1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak żołądka gdzie leczyć?????
Autor Wiadomość
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2018-08-23, 10:51  Rak żołądka


witam, jestem nowa. Potrzebuje pomocy rak złośliwy żołądka, kobieta lat 50. Do chwili wykrycia choroby zdrowa, od kwietnia utrata wagi ciała ok.4kg ból żołądka.
Gastroskopia: Przełyk, linia Z i wpust bez zmian. Żołądek podatny na rozdmuchiwanie. Błona śluzowa dna i trzonu bez zmian. W kącie żołądka uwidocznione owrzodzenie przechodzące na trzon o średnicy ok. 20mm, pokryte włóknieniem o włowato pozaciąganych brzegach - pobrano wycinki do badania hist-pat. Pozostała część antrum nieznacznie zaczerwieniona. Odźwiernik kształtny, drożny. Opuszka i część zstępująca opuszki dwunastnicy bez zmian. w inwersi wpust szczelny.
rozpoznanie histopatologiczne: adenocarcinoma G2/G3,
po drugiej gastroskopii badanie histopatologiczne: G2, Her -
Tomografia Komputerowa pozostałe narządy ok. Dodam,że lekarz oglądając płytkę z TK stwierdził pogrubienie ściany żołądka, nie ma tego w opisie TK
Lekarz sugeruje laparatomię, chemię i całkowitą resekcjię żołądka. Boję się, że przy laparatomii bez chemii guz się rozsieje, że istnieje takie ryzyko.
(Pacjent onkologiczny opowiadał mi, a nie wyglądało na to że kłamał, że miał przerzut na płuco i przy usunięciu guzka przeniesiono mu na cieśń tarczycy. Tak stwierdził profesor jak opowiadał ten pacjent.) Gdzie leczyć, w jakim ośrodku referencyjnym, proszę o nazwisko lekarza i ewentualnie kontakt do niego. Po co ta laparatomia. Trzeba czekać na wynik histopatologiczny znowu, a tu trzeba już działać.
Jakie metoda leczenia byłaby optymalna. Gdzie leczyć, aby mieć jak największe szanse na życie.
Dodam w rodzinie tato zmarł na zespól mielodysplastyczny, który zakończył się rakiem żołądka, siostra chora na nowotwór piersi od 6 lat.
_________________
EP
 
Wiola07 


Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 54

 #2  Wysłany: 2018-08-23, 14:47  


Być może lekarz zarządził zwiadowczą laparatomię, bo ma podejrzenia odnośnie innych narządów. TK daje obraz jak bardzo jest pogrubiona ściana żołądka, jak głęboko wnika guz. Obecnie najczęściej podaje się chemie przedoeracyjną aby zmniejsyzc mase guza i usunąć go z marginesami, następie operacja a po operacji leczenie uzupełniające- chemioterapia (ponieważ była zastosowana też przed) i w zależności od zaawansowania choroby radioterapia (przerzuty w węzłach, nacieki naczyn, narządów, małe marginesy wycięcia). Zawsze możecie zasięgnąć porady innego lekarza, jak on to widzi.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #3  Wysłany: 2018-08-24, 09:16  


Ewa1234 witaj na forum.
Ewa1234 napisał/a:
Lekarz sugeruje laparatomię, chemię i całkowitą resekcjię żołądka. Boję się, że przy laparatomii bez chemii guz się rozsieje, że istnieje takie ryzyko.
Wydaj się to słuszne jeżeli choroba jest zaawansowana ponieważ w tym wypadku jedynym sposobem leczenia raka żołądka, który daje szansę całkowitego wyleczenia, jest operacja – polega ona na usunięciu żołądka (lub jego znacznej części) i okolicznych węzłów chłonnych. Chemia adjuwantowa (pooperacyjna) ma za zadanie zniszczyć ewentualnie już rozsiane resztki nowotworu. Leczenie zależy jednak od stopnia zaawansowania raka a nie podałaś żadnych informacji na ten temat. Cytat:
Są cztery rodzaje leczenia. W najwcześniejszym stadium wycinamy nowotwór w trakcie specjalnego rodzaju gastroskopii. Jest to trudne technicznie, bowiem wykonuje się zabieg w zaledwie dwóch-trzech placówkach w Polsce, a możliwe jest do przeprowadzenia, gdy wykrywa się raka we wczesnym etapie. W bardziej zaawansowanym stadium od razu operuje się chorego i usuwa się część lub całość żołądka. Typowo jednak w Polsce chorzy mają nowotwór dość zaawansowany – często z zajęciem regionalnych węzłów chłonnych. Wówczas najlepsze wyniki osiąga się przez połączenie chemioterapii z operacją. Leczenie rozpoczyna się od chemioterapii. Operację powinien wykonywać ośrodek referencyjny. A po operacji kontynuuje się chemioterapię.
źródło informacji: http://swiatlekarza.pl/rak-zoladka/

Jeżeli masz wątpliwości to oczywiście możesz zasięgnąć drugiej opini u innego lekarza - weź wyniki i idź - chociażby prywatnie by nie tracić czasu.
Więcej o raku żołądka poczytaj tu: http://www.onkonet.pl/dl_npp_rakzoladka.html

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #4  Wysłany: 2018-08-24, 10:31  


Jest to adenocarcinoma, I wynik histopatologiczny G2/G3, II wynik histopatologiczny G2, Her -. Ok. 20mm. Napisałam laparatomia, a ma być to laparoskopia w celu określenia chemii jak mówił lekarz, ale przecież do chemii ma już wszystkie wyniki /Tak mi się wydaje/. W TK narządy czyste, pogrubiona ściana żołądka.
_________________
EP
 
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #5  Wysłany: 2018-08-24, 11:12  Rak żołądka gdzie leczyć?????


Czy ktoś może mi polecić klinikę, która zajmowalaby się nowotworami żołądka /chodzi o recepcję zoladka/ i leczeniem onkologiczny. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o referencyjnych placówkach. Bardzo proszę o pomoc.
_________________
EP
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2018-08-25, 12:39  


Ewa1234,
Najlepiej jak sobie poczytasz forum, konkretnie temat raka żołądka i na pewno znajdziesz tam cenne informacje, gdzie osoby chore korzystały z pomocy. Wiadomo, że każdy jest z innych rejonów i kazdy ma jakiegoś swojego specjalistę więc trudno doradzać, gdzie najlepiej.

Może tutaj coś poszukaj https://www.onkomapa.pl/

pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #7  Wysłany: 2018-08-25, 12:42  


Ewa1234,

Proszę poczytać obecne Zalecenia jakie powinny być stosowane podczas tej choroby, na pewno będzie Ci łatwiej rozmiawaić z lekarzami, str. 125 http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf



Życzę powodzenia i oczywiście jesteśmy do pomocy.
 
Tenac 


Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 2

 #8  Wysłany: 2019-01-25, 02:47  


Mamy z tata prawie identyczny przypadek! Tez nam zaproponowali najpierw formę chemia / operacja - chemia ale po rozpatrzeniu sytuacji i tego jak wyglada to naprawdę taka chemia potrafi trwać nawet 3 miesiące - czyli to jest 3 miesiące czekania na operacje, dobrze wiemy ze chemia na tego gnojka działa... różnie, z tego co czytałem dosyć słabo, nie mówiąc już o ryzykowanych przerzutkach którego mogą w trakcie tych 3 miesiący powstać - pojechaliśmy do Krakowa do prof. Richtera i on zdecydował ze najlepiej będzie operować, wiemy ze to ryzykowane ale ten dr powiedział jedna mega ważna rzecz - statystycznie rzeczywiście chemia przedoperacyjna daje lepsze rokowania - statystycznie... Pan dla mnie nie jest kolejną cyferką tylko żywym człowiekiem i na podstawie wywiadu z panem i dostarczonej dokumentacji proponuje operacje. Wiadomo ze nie powiedział tak słowo w słowo ale sens jest taki jak napisałem. Czas w tym wypadku jest na wagę złota. Domyślam się ze nie są to łatwe decyzje, trzymam kciuki!
_________________
Tata ma raka żołądka - g2/g3 częściowo lity naciekający błonę śluzową/ część kątową żołądka, operacja na początku lutego.
 
quba 


Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 1

 #9  Wysłany: 2019-01-28, 09:22  


Witaj , mamy taki sam przypadek , tata odebrał wyniki z gastroskopii w czwartek - wynik - wrzód a w nim drobne ognisko gruczloraka. Jest dziś umówiony z onkologiem ale ja właśnie dużo czytałem o doktorze Richterze , że to bardzo dobry lekarz , odezwij sie jak tam postępy u was . Życzę aby wszystko wam się poukładało , ja też sobie nie wyobrażam tego co się dzieje u nas. nie dociera to do mnie. Może masz telefon bezpośredni do doktora żeby się z nim skontaktować??
Będę Ci bardzo wdzięczny.


Pozdrawiam
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #10  Wysłany: 2019-01-28, 20:46  


quba napisał/a:
gruczloraka

raczej Gruczolakoraka, tak powinna brzmieć poprawna nazwa, to istotne.

pozdrawiam
 
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #11  Wysłany: 2019-05-16, 12:57  Rak Żołądka- dobry onkolog PILNE!!!


Proszę o informację na temat dobrego onkologa-chemioterapełty zajmującego się leczeniem raka żołądka. PILNE
_________________
EP
 
bruno26 


Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 49
Skąd: Warszawa
Pomógł: 5 razy

 #12  Wysłany: 2019-05-16, 17:11  


A jakie miasto? Warszawa to mogę polecić
_________________
13.10.2016 - Tego dnia odeszłaś, ale wierze że jesteś przy nas... każdego dnia
 
Ewa1234 


Dołączyła: 23 Sie 2018
Posty: 8

 #13  Wysłany: 2019-05-17, 10:38  


Warszawa, Katowice, Lublin, Rzeszów
_________________
EP
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #14  Wysłany: 2019-05-30, 19:42  leczenie


Mój Wujek się leczy w CO w Lublinie,
chemioterapię u dr Bożeny Kukiełka-Budny
teraz co 3 tyg wlew z trastuzumab'u
Diagnozę miał w styczniu 2018,

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group