1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-01-09, 20:01   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine, ekstra wiadomości! U mnie też czysto, 9 grudnia minęły dwa lata od rozpoznania. Mam się świetnie, czasem noga puchnie mocniej, ale nauczyłam się już żyć z lekkim obrzękiem.
Miło jest czytać takie Wasze wiadomości :) nawet jak nie piszę nic to czytam i jestem myślami!
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-08, 15:21   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine, super wiadomość :) trzymaj się ciepło!
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-21, 11:23   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
marjas42, USG to nie jest doskonała metoda, jak widziałaś zapewne w wielu postach, czasami potrzebne jest dokładniejsze badanie - u mnie po usg podejrzewano meta, a okazało się, że to pozostałości po operacji.. różnie to bywa. Saovine, czy podczas ostatnich badań coś tam w ogóle wyszło? Czy już wtedy wyczuwałaś to "zgrubienie" i powiedziałaś o tym podczas badań kontrolnych? Na Twoim miejscu poszłabym na wszelki wypadek do lekarza jak najszybciej, lepiej dmuchać na zimne, lepiej to sprawdzić :tull:
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-27, 09:05   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
beata79 napisał/a:
(...)zdarza mi się latać samolotem i bywać w cieplejszych krajach.

Beatko, a jak radzisz sobie z opuchlizną nogi w samolocie? Trzymasz do góry? Nosisz pończochy uciskowe? Pytam, ponieważ za miesiąc lecę na wakacje odpocząć i trochę boję się, że lot nie będzie przyjemny. Leciałam samolotem już w czerwcu i noga dosyć mocno puchła :-(
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-26, 14:22   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine,
Super wiadomość! ::dance:: jedź na wakacje i odpoczywaj :mrgreen:
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-25, 22:57   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
arawis, wiem doskonale, ale przecież nie można się zamknąć w domu... ja nadal biała i niech tak zostanie skoro tak chciał los. Nosisz długie rękawy jak wychodzisz na słońce? Bo ja zawsze mam ze sobą długi rękaw (koszula albo kurtka jeansowa) i zaczęłam nosić długie zwiewne kiecki żeby nogi zasłonić ;) jak jest mocne słońce to kapelusz na głowę, bo mam sporo znamion na skórze głowy niestety :| na początku było to uciążliwe, ale już się przyzwyczaiłam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-07-26, 11:02 ]
A tam dziewczyny blada czy opalona to najmniej istotne liczy się zdrowie. Lato i tak kiepskie więc tych "bladzioch" będzie więcej ;) . A zresztą prawdziwe damy zawsze były blade i chodziły z parasolkami
co by je słońce nie musnęło swoimi promieniami ;-))


  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-25, 21:29   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Gosiu, wiem. Ja w zeszłym roku przed wyjazdem swoje znamię na nodze już miałam, ale podejrzewam, że właśnie zmiana ta "dojrzała" w sycylijskim słońcu :uuu: dlatego teraz unikam słońca jak ognia. Co prawda zamierzam nadal podróżować, ale na plażę się nie wybieram. Jest dużo ciekawych miejsc do zwiedzenia, o ile tylko noga pozwoli chodzić ;)
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-24, 08:24   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Wydaje mi się, że to kwestia tego, że cały rok siedzę w pracy w biurze, a w sierpniu spędzam urlop w ciepłych krajach i zawsze starałam się łapać jak najwięcej słońca. Może nie tyle poparzenia, co po prostu zbyt długa ekspozycja na promienie UV, no i na pewno głupota z mojej strony, bo filtr 50 dla mnie kiedyś nie istniał i wystarczała mi słaba 30stka. Tylko, że teraz już nie ma co płakać. Trzeba wierzyć w to, że dziadostwo nie wróci do nas ;)

Co do Twojego taty to rozumiem, że skończyło się na wycięciu z odpowiednim marginesem i teraz kontrola, tak?
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-22, 22:12   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Rozwaliłeś system, jak zawsze :lol: ale te częste wizyty chyba jednak wynikają z tego, że co chwila pojawiają mi się nowe pieprzyki :|

Gosiu, cieszę się, że nie masz poważniejszych dolegliwości i z tego, że ostatnia wycinka okazała się niegroźna ::dance:: tak trzymaj i ciesz się wakacjami.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-22, 15:07   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine,
Dziwne faktycznie, chyba każdy szpital/ośrodek inaczej to wszystko ogarnia. Ja przy braku przerzutów w węzłach wartowniczych mam wizyty mniej więcej co 2 miesiące, badania co 4. Myślę, że to też trochę zależy od lekarza.

Skoro jesteś z Wawy i tam się leczysz to ja bym podeszła na dyżur lekarza w poradni i po prostu zapytała. Przecież możesz mieć pewne wątpliwości, a to normalne, że cała sytuacja jest stresująca więc mogłaś zapomnieć zapytać podczas wizyty (myślę, że lekarz zrozumie, a Ty będziesz spokojniejsza) ;)

A jak ogólnie się czujesz po limfadenektomii?
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-31, 16:51   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine napisał/a:
Odebrałam wyniki:
Odczytowe węzły chłonne, przerzutu czerniaka nie stwierdzono (0/3) !!! [hura] [hura] JUUUPIIII!!!


Bardzo się cieszę :-D to świetna wiadomość. Teraz samokontrola w domu i regularne wizyty kontrolne u lekarza - za jakiś czas będziesz zapominać o "dziadzie" co jakiś czas. Ja obecnie jestem 3,5 miesiąca po operacji wycięcia 2 ww, które okazały się czyste, kontroluję się w domu i przypominam sobie o "dziadzie" raz na jakiś czas. Oczywiście czujność jest wzmożona, ale żyję normalnie. Za 2 tygodnie mam pierwsze badania kontrolne po operacji... i jestem przekonana, że będzie dobrze! I Tobie tego też życzę na przyszłość _itsme_
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 14:52   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
Saovine napisał/a:
Chciałabym już wrócić do formy fizycznej bo teraz nie wiem co ze sobą zrobić i mam za dużo czasu na złe myśli.


Kochana, wiem jak pomocna byłaby teraz aktywność fizyczna, ale obawiam się, że póki chłonka spływa to nici z tego :-( najlepiej zapytaj lekarza.

Ja miałam usuwane tylko 2 węzły z pachwiny 3 miesiące temu i do tej pory zbiera mi się chłonka - mam również od lekarza zakaz chodzenia na siłownię/fitness. Za tydzień idę do mojego onkologa, bo właśnie chłonka znalazła swe ujście i od 2 dni już mi nie rośnie gula w pachwinie, i mam nadzieję, że pozwoli mi ćwiczyć :)

[ Dodano: 2017-03-21, 14:54 ]
A do formy jako takiej po operacji dochodziłam ok 2 miesięcy (jakiś miesiąc temu przestałam utykać na nogę)... na wszystko trzeba poczekać, ale jestem przekonana, że będzie dobrze :* trzymaj się!
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
lady_carrot

Odpowiedzi: 115
Wyświetleń: 47350

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-03-21, 13:22   Temat: Czerniak Clark III Breslow 0.9 mm
marzena66 napisał/a:
Na forum jest dużo wątków z czerniakiem jak i dużo pozytywnych osób, które maja taką jak Ty lub podobną drogę i żyją, pomagają takim wystraszonym osóbkom jak Ty, poczytaj sobie, zarazisz się Ich pozytywnym myśleniem i uwierzysz, że masz prawo planować i cieszyć się życiem.


Weź do siebie mądre słowa Marzeny, ma rację :) Mam również 27 lat i jestem 3 miesiące po operacji ww. Nie miałam przerzutów w węzłach, ale jak wiadomo czerniak jest nieprzewidywalny. Na początku też byłam w kiepskim stanie psychicznym, ale teraz jakoś żyję i nauczyłam się tym życiem cieszyć bardziej :) Planuję, uśmiecham się i zaczęłam doceniać to co mam.

Trzymam kciuki za Twoje zdrowie i plany - nie rezygnuj z nich! _itsme_

Pozdrawiam ciepło!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group