1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niewłaściwe decyzje i koszmarne wyrzuty sumienia
Autor Wiadomość
etm35 


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 341
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2017-01-07, 21:09  Niewłaściwe decyzje i koszmarne wyrzuty sumienia


Witam,
tato - rak wnęki płuca lewego. Wybrałam dla taty złych lekarzy mimo że tata chciał pójść do.innego przekonałam go do swoich racji.Teraz okazuje się że gdyby mnie nie posłuchał byłaby szansa,a teraz przeze mnie nie można już nic zrobić. Jak sobie z tym poradzić?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-01-07, 22:06  


etm35,

Nie myśl tak. Po pierwsze czasu nie cofniesz i nie da się zmienić decyzji. Po drugie to wcale nie jest pewne, że lekarze wybrani przez tatę zrobili by to na czym Wam zależało. Następna sprawa, nie masz pewności czy Ci lekarze czy też tamci lekarze wyleczyliby tatę, przedłużyli mu życie. Przy tej chorobie to co byśmy nie zrobili a przecież chcemy jak najlepiej dla bliskich to i tak nie jesteśmy nigdy pewni czy dobrą drogę wybraliśmy. Nie wiń się bo to nie Twoja wina, zrobiłaś wszystko co mogłaś, co potrafiłaś, co Ci rozum podpowiadał. Ta choroba jest okrutna i na prawdę trudno znaleźć dobre rozwiązanie, wybieramy zawsze takie, które wydaje nam się najlepsze. Poza tym jesteśmy laikami, to lekarze są od leczenia i Im zawierzamy, Im oddajemy swoje zdrowie i życie pod opiekę a to również ludzie, którzy czasami mogą podjąć nie takie decyzje, choć na pewno wybierają najlepsze opcje. Oni też mogą wybrać jedną drogę leczenia a później się okaże, że druga droga była lepsza.

Nie możesz się obwiniać, na prawdę zrobiłaś dla taty bardzo dużo, robisz cały czas. To, że lekarz dziś Ci powie, że można było zrobić operację wcześniej to nie znaczy wcale, że tak by się stało. Teraz to można gdybać i mówić wszystko. Wybrałaś taką drogę leczenia dlatego, że uważałaś ją za dobrą.
Wybrałaś taką drogę i teraz się tego trzymaj, staraj się żeby tato otrzymał wszystko co medycyna oferuje, jak trzeba będzie to może jakieś badania kliniczne, trzeba próbować dalej, tato jak na razie jest po pierwszej linii chemii, może trzeba rozpocząć kolejne wlewy, bądź w stałym kontakcie z lekarzem prowadzącym. Na razie tato nie ma nigdzie przerzutów to jest na plus.

etm35, nie możesz tak myśleć. :tull:
 
etm35 


Dołączyła: 29 Lip 2016
Posty: 341
Pomogła: 2 razy

 #3  Wysłany: 2017-01-07, 22:39  


Dziękuję,ale mam potwierdzenie dwóch torakochirurgów,że czekanie miesiąc od chemii spowodowało ponowny rozrost guza do stanu pierwotnego,zrobiliby operację po dwóch tygodniach i to jest fakt.To wybrany przeze mnie torakochirurg zdecydował żeby czekać miesiąc.Wszystko konsultuje z kilkoma lekarzami,a wtedy tego nie zrobiłam.Onkolog z góry wykluczył kolejne wlewy chemii czego nie rozumiem ponieważ chemia wcześniej zadziałała dobrze,ale może było zbyt mało cykli tylko trzy.
 
tola1983 


Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 57
Skąd: Bytom
Pomogła: 9 razy

 #4  Wysłany: 2017-02-23, 22:39  


Czym się kochana kierowałaś wybierając lekarza dla taty ?
Dlaczego wybrałaś akurat tego ?
Dlaczego przekonywałaś tatę do swoich racji ?


To nie są wyrzuty - tylko pytania ...mogę tylko podejrzewać że twoje wybory - twoje rację i przekonania wynikały tylko i wyłącznie z tego co czujesz do swojego taty i jak bardzo chciałaś mu pomóc . Nie można się winić za to ,że się chce dobrze dla kogoś - mimo ,że czasem rezultaty nie są takie jakie byśmy sobie wymarzyli...

Nie masz pewności ,że gdyby tato trafił w inne ręce - na pewno było by dobrze ...za to masz pewność ,że chciałaś pomóc - dbałaś o to by wybrać jak najlepiej - a nawet jeśli faktycznie był to błędny wybór - to nie z twojej winy ...

Nie myśl o wyrzutach sumienia - bo nie ten powinien je mieć który robi coś i się angażuje - a ten któremu jest to obojętne...


pozdrawiam, wszystko będzie dobrze
_________________
Tatko odszedł 22.11.2013
Babcia odeszła 20.04.2016
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group