1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-03-01, 22:23   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Czy sprawdziłaś już, że jest na pewno na liście, bo chociaż lista obowiązuje od dziś to ja dziś ciągle znajdowałam tylko projekt więc pomyślałam, że weekend i do poniedziałku trzeba czekać. Jak gdzieś znalazłaś to wklej linka proszę. O trzech miesiącach powiedział profesor, bo mówił, że to wymaga przeprowadzenia przetargów i różnych procedur więc myśli, że zajmie to właśnie tyle czasu zanim lek będzie dostępny. Może akurat zadziałają szybciej. Te trzy miesiące wydaje mi się, że to czas orientacyjny. Mój tato jest na trudnym etapie leczenia i bardzo mi zależy na szybkim dostępie więc też liczę, że będzie to szybko. W poniedziałek mamy kolejną chemię, będę rozmawiać z lekarzem i zorientuję się, czy już cokolwiek wie.
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-02-28, 21:25   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Kontaktowałam się w sprawie leku i jeśli będzie na liście leków refundowanych to za około 3 miesiące podobno będzie dostępny w każdym ośrodku onkologicznym.
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-02-25, 11:03   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Dziękuję bardzo. Mój tato ma przerzuty do mózgu. Czy to go nie będzie dyskwalifikowało? Gdzieś przeczytałam, że pacjenci z takimi przerzutami nie będą mogli korzystać z leku.
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-02-25, 09:47   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Witam. Podobno na listę leków ministra zdrowia od 1 marca 2014 wpisano ipilimumab. Może ktoś coś wie? Jacy chorzy będą mogli z niego korzystać?
Ucieka mi czas więc serdecznie proszę o odpowiedź.
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-01-29, 09:50   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Tak więc widzę, że mój tato nie ma szans na udział i w tym badaniu klinicznym bo obecnie przyjmuje chemioterapię. Czy w związku z tym cokolwiek słychać o rejestracji takich leków jak ipilimumab, nivolumab, lambrolizumab?
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-01-28, 09:43   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Czy można prosić o więcej informacji na temat tego badania klinicznego, które ma się pojawić za 2 miesiące? Czy już wiadomo w jakich placówkach będzie prowadzone? Mój tato nie ma mutacji genu Braf i niestety wykluczono nas z badania "Randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, badanie fazy 3, porównujące monoterapię niwolumabem lub leczenie skojarzone niwolumabem z ipilimumabem wobec monoterapii ipilimumabem, u pacjentów z dotychczas nieleczonym nieoperacyjnym lub przerzutowym czerniakiem" . Czy mogłabym prosić o informację na temat mutacji genu NRAS bo do tej pory nie natknęłam się na żadne publikacje i wiadomości na ten temat.

Pozdrawiam
  Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
BB

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 30097

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-01-28, 07:51   Temat: Badania kliniczne: czerniak bez mutacji BRAF (ipi,niv,inne)
Joanna67

Czy w Gdańsku na pewno są badania kliniczne? To dla mnie bardzo ważne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group