1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak płuca i szpiczak
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #76  Wysłany: 2017-03-24, 16:25  


MarysienkaS napisał/a:
Wykonali tomografię i nie znaleźli żadnej podejrzanej zmiany!!!


Marysiu ostatni PET sugerował, że nie ma procesu rozrostowego a zmiany, które u taty były zmniejszyły się i radiolog stawiał na stan zapalny.

Gdyby to były zmiany nowotworowe to zniknąć bez leczenia by nie zniknęły, chyba że w cuda ktoś wierzy, stan zapalny i zmiany z tym związane zniknąć mogą.

Na to wygląda, że możecie się cieszyć ogromnie a my razem z Wami. Myślę, że trzeba po prostu za jakieś 4-6 miesięcy zrobić ponowne TK i będzie wtedy pewniejsza diagnoza, że płuca są czyste, musicie mieć to pod kontrolą.

pozdrawiam
 
MarysienkaS 


Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 41
Skąd: Gdynia

 #77  Wysłany: 2017-03-24, 17:26  


Tak, Marzeno ja wiem, że PET sugerowało 'jedynie' zmiany zapalne. Że w przypadku nowotworu nie byłoby tak pięknie. Jednakże pewności nie było.

Na pewno potrzebna będzie jakaś kontrola i mam nadzieję, że tato przy wypisie dostanie od razu jakieś wytyczne w tej sprawie.

Pisząc pierwsze posty w tym temacie naprawdę źle to wyglądało. Zdaję sobie sprawę jakie mieliśmy szczęście, że to tak się skończyło (przynajmniej na ten moment)

Dziękuję Wam z całego serca za wszystko. I pozdrawiam serdecznie.

PS. Marzena 66 mój tato wierzy w cuda ;)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #78  Wysłany: 2017-03-24, 18:58  


MarysienkaS,
Ja tylko nie rozumiem jednego.

W pierwszym Twoim poście napisałaś
Cytat:
U mojego taty wykryto właśnie gruczolakoraka płuca.

To zostało stwierdzone na podstawie wyniku hist.pat, czyli komórki raka są.

Teraz nie ma nic. To wszystko jest bardzo dziwne. Owszem chcę tego cudu dla Was i oby tam nic nie było ale jednak gdzieś te komórki raka wcześniej ktoś znalazł, ktoś zbadał, ktoś wykrył. Nie wiem, nie spotkałam takiego przypadku, że był rak i bez leczenia znikł/przepadł/nie ma go.

Gdzieś jest błąd, gdzieś popełniono błąd, gdzieś się pomylono, wcześniej, teraz i trzeba to wyjaśnić.

Skoro teraz nic nie wykryto ja bym na Waszym miejscu sprawdziła jeszcze raz materiał, w którym raka stwierdzono, niech przebadają jeszcze raz, może w innym laboratorium, nie zostawiłabym tego.
Wy oczywiście zrobicie po swojemu ale jednak źródło niepewności zostało już zasiane a jak ten rak jest to tato bez leczenia może tylko doczekać rozsiewu choroby.

pozdrawiam.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #79  Wysłany: 2017-03-25, 06:06  


Zdecydowanie robić tak, jak radzi marzena66. W cuda uwierzymy potem.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
MarysienkaS 


Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 41
Skąd: Gdynia

 #80  Wysłany: 2017-03-25, 14:16  


Ja bym pewnie tak zrobiła ale niestety mój tato ma własne zdanie i jak pisałam wyżej jeśli ja coś wspominam to mówi, że ja 'wciskam' mu chorobę. On jest z tych ludzi, którzy wierzą ślepo w to co powie lekarz i jak on mówi, że zniknęło to koniec. Nikt i nic mu nie przegada
:(

Nawet nie dostał żadnego skierowania. Napisali mu tylko w zaleceniach, że ma się zgłosić do poradni chorób płuc i zrobić kontrolną tomografię za 4 miesiące. Tylko obawiam się, że jeśli wszystko będzie przez poradnię to termin na NFZ tomografii nie będzie za 4 miesiące a wiele więcej.


marzena66 jeśli chodzi o to zdanie "U mojego taty wykryto właśnie gruczolakoraka płuca." to najpierw tak powiedziała lekarka ale jak trzecia biopsja nic nie wykazała i się jej pytałam to ona stwierdziła, że w biopsji zostały wykryte komórki raka gruczołowego ale zbyt mała ilość by zdiagnozować nowotwór. A w samej biopsji jest napisane, że to pojedyńcze komórki atypowego nabłonka gruczołowego. Nie wiem czy to to oznacza to samo.(nie wiem czy to naprzemienne określenia czy jednak ich znaczenie się różni).

ja niestety na ten moment nie mam żadnego wpływu na mojego tatę. On naprawdę wierzy, że to cud. (jak to kiedyś stwierdził po PET "jeszcze trochę różańców odmówię i zniknie całkiem") także wiecie :( jak źle się czuł to wtedy słuchał co mam do powiedzenia, teraz czuje się dobrze i nie zrobi w tej sprawie nic ponad to co ma w wypisie.

Obecnie napisano mu tak: " W porównaniu do poprzedniego badania doszło do niemal całkowitej regresji zagęszczeń u podstawy prawego płuca. Od biopsji odstąpiono. Obecnie w przypodstrawnych partiach płuc widoczne są jedynie niewielkie smużaste zagęszczenia - jak zwłóknienia. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Kości bez zmian destrukcyjnych ." Nie dostał płytki.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #81  Wysłany: 2017-03-26, 14:09  


MarysienkaS,
Zamieść skan hist-patu, bo się kręcimy wokół własnego ogona. Komórki raka gruczołowego to co innego niż komórki atypowego nabłonka.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
MarysienkaS 


Dołączyła: 10 Sty 2017
Posty: 41
Skąd: Gdynia

 #82  Wysłany: 2017-03-26, 15:39  


Madzia70. Druga strona tego tematu. 3 strona wypisu. Wyniki wszystkich biopsji. Nic więcej nie mieliśmy.
Pisałam o komórkach raka gruczołowego bo tak wtedy powiedziała dr mojego taty. (Takich dokładnie słów wtedy użyła) Dopiero jak wychodził ze szpitala to dostaliśmy wypis i miałam cokolwiek na piśmie.
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #83  Wysłany: 2017-03-26, 20:57  


Nigdzie chyba nie ma hist-patu potwierdzającego raka.
W jednym z wypisów napisane, że nie ma podstaw, żeby postawić taką diagnozę.

Skąd się wziął rak?

Pani coś mogła powiedzieć, ale jak nie ma potwierdzenia w postaci wyniku hist-pat to nie ma tematu.

[ Dodano: 2017-03-26, 22:03 ]
MarysienkaS napisał/a:
Odebrałam dziś ze szpitala oryginał skierowania na PET
rozpoznanie: podejrzenie nowotworu płuc
hist.-pat.: atypowy nabłonek gruczołowy (pojedyńcze komórki)
Cel badania:
pojedyńczy guzek płuca - w celu różnicowania pomiędzy guzem łagodnym i złośliwym przy braku rozpoznania innymi dostępnymi metodami (przedoperacyjna ocena zaawansowania)

PET wyznaczono na 10.02. - na wynik czekać trzeba około 10 dni

Udało się dziś dodzwonić do UCK i wizytę u torakochirurga mamy 24.02 - idealnie bo będzie już wynik PET.
Dziękuję Wam za pomoc, będę pisała jeśli będę miała nowe wieści.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #84  Wysłany: 2017-03-27, 11:10  


MarysienkaS,
Na to wygląda, że była zła interpretacja badania histopatologicznego przekazana Tobie a Ty przekazałaś tą informację nam. Od początku była mowa o komórkach raka gruczołowego
W pierwszym poście napisałaś, że tato ma raka gruczołowego a to były grupy komórek atopowego nabłonka gruczołowego, nikt w żadnym badaniu nie stwierdził, że są to zmiany nowotworowe, złośliwe.

Najważniejsze, że doszliśmy w "w wielkich bólach" do jakiś konkretnych wniosków i wszystko już jest wyjaśnione a najważniejsze w tym wszystkim, że tato jest zdrowy.
W tej chwili nic nie potwierdza raka u taty, co będzie za jakiś czas nie wiemy, oby się to nigdy nie zmieniło. Musicie mieć płuca taty pod kontrolą i miejmy nadzieję, że tylko na kontrolach się skończy.

Teraz czas odpocząć od badań, raków i daj tacie spokojnie pocieszyć się wolnością od badań ;)

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group