1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak szyjki macicy z przerzutem do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #16  Wysłany: 2009-11-01, 14:55  


Gosiiik,ślicznie,że obyło się bez komplikacj :)
gosiiik napisał/a:
powolutku wracam do sił i mam nadzieje do zdrowia

Jasne,że wracasz do zdrowia,tu nie ma wątpliwości!
Jednak kciuki nadal są trzymane,do wyniku hist.
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #17  Wysłany: 2009-11-11, 00:38  


A teraz czekm na wynik, i doczekać się nie mogę, miał być po 10 dniach dziś mija 12 i nie ma;( WSzystko mnie wkur... . . Samopoczucie nie najlepsze ;( A jutro na dodatek świtęto. Czyli 2 dzień dłuzej..... .
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #18  Wysłany: 2009-11-11, 00:45  


Gosiiik - spokojnie :) Bywa i po 14-tu dniach wynik...ciesz się świętem i już
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #19  Wysłany: 2009-11-11, 10:14  


@Gosiiik

W celu skrócenia czasu oczekiwania na wyniki hist.-pat. odbierałam je osobiście w zakładzie patomorfologii do którego trafiał materiał do badania. Takie rozwiązanie podpowiedział mi chirurg. W ten sposób zyskiwałam cenny czas. Oczywiście, żeby formalnościom stało się zadość w późniejszym terminie ten same wyniki odbierałam w miejscu pobrania materiału do badania (z reguły był to oddział szpitalny).
Ten model stosuję do dzisiaj i zawsze jest to znacząca różnica czasu.

Życzę powodzenia.
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #20  Wysłany: 2009-11-12, 00:50  


mral
dzięki za informację, nikt mi o czymś takim nie wspomniał. Jak jutro nie będzie tego wyniku to w szpitalu popytam gdzie mogę go sama odebrać. Bo chyba jajo zniosę.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2009-11-12, 09:25  


My też dzwoniliśmy do zakładu patomorfologii zapytać, czy wyniki już są i tam odbieraliśmy - zwykle dawało to 2-3 dni do przodu, zanim papierek trafił na oddział. Warto spróbować :)
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #22  Wysłany: 2009-11-12, 18:58  


wynik bedzie jutro :(. W zakł. patomorfologi powiedzieli mi ze dziś opisał go lekarz i jutro będzie do odbioru na klinice. O wynikach nie informują i nie wydają zainteresowanym:(
A ja jutro idę do pracy więc obawiam się z taką "nieprzetrawioną informacją:" nie będzie zbyt fajnie. Wezmę psychotropy żeby jakoś przerwać ten dzień...

[ Dodano: 2009-11-13, 13:09 ]
No i nie mam nadal wyniku:( nie dotrał na klinikę :((( I znów niepewność do poniedziałku. ]
Nutuje mnie takie pytanie czy w przypadku raka macicy w stopniu złośliwości G3 dają chemię? Bo tego co się orientuje to w raku jajnika jest to standrd. Jak ktos coś wie to prosze o odp.
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #23  Wysłany: 2009-11-16, 16:05  


Mam wyniki i błagam o ich intrpretację
" Materiał zasadniczy stanowi macica bez przydatków 9x6x4 cm z mankietem pochy do 1cm. W Obrębie szyjki widoczny białawy naciek średnicy do 5cm

Histologicznie:
Carcinoma planoepitheliale nonkratodes colli uteri (small cell) , G3, pIIb2 N1a. Minimalny margines (mankiet pochwy)ok 1cm.
Pochwa oraz tkanki obustronnych fragmentó przymacicz wolne od nacieku raka.
Błona śluzowa trzonu macicy z cechami sekrecji.
Metastasis carcinomatosa lymphonodi (1/37):
- przerzut raka stwierdza sie w 1 na 5 węzłów chłonnych zasłonowych str. lewej (1/5).
2 węzły chłonne przymacicz prawych (0/2) 1 węzeł przymacicz lewych (0/1), 1 węzeł biodrowy zewn. prawy (0/1) 6 węzłow biodrowych wewn prawych (0/6), 3 wezły biodrowe wspolne prawe (0/3), 13 węzłow zasłonowych prawych (0/13), 4 wezły biodrowezewn. lewe (0/4), 2 węzły biodrowe spólne lewe (0/2) bz przerzutów raka."

Czy ktoś mi to możse jakoś wytłumaczyć??
Bedę miała 2 naświetlania wewn. 30list i potem 7 grudnia a potem ide do innej kliniki na lczenie radio chmioterapii. Czy naprawde mui być ta chemia?


Jestem toolnie załamana:((

DumSpiro-Spero
Site Admin liczę na twoją fachową i konkretną wypowidz oraz że wyłozysz "kawę na łąwę" jak to zwykel robisz i nie będziesz brał pod uwagę że spawa dot. mnie a nie kogoś mi bliskiego. Lubię znać swojego przeciwnika. Przeryczłam pól dnia i powoli wracam do formy w bojowym nastroju!
  
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #24  Wysłany: 2009-11-18, 22:33  


Czy ktoś tu ogóle zagląda?? Czy mogę liczyć na jakąs odpowiedz? Wizyte mam dopiero za tydzien.
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #25  Wysłany: 2009-11-18, 22:54  


Gosiiik,ja tu zaglądam i pewnie wiele innych osób.
Wypowiadać się nie mogę,bo nie znam się na medycynie.
Jedno co mogę,to wesprzeć Cię dobrym słowem...
Pozdrawiam!
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #26  Wysłany: 2009-11-20, 20:58  


No, chyba się nie doczkam na fachowa odpowiedź:(

jusia dzięki wielkie, dobre i to :)
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #27  Wysłany: 2009-11-20, 21:17  


Gosiiik, ja już kolejny raz tutaj jastem, ale jak Jusia nie mogę pomóc, nie znam się. Dziewczyno, ktoś Ci z pewnością odpowie, np. DSS jest niezawodna, ale odpowiada tylu osobom, musisz uzbroić sie w cierpliwość.
Serdecznie pozdrawiam,
Krystyna
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #28  Wysłany: 2009-11-20, 21:30  


Witaj gosiik.
Twoja walka trwa nadal. Dasz radę. :/pociesza:/
Jesteś młoda dziewczyną, masz dla kogo walczyć.
Nie jestem specjalistą, ale myślę że jak najbardziej trzeba i radioterapią i chemią zwalczyć raka w Twoim przypadku.
Co prawda skutki uboczne tego leczenia są istotne, ale ważniejsza jest szansa na zdrowie jaką ono Ci daje.
Może napisz do DSS na priva, żeby szybciej sprawdziła Twój wątek.
Ściskam mocno.
mamanel
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #29  Wysłany: 2009-11-21, 11:16  


Gosik wiem, że perspektywa chemii na początku brzmi strasznie i człowiek wyobraża sobie najgorsze. ja kiedy dowiedziałam się, że będę mieć chemię łzy same mi leciały z oczy, bo zawsze mówiłam wszystko tylko nie to. no ale jak widać przeżyłam i zapewniam Cię, że da się ;)

co do reszty się nie wypowiadam, bo poprostu nie znam się na tyle a po co mam Ci głupot naopowiadać, prawda?

jak wszyscy kciuki mocno trzymam, wiem, że łatwo się mówi ale na pewno DSS odpisze tylko jest zawalona robotą w tej chwili.

dobrze, że sobie popłakałaś to bardzo pomaga, a teraz tak jak napisałaś, bojowy nastrój i walczymy. |kill|

trzymaj się ściskam Cie mocno.

zuza
 
 
gosiiik


Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 17
Pomógł: 1 raz

 #30  Wysłany: 2009-11-21, 15:32  


Dzikuję wszytskim za wsparci.
Na chwilę obecną to właściwie "cieszę się" ze będzie ta chemia. Gdzie mnie coś zaboli to zastanawiam się czy to nie przerzut - choć wiem że rak nie boli :lol: .
Powoli przygotowuje się do dbalszej walki, rozglądam się za perukami, za makijażem permanentnym i takie tam aspekty które wiem ze będą mi najbardziej ciążyły. Oczywiście zagłębaiam się też w temacie chemioterapii, jak ktoś zna jakies ciekawe linki gzie mozna poczytać o chemioterapii oraz jej skutkach i rodzajach itp to wrzućcie je tutaj.
A dzis idę się opić :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group