1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Torbiel jajnika
Autor Wiadomość
melasia 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-10-10, 14:24  Torbiel jajnika


Witam,
mam 30 lat. Spróbuję w skrócie opisać moją sytuację.

Jakieś pół roku temu lekarz podczas badania USG zauważył torbiel śr.3,6cm na prawym jajniku,
wyglądała mu na czynnościową, więc nic z nią nie robiłam.

Kilka dni temu byłam ponownie u innej doktor i na podstawie badania USG potwierdziła istnienie torbieli na jajniku 3,6x2,5cm,
jednak twierdzi że torbiel ma gęstą treść i kwalifikuje się do operacji.

Po zaleceniach lekarki zrobiłam test ROMA i tak to wygląda: HE4 52,4. CA125 46,7. wskaźnik ROMA 8,81%.
Czy to może być rak?

Nie mogę się skontaktować z lekarką i bardzo się boję, nie posiadam jeszcze dzieci.
Czy może na podstawie załączonego USG i wyników ROMA można już coś podejrzewać?

Dodam, że bóle podbrzusza po prawej stronie mam od ok. 6lat,
miałam robioną laparoskopię 3lata temu, która nic nie wykryła,
ale od tamtej pory aż do kwietnia tego roku nie robiłam żadnych badań :(

Proszę o pomoc w interpretacji wyników





2.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2609 raz(y) 35,83 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3177 raz(y) 1,71 MB

 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-10, 14:50  


Melasia,
nie wiem, co robisz na forum onkologicznym - dla pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Zakładając tu konto dokładasz sobie stresów. Lekarz uznał, że kwalifikujesz się do operacji - nie, to nie musi być rak. Jeśli nie jesteś pewna, czy lekarz słusznie skierował Cię do szpitala, zasięgnij opinii u innego specjalisty. Powodzenia, obyś nie musiała tu wracać.
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #3  Wysłany: 2014-10-11, 19:42  


Witaj,
melasia napisał/a:
zrobiłam test ROMA i tak to wygląda: HE4 52,4. CA125 46,7. wskaźnik ROMA 8,81%.

Wg opracowań dla kobiety przed menopauzą wysokie ryzyko występuje dla
ROMA > lub = 7,4 %
Torbiel na jajniku, bóle podbrzusza, są wyraźnym wskazaniem do zbadania tej torbieli, jedynie badanie histopatologiczne tej zmiany, potwierdzi lub wykluczy raka. W tym celu operacja jest konieczna i badanie śródoperacyjne, które da możliwość oceny i odpowiedniego, dalszego postępowania. Jeśli wykluczony będzie rak to będzie super, ale jęśli nie i będzie to stopień IA i zróżnicowanie G1, można wykonać zabieg oszczędzający tj. jednostronne usunięcie jajnika i jajowodu, w takim wypadku niezbędne jest pobranie wycinka jajnika strony przeciwnej.
Jeśli masz wątpliwości to skonsultuj to jeszcze z innym lekarzem, najlepiej z doświadczonym ginekologiem onkologiem.
Oczywiście lepiej będzie , jeśli nie będziesz miała powodu do pisania na tym forum.
pozdrawiam
 
melasia 


Dołączyła: 10 Paź 2014
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2014-10-14, 20:55  


Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie muszę się chyba skonsultować z ginekologiem onkologiem. Byłam dzisiaj u innego ginekologa w Przychodni na Żelaznej w Warszawie i powiedziano mi, że albo mogę zapisać się na laparoskopię na NFZ w lutym lub jeśli nie wytrzymam z bólu - to komercyjnie za 3500zł :/ Idę jeszcze póki co na USG, na podstawie którego będzie można (podobno) rozróżnić typ torbieli. Testem ROMA pani doktor się nie przejęła, powiedziała że norma jest chyba do 11% (gdzie faktycznie tak jak pisze janna niskie ryzyko jest poniżej 7,4%).
Wybaczcie jeśli faktycznie pospieszyłam się z wpisem na forum onkologicznym, ale myślałam, że takie "początki" i oczekiwania na właściwą diagnozę również mogą przydać się innym "poszukiwaczom" internetowym. Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-10-15, 21:54 ]
A może moglibyście polecić ginekologa-onkologa w Warszawie, najlepiej w ramach nfz, do którego w miarę szybko można się dostać?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group