1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
terapia hormonalna
Autor Wiadomość
Mik zosia67 


Dołączyła: 13 Mar 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-04-13, 19:19  terapia hormonalna


Mam mięsaka podścieliskowego trzonu macicy.Po usunięciu macicy,jajników,szyjki i węzłów chłonnych zastosowano u mnie terapię hormonalną-1 raz w tygodniu zastrzyk Depo Provera. Na razie przez 10 tygodni.Potem może 1 raz w miesiącu.Jestem po 3 zastrzyku. Operacja + zastrzyki powodują u mnie wzmożone objawy menopauzy.
Proszę o odpowiedź jak wy sobie radzicie?
Czy mogę zażywać jednocześnie ziołowe suplementy łagodzące objawy menopauzy?
 
Krzysiek112 


Dołączył: 01 Paź 2016
Posty: 31
Pomógł: 5 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-13, 20:49  


Szanowna Pani, nowotwór o którym Pani pisze jest estrogenozalezny. Estrogeny to hormony produkowane m.in. przez jajnik, odpowiadające za prawidłowy cykl miesiączkowy itd. Brak jajników powoduje zmniejszenie ilości estrogenów, przez co wystapienie objawów menopauzy, ale i brak możliwości pobudzania nowotworu do dalszego rozwoju, bo brak stymulacji hormonalnej. Zwiększenie ilości estrogenów np. Poprzez hormonalna terapia zastępcza powoduje pogorszenie rokowania w związku z nowotworem. Nie jestem kobietą, nie miale menopauzy a więc nie stosowalem herbatek na menopauze, ale jeśli by miały one działać powinny być z fitoestrogenem (najczęściej pochodzenia sojowego) nie wiem czy tak jest... Ale tylko takie by działały z medycznego punktu widzenia... Powtarzam, takie mogą pogarszać rokowanie. Do decyzji lekarza. Lek który Pani dostaje w zastrzykach to progesteron - to nie on powoduje objawy menopauzy. Pozdrawiam serdecznie :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2017-04-13, 21:10  


No niezupełnie tak jak przedmówca, duża liczba środków ziołowych działa tylko na objawy menopauzy, działanie uspokajające, obniżające ciśnienie, poprawiające trawienie - takie różne mieszanki też działają i właśnie takich bez fitoestrogenów należy poszukać.
_________________
sprzątnięta
 
Wielki strach 


Dołączyła: 12 Lip 2012
Posty: 152
Skąd: Szczecin
Pomogła: 10 razy

 #4  Wysłany: 2017-07-08, 13:08  


Z tymi fitoestrogenami to jest wielka niewiadoma. Gdy pytalam mojego ginekologa czy one w jakis sposob oddzialuja na organizm kobiety to sie smial, ze wierze w bzdury okolomedyczne. Moja przyjaciolka jest z kolei pod opieka oddzialu genetyki u Prof.Lubinskiego i tam lekarze b.uczulaja nawet na taka terapie quasi hormonami w postaci fitoestrogenow. Ja czytalam art.o wplywie ksenoestrogenow na uklady hormonalne ssakow. Proby byly prowadzone na zwierzetach, szczury, swinie. Sposob podawania fitoestrogenow byl rozny. Przez uklad pokarmowy, iniekcje pod skore. Reakcje zwierzat zalezaly od gatunku, stezenia fito i oczywiscie sposobu podania. Mnie uderzylo to, ze po jakoms czasie masa macicy szczura zwiekszyla sie kilkakrotnie. Nie podam dokladnych wynikow, ale bardzo mnie to uderzylo.
_________________
Aneta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group