1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
mf54

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47365

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-22, 17:06   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot napisał/a:
Ja przy braku przerzutów w węzłach wartowniczych mam wizyty mniej więcej co 2 miesiące, badania co 4. Myślę, że to też trochę zależy od lekarza.


Oczywiście, że zależy od lekarza. Ja to się nie dziwię, że atrakcyjna 20-stka, ma wizyty co 2 miesiące :-D
Saovine, masz wszystkie atuty w ręku :)
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
mf54

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47365

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-22, 14:50   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Widać, że w każdym ośrodku są inne procedury. Ale tego, że masz sobie sama zorganizować USG, to już całkiem nie rozumiem. Mogłaś powiedzieć, że w domu masz takie sprawne/podręczne urządzenie z demobilu i czy możesz sobie sama posmyrać :-D
W WCO, przy każdej wizycie robią USG, i mało tego, na pewno robi to wysokiej klasy specjalista, który niejeden przerzut już widział :shock:
Mam już takie "dziwne" wyniki USG robione..nie wiem przez kogo. Było to dawno, USG robili mi z powodu kamicy nerkowej. Jakież było moje zdziwienie, gdy na opisie przeczytałem "woreczek żółciowy w normie ...itd". Nie miałem pojęcia, że woreczek żółciowy odrasta :shock: Kilka lat przed tym USG miałem coś co się kończy na ...ktomie(trudne słowo cholecystektomia). Czyli z ktomiami jestem za pan brat miałem limfo...ktomie, hole..ktomie :-D
W WCO jak mi robili pierwsze USG, to szukający mówi "nie mogę znaleźć pęcherzyka"(czyli nie odrósł mi :cry: ), powiedziałem, żeby nie szukał bo mi już wycięli :-D
Wracając do procedur, kontrola na grudzień, hmm może są zawaleni robotą, bo wszyscy polecają CO ? A ludzie walą "drzwiami i oknami".
Ja na kontrole zgłaszam się do tego samego lekarza. Wyznacza mi termin wizyty i to wszystko. W maju dał skierowanie na TK i na badanie głowy :shock:
Zarejestrowałem się, TK mam w sierpniu.
Przy rejestracji na głowę, Pani powiedziała, że terminy są odległe, na przyszły rok. Ja mówię OK, postaram się dożyć :-D
Może w Twoim przypadku na TK nie dostałaś od razu, bo za wcześnie. Jak napisał TP53 - co 6 - 12 miesięcy.
I tak jak piszą na tym forum, więcej optymizmu.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
mf54

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47365

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-30, 18:42   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine napisał/a:
Na rehabilitację idę dopiero 10.04, ............

Automasaż limfatyczny (jak sama nazwa wskazuje) można robić samemu/ej w domu.
Wydaje mi się, że bardzo ważne jest ćwiczenie z podwieszką/krążkiem o którym pisałem wcześniej. Działa na rozciąganie ręki i żeby nie dostać przykurczu. Można też ćwiczyć w domu. Ja na rehabilitacji byłem tylko raz, jak byłem jeszcze w szpitalu. Był to tylko pokaz jak ćwiczyć.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
mf54

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47365

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-30, 15:23   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine napisał/a:
....... tylko ręka puchnie i drętwieje, ale wszystko jest do wytrzymania :)
..........
mam ten trójkąt pod ramię i to faktycznie fajna sprawa :) Po jakim czasie mogłeś w mirę swobodnie podnosić rękę? U mnie też lewa pacha, a chciałam trenować sztuki walki :/

Czy masz usunięte wszystkie węzły?
Jak wszystkie, to masaż limfatyczny. Mi ręka nigdy nie spuchła, drętwienie miałem tylko na mięśniu trójgłowym ramienia.
Aby swobodnie podnosić rękę to ćwiczenia z tym krążkiem, na rozciąganie. Są jeszcze ćwiczenia z taśmą rehabilitacyjną(taka guma, zielona lub niebieska) aby odzyskać siłę.
Sztuki walki to możesz już sobie chyba odpuścić, chyba że szabla, szpada, floret :trtd: w prawej ręce :lol:
Wg. zaleceń rehabilitantki nie wolno (z tego co zapamiętałem):
-obciążać ręki pow. 2 kg.
-kopać ogródka
-strzepywać prania :shock:
-długotrwałego krojenia np warzyw na sałatkę :-D
natomiast zalecane
-wkręcanie żarówek :-D (nowy zawód)-słynne ćwiczenie
-mycie okien, ale nie z zewnątrz - piwnicznych(pozycja ręki w górze jest wskazana)
Z tych zakazanych czynności to: dźwigam pow. 2 kg, pracuję w ogrodzie ale robię to na własną odpowiedzialność. Po skopaniu 10m.kw. ziemi na drugi dzień odczułem zdrętwienie i osłabienie ręki. Prania nigdy nie strzepywałem :lol: a sałatki robię w malakserze :-D
Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-03-30, 15:34 ]
Dodam jeszcze o tym trójkącie. Na początku warto go używać nie tylko w łóżku :-D
Gdy siedzisz na krześle warto go stosować jako podpórkę, także do dłuższej jazdy samochodem(jako pasażer). Jest super, wierzchołkiem do dołu i trzymasz ręce jakby na stoliku.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
mf54

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47365

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 17:06   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine napisał/a:
Dziękuję Wam za dobre słowa :) :*

Mam pytanie do osób które drenowały, po jakim czasie Wam usunęli to ustrojstwo? Ja dziś się dowiedziałam, że musi być przynajmniej 1.5 tyg :/ mimo, że chłonki zbiera się już mniej niż 100 ml.
Chciałabym już wrócić do formy fizycznej bo teraz nie wiem co ze sobą zrobić i mam za dużo czasu na złe myśli.

Pozdrawiam Was ciepło.

Witaj
Mnie przytrzymali 4 doby dłużej w szpitalu ze względu na ilość dobową chłonki (120). I bardzo dobrze, bo byłem pod opieką lekarzy :) . Mam wycięte wszystkie węzły z lewej pachy. Dren wyciągnęli ostatniego dnia.
Po pozbyciu się drenu - rehabilitacja. W trakcie pobytu w szpitalu otrzymałem wskazówki i materiały "jak to się robi" :-D Niezastąpiony jest trójkąt (40 zł) i bloczek do rozciągania ręki. (12 zł z części z castoramy, mogę dać fotkę jak to wykonać).
Teraz, 2 miesiące po wycięciu węzłów ręka jest całkowicie sprawna,mimo tego, że nie przestrzegam zaleceń rehabilitantki(obciążenie max 2kg, żadnych prac w ogrodzie itd). Myślę, że to dzięki ułożeniu ręki w czasie snu(śpię w ... sorry, z trójkątem).
Pozdrawiam i myśl pozytywnie.
ps.
Jak chcesz to przeczytaj mój wątek, dziwny :-D ClarkV Breslow 36
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group