1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-03, 16:58   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Tessa widocznie tak tata chciał, żebyś nie widziała, żebyś się nie bała. Tato wiedział, że się nim z sercem i miłością opiekujesz, że jesteś przy Nim ciągle. Moment odejścia wybrał bez Twojej obecności.

Kolejne ciężkie chwile i kolejny ciężki czas przed Tobą, życzę Ci, żebyś to przetrwała w miarę łagodnie.

Trzymaj się cudowna córko i bardzo mi przykro ::rose::
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-03, 11:01   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Zawsze można wziąć 14 dni opieki nad chorą osobą.

Trzymaj się, pozdrawiam.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-05-02, 20:33   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Nie wiem co napisać żeby Cię nie wystraszyć.
Tesso, wiesz że może to zmierzać ku końcowi.

Objawy są niepokojące. Ile tato ma ochotę jeść to niech je, nie chce nie zmuszajcie, pilnujcie picia jak ma na tyle chęci i siły.

Trzymaj się :tull:
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-29, 18:17   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Niewiele mogę pomóc, tu Madzia by się przydała.
Przeczytałam ulotkę leku Targin i doczytałam się, że jak pacjent ma problemy z oddychaniem to ten lek nie jest wskazany.

Na prawdę to nie moja wiedza ani doświadczenie ale tylko opis ulotki, może ten lek nie jest odpowiedni dla taty.

Przeczytaj ulotkę i pomyśl czy o to nie zapytać lekarza.
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, więc naszej Madzi rada będzie tu bardziej potrzebna.

pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-29, 16:41   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

A co na to wszystko lekarz z HD, co mówi na temat antybiotyku, skoro Ty twierdzisz, że mało pomaga i na ciężki oddech?
Podpytajcie lekarza, może trzeba zwiększyć tlen.

A jak z bólem i lekami przeciwbólowymi, co bierze tato?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-04-16, 14:30   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Nie pamiętam a czy tato ma przerzuty w głowie?
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 18:12   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa,

Przykro usłyszeć, że lekarze nie są już w stanie nic zrobić, nie podadzą chemii ale tak się zdarza jak choroba jest bardzo zaawansowana, wyniki badań poniżej normy a stan pacjenta raczej kiepski. Lepiej jest wtedy zadbać o komfort życia, jego jakość niż narażać się na dodatkowe cierpienie, skutki uboczne chemii, która i tak nie poprawi już zdrowia choremu. Wiem, że to trudny temat, co wybrać, co lepsze, czujemy się zawiedzeni, zostawieni sami sobie ale w niektórych wypadkach lepiej nie "mordować" chorego chemią. My walczyliśmy o chemię dla cioci, choć lekarze mówili nie, jedną chemię ciocia przyjęła, po której dodatkowo cierpiała i zmarła dwa dni później a może gdybyśmy o to nie walczyli, posłuchalibyśmy lekarzy, ciocia pożyłaby trochę dłużej. Trudno wyrokować ale chyba trzeba zaufać lekarzom.

Trzymaj się, walczcie o dobrą opiekę hospicjum i zapewnijcie tacie bezpieczeństwo pod każdym względem i moc miłości.
Pozdrawiam.
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-15, 18:35   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa napisał/a:
Prywatny szpital, konsultacja z trzecim onkologiem?


Oczywiście masz prawo jeszcze się gdzieś konsultować ale czy jest sens tatę ciągać po kolejnych lekarzach, narażać na wysiłek, stres i badania, kiedy ostatnie pokazały progresje choroby, czyli leczenie nie przyniosło efektów. Chyba schematy leczenia są wszędzie te same. Tato ma leczenie paliatywne czyli tylko polegające na złagodzenie objawów, poprawieniu komfortu życia, nie wyleczy go to naświetlanie czy też chemia.
tessa napisał/a:
Co jeszcze można zrobić? A może już powinnam załatwiać Domowe Hospicjum


Właśnie załatwić hospicjum, to dobrze, że tata jest jeszcze samodzielny, że dobrze się czuje ale w każdej chwili może nastąpić pogorszenie a wtedy będzie panika i długi czas oczekiwania na hospicjum, lepiej mieć to koło ratunkowe już załatwione.

pozdrawiam
  Temat: rak niedrobnokomórkowy
marzena66

Odpowiedzi: 166
Wyświetleń: 52357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-12-08, 18:35   Temat: rak niedrobnokomórkowy
tessa napisał/a:
Chyba dobrze nie jest.


Masz rację, nie jest dobrze, jest progresja choroby jak napisane we wnioskach.
tessa napisał/a:
Tata czuje się całkiem dobrze


Widzisz tak to w tej całej chorobie bywa, że pacjenci czują się w miarę dobrze a raptownie może wszystko polecieć w drugą stronę. Cieszcie się i pielęgnujcie te chwile dobrego samopoczucia taty.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group