1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moj Tatus ma drobnokomorkowego raka pluc! WALKA!
infinity

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4168

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-02-16, 22:38   Temat: Moj Tatus ma drobnokomorkowego raka pluc! WALKA!
"Prosze podzielcie sie ze mna swoimi myslami i prosze powiedzcie ze rak to nie WYROK! ze ludzie z tego wychodza i ze zyja dlugie lata :( Potrzebuje tej nadzieji, wiary i swiadomosci, ze gdzies tam sa ludzie, ktorzy z tym zyja i ktorzy z tego wyszli!"

Wklejam z medycyny praktycznej.

SCLC jest wrażliwy na chemioterapię; po pierwszorazowym leczeniu uzyskuje się remisję w 70-90% przypadków. Niestety u większości chorych dochodzi do nawrotu i zgonu w ciągu 2 lat. Tak więc, chociaż współczesne metody leczenia wydłużają czas przeżycia, tylko 10% chorych na SCLC przeżywa ponad 2 lata od rozpoczęcia leczenia. Po 10 latach tylko 3% chorych żyje bez objawów choroby. Odsetek 5-letnich przeżyć w ograniczonym stadium choroby po zastosowaniu leczenia skojarzonego wynosi 7-19%.

Najważniejszym czynnikiem determinującym wyniki leczenia chorych na SCLC jest zaawansowanie choroby. W poszczególnych stadiach zaawansowania najważniejszymi czynnikami rokowniczymi są: stan sprawności chorego oraz stopień ubytku masy ciała. Chorzy, którzy utracili >=5% masy ciała w ciągu ostatnich 2-6 miesięcy, mają złe rokowanie, podobnie jak chorzy, którzy ze względu na zły stan ogólny wymagają hospitalizacji. Nieprawidłowości w badaniach biochemicznych i morfologii krwi odzwierciedlają zaawansowanie i lokalizację przerzutów, i również są ważnymi czynnikami rokowniczymi. W tym artykule omówiono współczesne postępowanie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group