1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
roman1130 - komentarze
Autor Wiadomość
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1876  Wysłany: 2012-11-20, 21:01  


No!
Cytat:
Wobec tego:
Roman1130 tamże napisał/a:
Myślę że na tym etapie, są to rozwiązania nazbyt radykalne.

Słusznie Waszmość prawisz.

Na TAKĄ opinię wszyscy czekali(śmy, mam nadzieję).
Już chciałam pod stołem Kogoś kopać "pod stołem" co to za rzeczy zostały zaproponowane... A tu Ktoś sam się znalazł :mrgreen:
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1877  Wysłany: 2012-11-20, 22:49  


Witam wieczornie, :mrgreen:
jo_a,
Richelielieu]
Dzięki za błyskawiczną odpowiedź na moje wątpliwości.
Mam co prawda cofki, ale żeby sobie wstawiać ciś do brzucha to chyba lekka przesada...
Teraz czuję jeszcze od czasu do czasu smak tego co jem, a w momencie gdy wstawią mi jakiś badziew, będę czuł, że mi się bobofrut po brzuchu rozlał...
Zadziwia mnie tylko jeden aspekt tej sprawy...
Wszystkie terminy dla pacjenta są z pogranicza kosmosu, za żywą gotówkę można wszystko praktycznie załatwić od ręki, miejsce na gastroskopii, w klinice (renomowanej) an oddziale szpitalnym, no bo kto dysponuje warunkami do przeprowadzania dosyć trudnych zabiegów...
Nie jest to moja pierwsza prywatna konsultacja, ale mój dzisiejszy pan doktor zajechał taką furą, że nawet mnie gały wyszły z podziwu, i żałuję że nie znam żadnych szemranych kumpli od samochodów, ale ten DOGDE jest wart grzechu.
Wizyta była zaplanowana na 15 min, ale ze względu na moją upierdliwość przedłużyłem ją do prawie 45 min a wynik opisałem w merytorycznym.
Trochę drogo kosztowała mnie chwila dobrego humoru, ale nie żałuję

Wszystkim młodym będę teraz doradzał, aby naprawdę przykładali się do nauki, warto zdobywać tytuły naukowe, warto pracować nad sobą i swoimi znajomościami (syn profesora) warto za 15 min nudnej rozmowy inkasować 150 zł zyskując przy okazji punkty u innych kolegów pijawek.

Trochę spaściłem swoją wypowiedź kroplą goryczy, ale biedni ludzie zazwyczaj tak mają.

Najważniejsze jednak jest to, że humor mnie jednak nie opuszcza.
W grudniu jestem zaproszony na dosyć duże wesele oczywiście że pójdę, ale cały czas zastanawiam się jak będę wyglądał przy stole z wiadrem przygotowanym na niespodzianki, albo podadzą mi obiad w okolicach kibla, albo będę musiał wymyślić coś naprawdę inteligentnego, aby nie wystraszyć gości, że jedzenie jest do niczego, skoro zaczynają niektórzy zwracać przy rosole :mrgreen:
Kochani czekam na pomysły i fajne rozwiązania ;)
Pomysł z gorzałką w formie czopków jest już rozwiązywany, nie mogę inaczej, bo wykrzywia mnie strasznie i później paskudnie się czuję... a jak tu nie wypić zdrowia Państwa Młodych, Gospodarzy, przemiłych gości, sąsiadów przy stoliku :roll:

Kochani wierzę w Waszą pomysłowość i to że nie opuścicie mnie w tak dramatycznych okolicznościach, zaznaczam, że nie jest to żaden żart z mojej strony, są to autentyczne problemy...

Wszystko inne prawie pod kontrolą.
Pozdrawiam serdecznie lekko sennie :-D ;)
_________________
romek
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #1878  Wysłany: 2012-11-20, 22:56  


Gorzałka w formie czopków ! |wht?!| :mrgreen: O ja Cię ... !
Mistrzu, rozwaliłeś mnie tym całkowicie - szacun wielki, sam bym na coś takiego nie wpadł. |haha|
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1879  Wysłany: 2012-11-20, 23:08  


Oczywiście nie mogę sobie odmówić...
Parsknęłam herbatą z cytryną i cukrem przy tych czopkach. Owocem tego jest: ściereczka, moja ukochana koleżanka.
Przy DOGDU tylko westchnęłam...
Co do pomysłów. Mam, a jakże! A gdybyś tak założył pod koszulę (bo przecież inaczej nie wypada) golf? I za niego lał "czopki"? I weź termos i słoiki. Wszystko pakuj do reklamówki z Tesco. W domu może Cię cofać aż do drzwi!
W sumie, to ja bym Ci odradzała nawet koszulę. Raz mógłbyś się zachować awangardowo. Do reklamówki i słoików lepiej pasuje sam golf. A, że zimowa pora... To w reniferki. "Ringing bells".
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #1880  Wysłany: 2012-11-21, 06:53  


Witam serdecznie Romku :)
Miło Cie czytać w dobrym (acz nieco przekornym) nastroju.
Mam do Ciebie taką prośbę związaną z tym:
roman1130 napisał/a:

Nie jest to moja pierwsza prywatna konsultacja, ale mój dzisiejszy pan doktor zajechał taką furą, że nawet mnie gały wyszły z podziwu, i żałuję że nie znam żadnych szemranych kumpli od samochodów, ale ten DOGDE jest wart grzechu.
Wszystkim młodym będę teraz doradzał, aby naprawdę przykładali się do nauki, warto zdobywać tytuły naukowe, warto pracować nad sobą i swoimi znajomościami (syn profesora) warto za 15 min nudnej rozmowy inkasować 150 zł zyskując przy okazji punkty u innych kolegów pijawek.

Proszę Cię gorąco, abyś tym młodym mówił też w jakiej dziedzinie te tytuły powinni zdobywać, bo mój rower w Walmartu to nie Dodge, a 15 minut mojej pracy kosztuje tyle, co (...) a szkoda gadać :roll:

Natomiast jeśli chodzi o to:
roman1130 napisał/a:

Pomysł z gorzałką w formie czopków jest już rozwiązywany, nie mogę inaczej, bo wykrzywia mnie strasznie i później paskudnie się czuję (...)

to czopków nie polecam, bo alkohol wchłania się do krwi najlepiej w jelitach. W zamian chciałem Ci serdecznie polecić taki prowiant.

Bardzo, bardzo serdecznie pozdrawiam :mrgreen:
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #1881  Wysłany: 2012-11-21, 07:16  


majkelek napisał/a:
W zamian chciałem Ci serdecznie polecić taki prowiant.

majkelek, pomysł super :lol:
Romeczku,myślę,że warto spróbować.Jak to nie zda egzaminu to może jakieś gumy do żucia nasączone procentami ;)
roman1130 napisał/a:
Kochani wierzę w Waszą pomysłowość i to że nie opuścicie mnie w tak dramatycznych okolicznościach, zaznaczam, że nie jest to żaden żart z mojej strony, są to autentyczne problemy.

Romuś,a ktożby śmiał się z Twoich problemów?
Pozdrawiam :)
_________________
ewka
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #1882  Wysłany: 2012-11-21, 09:17  


roman1130jeśli mogę doradzić coś tak na poważnie to ja bym działała z tym stentem póki jest na to czas. Moja Mama też zwlekała (a właściwie lekarze zwlekali bagatelizując problem przełykania i cofania się pokarmów) a potem już niestety nie dało rady założyć stentu ponieważ 1cm gastroskop nie przechodził przez przełyk i konieczna była gastrostomia (a więc ta rurka założona bezpośrednio do żołądka i podawanie pokarmów przez nią) To tyle co mogę doradzić z doświadczenia, ponieważ Mama miała ten sam problem.

Chociaż się nie udzielam, ale zawsze czytam i jestem na bieżąco. Życzę Ci dużo siły do walki z chorobą.
Pozdrawiam

PS. Sorki że zmieniłam temat ale chciałam odpowiedzieć na poważnie a nie wiedziałam czy to się nadaje do merytorycznego czy do kciuków.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-11-21, 09:39 ]
Twój post jest zbieżny z wypowiedzią DSS w wątku merytorycznym na ten temat.

_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
Marta82 


Dołączyła: 17 Lut 2012
Posty: 237
Skąd: Piła
Pomogła: 65 razy

 #1883  Wysłany: 2012-11-21, 15:25  


Cały czas wszystkim powtarzam, że trzeba się było na lekarza uczyć, teraz już człowiek za stary. A za czopkiem jestem jak najbardziej, przynajmniej człowiekowi z ust alkoholu nie czuć.
Wolę czopki stanowczo, od tych gumowych miśków zęby bolą :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-11-21, 16:04 ]
Marta82 napisał/a:
za czopkiem jestem jak najbardziej, przynajmniej człowiekowi z ust alkoholu nie czuć.

:/hahaha/: :rott: Rządzisz i wymiatasz wszystkich !! :bravo" :uhm!:


_________________
Marta82
Kocham Cię mamusiu: 20.03.1947 - 15.01.2013 r.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #1884  Wysłany: 2012-11-21, 17:54  


roman1130, daj to całe usg. A nie tylko jakieś "Uhmym".
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1885  Wysłany: 2012-11-21, 18:25  


Wynik USG udało się wysłać, jest w merytorycznym, Sprawę gastroskopii ruszyłem już z miejsca i tradycyjnie liczę na łut szczęścia w dalszym ciągu operacji przełyk...
Richelieeu, gorzała w czopkach jest autorstwa M Grońskiego, jeszcze z epoki Gierka strasznie podobał mi się motyw "chuchnięcia" przedstawicielowi drogówki oraz, że do toastu wszyscy będą musieli wstać...aby zaaplikować, naprawdę świetny skecz.
jo_a,
Ja wiem że wyglądam jak burak, ale nie będę robił siary z jakimiś słoikami, torbami tesco... w końcu nie wybieram się sam, więc muszę zważać na to jak będę zachowywać się i wyglądać, wesele się skończy, a my wrócimy do domu, a nie chciałbym mieć napisane na nagrobku lub w karcie zgonu jako przyczynę "powrót z wesela z niezadowoloną Małżonką"

Majkelku pomysł rewelacyjny, ale raczej dla dyskretnego uwalenia się tanim kosztem... na wesele idę napić się darmowej wódy, a tutaj musiałbym zainwestować ze swoich, a może jeszcze ktoś miałby ochotę na misia i straty byłyby podwójne... nie warto ryzykować.

Kochani kombinujemy dalej, a czas niestety nie stoi w miejscu :shock:

[ Dodano: 2012-11-21, 18:27 ]
banialuka, Dzięki za wskazówki i rady.
Wiem Beatko, że na Ciebie mogę zawsze liczyć Pozdrawiam serdecznie
_________________
romek
 
 
roman1130 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 2050
Skąd: Alwernia
Pomógł: 557 razy

 #1886  Wysłany: 2012-11-23, 17:02  


We wtorek prawdopodobnie trafię na oddział torakochirurgii, gzie będę miał wykonaną gastroskopię i jeśli będzie to konieczne, założoną protezę przełyku, o ile okaże się to potrzebne.
W każdym bądź razie coś w sprawie moich cofek jest już robione, a to jest już bardzo dużo.
W dalszym ciągu jestem słaby i powrót do sił nie przebiega tak kolorowo, jak chciałbym.
Przejście kilkuset metrów graniczy z horrorem, zwłaszcza pod górkę, a moja wiesia ma to do siebie, że wszędzie jest pod górkę, powrót już jest łatwiejszy, ale chcąc wrócić... najpierw muszę wyjść.
Prace domowe a zwłaszcza w piwnicy rąbanie drewna przebiega normalnie choć dużo wolniej niżeli planowałem, ale mam nadzieję, że zdążę do Świąt uporać się z tym problemem.
Pozdrawiam tych, którzy jeszcze mnie odwiedzają :mrgreen: To znaczy, że i mnie też ! :-D / Richelieu
_________________
romek
 
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #1887  Wysłany: 2012-11-23, 17:16  


roman1130 napisał/a:
Pozdrawiam tych, którzy jeszcze mnie odwiedzają


Siemka Romku :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #1888  Wysłany: 2012-11-23, 17:32  


ja100 napisał/a:
roman1130 napisał/a:
Pozdrawiam tych, którzy jeszcze mnie odwiedzają


Siemka Romku :)

Romanie, co najmniej raz dziennie "Cię" odwiedzam. Cieplutko o Tobie myślę. :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #1889  Wysłany: 2012-11-23, 20:36  


Romek, nie mialam wątpliwości....twardziel jesteś!

Mocno i szczerze Ci kibicuję |uscisk|
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #1890  Wysłany: 2012-11-23, 20:46  


JustynaS1975 napisał/a:

Romanie, co najmniej raz dziennie "Cię" odwiedzam. Cieplutko o Tobie myślę.

Ja też :)
_________________
ewka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group