10:49  


Ja skierowanie na PET dostalam 2 stycznia a 4 lub 5 dzwonili ze ustalają mi termin na 10tego czyli dzis ale niestety musialam odwołać bo mnie ostro chorubsko wzieło......ale załuje bo też wariuje z niepokoju. To czekanie nie jest na moje zdrowie psychiczne. Nie wiem natomiast jak jest z wynikami pewno kilka dni? Tylko jak to jest z wizytą bo terminy sa mega długie...i tu pytanie może ktoś wie czy trzeba sie samemu na wizyte umówić i czekać minimum miesiąc czy sie dostaje wczesniejszy termin?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #10  Wysłany: 2018-01-10, 11:10  


Bella Vita,
PET ma pokazać czy czerniak rozsiał się tylko w węzłach pachwinowych czy może gdzieś jeszcze. Bo w zależności od tego wyniku zostanie ustalone postępowanie - albo chirurgia miejscowa albo inne leczenie.
Poza tym zaraz po wycięciu ( czegokolwiek) nie robi sie PET bo zmiany pooperacyjne zaburzają ocenę sytuacji.
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #11  Wysłany: 2018-01-10, 12:40  


marcelina007
A GDZIE MIALAS MIEC ROBIONY TEN PET ?W JAKIM MIESCIE ?Mi z wynikami kazali się zgłosić do lekarza ale jak będzie problem z rejestracją i terminem to lekarz powiedział mi że mam podejść pod gabinet i wtedy ustalimy termin operacji ☺
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #12  Wysłany: 2018-01-10, 12:49  


W Krakowie. Kibicuje ci bardzo zwlaszcza za odwagę ze zdecydowałas sie na dziecko. To jest straszne jak sie złyszy ze po 7 latach to wraca.

[ Dodano: 2018-01-10, 12:52 ]
Napisałaś : nie miałam ostatnio badanego wartownika : Wartownika sie wycina jednoczesnie z blizna i poddaje badania histopatologicznym czy nie ma w nim przerzutu. Rozumiem ze nie zrobili u ciebie tego?
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #13  Wysłany: 2018-01-11, 21:46  


Witam dziś do mnie zadzwonili że w poniedziałek mam badania PET dość szybko poszło cieszę się :wy ni czy wiecie ile czeka się na wynik pisze że 3 tygodnie czy jest szansa że wcześniej ?
 
Bella Vita 


Dołączyła: 07 Sty 2018
Posty: 13

 #14  Wysłany: 2018-01-16, 21:12  


Jestem już po badaniu PET poszło szybko ☺Wczzoraj miałam tj.15.01 a wyniki odbieram już w czwartek strasznie się boję .W piątek rano mam wizytę i pewnie ustala termin na wycięcie węzłów chłonnych lewej pachwiny .Mam pytanie w co się zaopatrzyć co będzie mi potrzebne po takiej operacji jakieś opatrunki uciskowe czy coś ?Czy po operacji można normalnie chodzić czy są jakieś problemy ?Czy potrzebna jest rehabilitacja i czy samemu to się organizuje ?Czy po takiej operacji można wrócić do biegania?Takie nurtujące pytania ☺?
 
marcelina007 


Dołączyła: 25 Paź 2014
Posty: 366
Pomogła: 28 razy

 #15  Wysłany: 2018-01-19, 21:18  


Hej. Jak wyniki PETa ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group