1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 33
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2021-08-02, 10:23   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Po czterech latach względnego spokoju, niestety na kontrolnym tomografie płuc ( bez kontrastu bo wysoka kreatynina) wyszły 4 guzki na płucach. Szwagier na bardzo pilne dostał skierowanie na rezonans magnetyczny. Czekamy na wynik, ale przeczuwam, że "idą gorsze czasy" ....
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-14, 11:41   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Chyba zapeszyłam :|

U szwagra podczas kontrolnego usg - miejsca po tarczycy, znaleziono w miejscu wycięcia guzek.
Pobrano wycinek do his-pat.
Dziś został przyjęty do szpitala i będzie miał podawany jod. Czy jod działa na odradzające się guzki?
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2019-08-11, 12:38   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Minęły prawie dwa lata od usunięcia nerki i rok od usunięcia tarczycy ( w hispat. był rak rdzeniasty tarczycy). Leczenia onkologicznego nie było, są tylko badania TK - płuc, brzucha i na ten moment wszystko prawidłowo :) . Szwagier czuje się dobrze.
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-10-05, 12:45   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Wczoraj szwagier miał operację. Usunięto tarczycę wraz z węzłami chłonnymi. Na dziś czuje się dobrze.
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-09-13, 13:43   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Mamy wynik rezonansu. Nic o naciekaniu nie ma, to chyba nie jest zły wynik? Mamy nadzieję, że rak będzie operacyjny. Konsylium ma być w przyszłym tygodniu.
Potwierdziła się diagnoza raka rdzeniastego tarczycy. Była pobierana krew na badanie kalcytoniny i wyszło przy normie 0,10 aż 2,5, czyli jest spore przekroczenie normy.

Aż wierzyć się nie chce, że znowu szwagier ma tak rzadkiego raka. W sumie trzeci rodzaj.... Zastanawiam się czy wątku teraz nie powinien być przeniesiony do chorób tarczycy?? A przynajmniej proszę o dopisanie w tytule - Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.

Wracając do tematu. To rzadki nowotwór, czy w leczeniu jest chemia, radioterapia? Gdzie może dać przerzuty? Na co zwracać uwagę? Czy fakt współistnienia wcześniej innego raka to gorsze rokowania?

  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-08-13, 08:05   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Jeśli zmiana dochodzi do tętnic szyjnych to niedobrze, prawda? Bo może być nieoperacyjna? W tym tygodniu szwagier ma prywatnie rezonans. Trzeba się spieszyć....
Dla mnie w całej sytuacji (trzeci rodzaj raka w ciągu roku) dziwny jest jeden fakt. Dla osoby postronnej szwagier wygląda na zdrowego człowieka i sam się tak czuje. Po prostu normalnie. Gdyby nie USG rok temu, na którym "coś" było widać, nie byłoby walki o zdrowie i tylu badań obrazowych. To oznacza, że wiele osób może mieć raka i o tym nie ma pojęcia....
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-08-09, 07:44   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Dziękuję Marzenko, że odpisałaś.
Po analizie dokumentów mam kilka pytań:
1. W badaniu TK z maja, guz miał wymiary 28x21 mm a teraz ma 36x22 mm. To oznacza, że urósł o 8mm w dwa miesiące? Nawet jeśli wziąć jakiś błąd pomiaru to i tak można rozumieć, że guz rośnie? Czy raki rdzeniaste szybko rosną?
2. Jest napisane - zmiana ogniskowa dochodzi do tchawicy oraz CCA. Co oznacza skrót CCA?
3. Niestety szwagrowi rośnie kreatynina w wynikach. Miał ok 100 po operacji, pół roku temu 120 a od kilku tygodni 160. Lekarz mówi tylko, że ma pić dużo wody - szwagier pije ok 3l. czym można zbić kreatyninę? czego absolutnie nie jeść?
4. Czy z uwagi na "pecha" szwagra i ilość nowotworów, nie byłoby wskazane aby zrobić PET? Jak uzyskać skierowanie na PET?
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-08-08, 19:42   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Witam,
Szwagier jest po badaniu tarczycy. Obawiam się, że nie jest dobrze :uuu: . Czy to możliwe, że można mieć równocześnie trzy rodzaje raka: dwa nerki - jasnokomórkowy i brodawkowaty oraz rak rdzeniasty tarczycy? Brodawkowaty i rdzeniasty to tak rzadkie nowotwory, a szwagier ma je jednocześnie? Poniżej wyniki usg tarczycy i biopsji.
Na wizycie lekarz onkolog po obejrzeniu wyników, dał skierowanie na pilne na rezonans szyi oraz na badanie krwi - na kalcytoninę. Rezonans pomimo karty Dilo - termin na styczeń. Trzeba będzie prywatnie...Szwagier jest zrezygnowany chorobą i jakby się poddawał....



  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-07-02, 11:07   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Dziś szwagier miał USG tarczycy, a następnie była wykonana biopsja. Podczas usg lekarz stwierdził, że dwa guzki są mocno ukrwione (pobrano z nich próbki) a ten wymieniony w KT guzek - wyrastający z płata ku tyłowi, położony na prawo od przełyku, o przekroju 28x21 mm - to guzek na przełyku a nie na tarczycy :--: (pobrano próbkę).
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-06-02, 17:02   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Nie wiem dlaczego ale nie widać wyników :( Ponawiam pytania z górnego wpisu i z góry dziękuję :)
Powtórzę jako załączniki:





  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-05-31, 16:46   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Bardzo dziękuję za wpisy i obecność w wątku.
To prawda, bez wyniku nie ma co dywagować. Zamieszczam poniżej wyniki.
Gdy ja przeczytałam wyniki to miałam wrażenie, że teraz lekarz spanikował (ale taka reakcja lepsza niż zaniedbanie). Napisał nawet na karcie DILO, pilna konsultacja pulonologa z uwagi na guz płuca.
Wg mnie płuca są w porządku ( rozedmowe pęcherze to pewnie od POCHP na które choruje też szwagier) a guzek i guzki małe, mamy w tarczycy? Czy dobrze czytam?
I tak naprawdę podejrzany guzek jest tylko w tarczycy a pozostałe części ciała są czyste?
I zamiast do Centrum Pulmonologii ( szwagier ma wizytę w Centrum Pulmonologii na 20 czerwca), to powinniśmy zrobić biopsję tarczycy?



  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-05-30, 10:26   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Odzywam się po dłuższej przerwie, choć zaglądam tu, na Forum codziennie.
Ostatnia tomografia zrobiona w styczniu tego roku nie wykazała żadnych zmian meta, z czego bardzo się cieszyliśmy. Byliśmy pełni nadziei, że wycięto raka w dobrym momencie.
W maju była kolejna tomografia w Wielkopolskim Centrum Onkologii - miednicy i płuc. Niestety dziś odebrane wyniki nie są dobre.
Na płucu guz o wymiarach ok. 21 mm na 16 mm (dane podane przez telefon od szwagra ).
W WCO dostał kartę DILO i skierowanie do Wielkopolskiego Centrum Pulmonologii.

Dobre dusze, pomóżcie - jak ostatnio - na co zwrócić uwagę, czego się spodziewać, na co naciskać podczas wizyt lekarskich. Z naszej historii wiem, że trzeba walczyć nie tylko z chorobą ale też systemem...
Oczywiście gdy tylko będę mieć skan wyniku to zamieszczę.
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-01-05, 13:09   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Trochę czasu minęło. Fizycznie po usunięciu nerki szwagier czuje się bardzo dobrze. Wyniki krwi i moczu (podstawowe) prawidłowe. Jedna nerka pracuje dobrze.
Martwi nas jednak fakt, że kaszle i często się przeziębia, ale może to wina pogody.
Szwagier dostał skierowanie od onkologa (odwiedziliśmy trzech) na tomografię brzucha i klatki piersiowej. Dziś będzie badanie. Jak tylko będą wyniki, pozwolę je sobie zamieścić. Mamy nadzieję, że wyniki będą "czyste".
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-28, 10:54   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Niestety szwagier nie miał innych badań - tylko tomograf i rezonans brzucha. Czytając ponownie rezonans martwi mnie zmiana torbielowata na wątrobie ma aż 54 mm. Może to już przerzut? Rozumiem, że szwagier musi mieć badanie TK płuc i może scyntygrafię kości? Skierowania na te badania da onkolog? A może jest szansa na PET?
Ja wiem, że teraz onkolog powinien nas kierować. Ale przepraszam ale chwilowo jestem nieufna. Jak nasza historia pokazuje, gdyby nie upartość, szwagier nadal by myślał, że jest zdrowy. Wiem, że to wątek merytoryczny ale - też pozwolę sobie na dygresję- nie jeden a dwóch urologów uspakajało szwagra, że to tylko torbiel i ma się nie martwić. Spokojnie żyć i raz na jakiś czas kontrolować, czy zmiana rośnie. Dopiero trzeci urolog bardzo się zaniepokoił i nam pomógł. Chwilami byłam odbierana w rodzinie jako niepotrzebnie drążąca temat...a to tak naprawdę dzięki Waszemu forum, dzięki Marzenie miałam argumenty aby namawiać szwagra na wizyty u lekarza. Z całego serca - dziękuję!.
  Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
nataniela

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 37141

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-27, 12:43   Temat: Guzek na nerce i rak rdzeniasty tarczycy.
Witajcie po przerwie. Nie pisałam gdyż czekaliśmy na wynik histopatologiczny.
W skrócie co się działo w międzyczasie. Szwagier poszedł do szpitala we wrześniu czekał za operację, w międzyczasie mocno się przeziębił i był w domu na przepustce aby wyleczyć przeziębienie. Wrócił do szpitala i początkiem października usunięto mu nerkę (operacja bez powikłań). Szybko wrócił do zdrowia i czekaliśmy za wynik.
Wynik odebrał dziś. Telefonicznie przekazał, że stwierdzono rak brodawkowaty z utkaniem raka jasnokomórkowego (wynik wstawię wieczorem, jak go zobaczę)
Jak dobrze zrozumiałam to ma dwa rodzaje raka? Proszę o poradę co dalej? Teraz do onkologa? Nie oddali nam karty DILO w szpitalu, postarać się o nową? Na jakie badania zwrócić uwagę, o jakie poprosić? Wiem już nauczona wcześniejszymi perypetiami/problemami, że muszę mieć rękę na pulsie i wymagać od lekarzy leczenia. Zaskoczona jestem, że aż dwa nowotwory na raz, czy jest możliwe jednoczesne leczenie dwóch nowotworów?

[ Dodano: 2017-10-27, 17:02 ]
Mam wynik. Proszę o porady ( jak wyżej).

 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group