1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
marcelina007

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53518

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-15, 17:28   Temat: czerniak
Zmiany spitz i czerniaki spitzoidalne to są bardzo problematyczne rzeczy. Wielu patomorfologów z całego świata ma inną opinię na ten temat. Nie ma sensu badać 4 raz bo pewno opinia będzie znowu inna. Jeśli chodzi o sprawy ponoszenia odpowiedzialności za błędny pierwszy wynik to po prostu używajcie tylko drugiego wyniku hp. Albo zbadajcie to FISH melanoma.
  Temat: czerniak
marcelina007

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53518

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-15, 11:55   Temat: czerniak
Ale nie rozumiem, już sie pogubiłam przecież wy macie już rozsianego czerniaka? To po co chcecie badać 4 raz. Obawiacie sie że przerzuty są z innego znamienia?

Naprawdę pro tak napisał, nawet mam chyba tego e-maila jeszcze. To on tak wam powiedział , że może tylko do węzłów?

[ Dodano: 2019-02-15, 11:59 ]
Tam gdzie wyszedł mi wynik "borderline spitzoid tumor " czyli w klinice patamorfologii w Krakowie powiedzieli że jak mam wątpliwości to moge zbadać badaniem FISH melanoma. Pozytywny wynik przemawia za potencjalnie złośliwą zmianą.

[ Dodano: 2019-02-15, 12:06 ]
W różnych materiałach jest napisane też że różnicowanie zmian z pogranicza spitz a czerniakiem są mitozy. Tak jak pisałam wczwśniej od 3 mitoz to już czerniak a u was w drugim badaniu było naliczone 6 mitoz.
  Temat: czerniak
marcelina007

Odpowiedzi: 91
Wyświetleń: 53518

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-02-13, 20:17   Temat: czerniak
Moje 3 badania jednego wycinka też się różniły. 1 czerniak clark III breslow 4mm 2. Borderline spitzoid tumor 3. Czerniak spitzoidalny.

Chodzi o to że znamie spitz ma niemal identyczną budowę komórek jak czerniak. Rozmawiałam z prof Anna Nasierowską-Guttmejer (napewno przekręciłam nazwisko) która współpracuje z prof Rutkowskim

[ Dodano: 2019-02-13, 20:18 ]
i tłumaczyła mi że rozróżnia się je po ilości mitoz. Od 3 mitoz już jest zaliczane jako czerniak.

[ Dodano: 2019-02-13, 21:59 ]
Czerniak spitzoidalny daje takie same przerzuty jak każdy inny czerniak - to są słowa prof Rutkowskiego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group