1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-05-19, 07:10   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis,

:uhm!:
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-29, 20:12   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis,
to wynik ok. tylko się cieszyć.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-16, 20:36   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Wiem, ze LDH nie jest za bardzo wiarygodny, ale czy mogę choć trochę się pocieszyć, że skoro jest bez zmian, tzn, nie ma przerzutów, czy po prostu przy ewentualnych małych, pojedynczych przerzutach nie będzie wzrastać?

To nie jest wyznacznik do stwierdzenia czy mamy przerzuty czy nie.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-07-04, 23:41   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
. Dlatego zastanawiam się, czy chociażby tego RTG nie zrobić wcześniej (ostatnie TK płuc w luty 2018), a wiadomo, ze te płuca są "wrażliwe".

Nie, luty 2018 to niedawno, nie ładuj w siebie tyle promienii, raz na rok na prawdę wystarczy a to nawet nie będzie pełny rok.
arawis napisał/a:
że ona rośnie (2mm w ciągu 2 lat

To jest tak minimalne, że to może być tylko granica błędu a nie wzrost.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-07-02, 22:36   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Jest się czym martwić?

Pierwsza z brzegu informacja z neta
Cytat:
Torbiel szyszynki to schorzenie, które nie zawsze jest groźne. Objawy występują dopiero, gdy torbiel uciska na inne części mózgu. Wówczas należy podjąć odpowiednie leczenie. Operacja torbieli szyszynki jest możliwa, ale wiąże się z dużym ryzykiem powikłań.

https://zdrowie.tvn.pl/a/czym-jest-torbiel-szyszynki-objawy-choroby-leczenie-operacja
Musi się wypowiedzieć lekarz ale myślę, że na razie obserwacja.
arawis napisał/a:
Czy dostosować się do zaleceń, czy może zrobić wcześniej?

Przełom 2018/2019 to przecież tuż, tuż, to tylko 5-6 miesięcy, tak średnio robi się badania.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-21, 20:43   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Do kompletu badań zafunduję sobie jeszcze badanie kału, a USG na pewno szybciej zrobię.

Też bym tak zrobiła [yee]

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-09, 07:26   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Po raz pierwszy zrobiłam sobie badanie LDH

czy to lekarz zlecił Ci to badanie?
arawis napisał/a:
LDH - 190U/l (norma 135 - 214). Czy to już jest wynik podwyższony

To wynik wciąż w granicach normy i nie ma powodu do paniki.
arawis napisał/a:
No i na ile jest on miarodajny? W sensie LDH w porządku, a są już przerzuty?

pierwsza z brzegu inf.
http://www.medonet.pl/bad...ul,1570269.html
Marker ten na pewno nie jest badaniem, który może świadczyć, że mamy przerzuty czy ich nie ma, owszem jakby był bardzo, bardzo wysoki to wtedy to ryzyko występuje tak jak i inne choroby, które z tym markerem się wiążą. Uważam, ze nie ma się co markerem zajmować, istotne sa badania obrazowe.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-12, 04:28   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Czy zostawienie skierowanie w danym ośrodku jest już nieodwracalne?

Nie wiem jak to będzie w praktyce, bo możesz usłyszeć zabierając skierowanie od pań w rejestracji, różne rzeczy, zależy pewnie na jaki Ich dzień trafisz ;) ale tak na logikę, pacjent ma prawo poszukać sobie miejsca gdzie zrobią to szybciej, przecież to nie przestępstwo, druga sprawa, to czasami ktoś rezygnuje i inny pacjent ma wtedy możliwość wskoczyć na jego miejsce więc chyba to nie jest problem, że znalazłaś gdzie indziej szybszy termin i zabierasz skierowanie i idziesz tam gdzie masz szybszą możliwość diagnostyki.

Nie wiem czy dobrze dedukuje ale myślę, że nie powinno być z tym żadnego problemu. Co Ty się zastanawiasz, nikt Ci głowy nie urwie, najwyżej opierdzielą słownie ;) , Ty masz robić tak jak Tobie pasuje najlepiej.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-06, 23:35   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis,
A ciśnienie masz dobre skoro ból czujesz w oczodole? Kochanie nie tak od razu przerzut w głowie. Wiem, że strach bierze górę ale spokojnie nie każdy ból od razu jest tak straszną chorobą, może pogoda, może stresy, może jeszcze wiele innych powodów być przyczyną bólu głowy.

arawis napisał/a:
.Czy na rezonans głowy trzeba mieć skierowanie od lekarza?

Prywatnie jak robisz nie musisz mieć skierowania.
Przy przerzutach do OUN jest silny ból głowy, mdłości, wymioty, zawroty głowy, mylenie pojęć, zapominanie, dużo tego jest.

Myślę, że raczej możesz być spokojna.
pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-13, 18:48   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
Wiem doskonale, że nikt przez neta nie diagnozuje,

Dokładnie tak ale skoro się denerwujesz, boisz a do badań kontrolnych jeszcze trochę czasu to zawsze masz prawo iść do dermatologa i poprosić żeby zmianę obejrzał. Lepiej sprawdzić i mieć spokój niż denerwować się i niej daj boże hodować coś na sobie.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-01-21, 15:27   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis,
Cytat:
"Jeśli chodzi o medyczne zastosowania promieniowania rtg, nie istnieje pojęcie dawki granicznej. Nie można zatem powiedzieć, że rocznie można zrobić najwyżej jedno czy dwa badania rtg. Jeżeli korzyści zdrowotne określone przez lekarza kierującego na badanie i potwierdzone przez lekarza radiologa, który będzie je nadzorował przewyższają ewentualne szkody, to trzeba to badanie wykonać. Nieraz chodzi przecież o ratowanie życia pacjenta"

http://wpolityce.pl/lifes...-wyniki-sondazu
Myślę, że można to odnieść i do badań RTG i TK.

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-25, 21:30   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
super
arawis napisał/a:
a na wątrobie ognisko stłuszczenia (chociaż wcale taka gruba nie jestem..


to nie tylko tusza, na stłuszczenie wątroby pracujemy latami, między innymi tryb życia, leki, zaburzenia hormonalne no i alkohol jak ktoś sobie lubi pociągnąć ;) , ale spokojnie mnóstwo osób ma stłuszczoną wątrobę, trzeba ją trochę oszczędzać to długo wytrzyma :)

pozdrawiam
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
marzena66

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 71224

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-19, 20:16   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis napisał/a:
a wyniki Alat i Aspat ma w normie. W przyszłym tygodniu będę robić LDH jeszcze


arawis, mój mąż miał wielkiego guza na wątrobie a wyniki wątrobowe z krwi idealne. One nie zawsze pokazują prawdę.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group