1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Autor Wiadomość
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #151  Wysłany: 2020-01-17, 12:56  


Proszę, jeżeli ktoś mógłby mi napisać, czy płyn w jamie opłucnej mierzy się w ml. czy mm, pytam dlatego, że w moim opisie jest mm a w innych opisach na forach w ml.
_________________
Janek1
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #152  Wysłany: 2020-01-17, 16:28  


można to przeliczać, ale standardem jest podanie w mm grubości warstwy. 20 mm jeżeli nie narasta to zostawia się licząc że organizm sam sobie poradzi, grubsze warstwy próbuje się likwidować kombinacją środków moczopędnych. Odbarczanie (spuszczanie płynu) robi się przy grubszych warstwach jeżeli występuje duszność. Czy jest płyn lekarz może stwierdzić osłuchując, ile go jest to można zbadać na usg.
_________________
sprzątnięta
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #153  Wysłany: 2020-01-21, 17:13  


Kochani byłem u kardiologa, zrobił mi echo serca wygląda na to, że chemia i promyki zrobiły swoje to wnioski:Odcinkowe zaburzenia kurczliwości LK, z globalną EF LK ok. 45%-pogorszenie o 10%w stosunku do badania poprzedniego, zaburzenia relaksacji LK.W czasie badania migotanie przedsionków. Łagodna stenoza mitralna z małą niedomykalnością. Łagodna stenoza aortalna, z umiarkowaną niedomykalnością. Istotna dyslatacja jamy LP. Przepisał mi Diuver -5mg i zwiększył dawkę Miluritu do 300mg. Powiedział, że ten płyn w opłucnej może być tym spowodowany.Czy jest to możliwe. Ostatnie badanie miałem 01.07.19 r. chemię skończyłem 30.08.19 a promyki 13.12. 19 r.

[ Dodano: 2020-01-21, 17:16 ]
Chciałem dopytać czy Diuver i Milurit, który brałem na dnę moczanową, są środki moczopędnymi ?
_________________
Janek1
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #154  Wysłany: 2020-01-21, 23:06  


Diuwer jest środkiem moczopędnym, natomiast Milurit hamuje wydzielanie kwasu moczowego. EF 45% to jeszcze do wytrzymania ale istotnie ogranicza możliwości podawania chemii.
_________________
sprzątnięta
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #155  Wysłany: 2020-01-22, 11:51  


Kochani mam wynik z TK twarzoczaszki i szyi.Opis pełny: Badanie kontrolne twarzoczaszki i szyi przed i po kontraście;poprzednie 20.09.2019. Stan po leczeniu npl dna jamy ustnej. Nie stwierdza się struktur patologicznych /wznowy/, struktury anatomiczne w normie. W grupie II a po stronie prawej dwa węzły o wym. 8/6 (stabilne), wykazują dyskretnie zmieniony obraz /zatarta struktura/ węzeł w ok. lewego kąta żuchwy stabilny-11/9. Pozostałe węzły szyjne i nadobojczykowe drobne, stabilne.Stabilna zmiana polipowata w prawej zatoce szczękowej. Duże zmiany miażdżycowe tętnic szyjnych, zwł.lewej. Co to może oznaczać "wykazują dyskretnie zmieniony obraz /zatarta struktura/" W chwili robienia TK byłem zakatarzony, pobolewało mnie gardło z nosa na okrągło ciekło, zresztą teraz biorę antybiotyk, niedawno zszłedł mi ten biały nalot z ust, walczyłem z grzybicą jamy ustnej, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #156  Wysłany: 2020-02-05, 11:02  


Kochani proszę powiedzcie komu wierzyć, TK klatki wykazało wodę w opłucnej do 20 mm, wczoraj przez powiedzmy dziwny zbieg okoliczności, zrobiłem USG jamy opłucnej, która wykazała brak wody "nie ma tam żadnej wody" to są słowa lekarza robiącego echo do chirurga, który stał obok. Co wy na to co miałoby się stać z tą wodą ? Czy usg jamy opłucnowej robi sie na stojąco tyłem do lekarza i które badanie daje dokładniejszy wynik ?
_________________
Janek1
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #157  Wysłany: 2020-02-05, 18:02  


usg robi się na stojąco lub siedząco tyłem do lekarza. Faktycznie w tych badaniach jeżeli chodzi o płyn to rozbieżność występuje. Ja też tak mam - w usg bez płynu w TK niewielka ilość płynu. Kiedyś usłyszałam od lekarza że TK "przesadza" z płynem. Pisałam Ci już, 20mm to nie jest coś z czym organizm sam nie poradzi sobie. Jak w usg nie widać to nie ściągną.
_________________
sprzątnięta
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #158  Wysłany: 2020-02-06, 12:15  


Zapomniałem napisać, byłem na kontroli po naświetlaniach raka trójkąta zatrzonowcowego pani doktor zachwycona nie ma śladu w jamie ustnej po tym paskudztwie, na zewnątrz na razie nie ma odczynu, tylko włosy nie rosną, mam za to mniej golenia, b. miła p. doktor na pytanie o następną wizytę kontrolną, powiedział, że przekazuje mnie onkologom, u niej już nie będę miał kontroli to mi nie za bardzo pasuje, ale co ja poradzę.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #159  Wysłany: 2020-04-05, 14:53  


Witajcie kochani, mam pytanie po naświetlaniach raka trójkąta zatrzonowcowego, które skończyło się 13 grudnia, po tej stronie gdzie było naświetlanie mam trochę wiekszy policzek tak jakby przypuchnięty nie boli, nie przeszkadza, co to może być, w buzi czasami drętwieje mi trochę języka po tej stronie czasami zaszczypie, ukłuje, no i ta neuropatia ręce jakby trochę lepsze jest tylko takie mrowienie, ale podeszwy nóg to tak jakbym po kamieniach chodził, wizytę na wlew nawapniający przełożono na pięć tygodni, pod koniec kwietnia mam TK. Tym razem k.piersiowej jamy brzusznej i twarzoszczęki, pozdrawiam.
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #160  Wysłany: 2020-04-05, 16:30  


Czy ta opuchlizna pojawiła się w krótkim czasie po naświetlaniach?
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #161  Wysłany: 2020-04-06, 13:16  


missy, Przeglądnąłem zdjęcia, które robiłem na pamiątkę, na zdjęciach jest widoczna ta zmiana, jakby trochę większa niż teraz, zdjęcie było w grudniu, czyli zaraz po naświetlaniach, nie mogę powiedzieć na pewno, czy pod koniec naświetlań to było widoczne, pamięć już nie ta. Nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Czy to może mieć coś wspólnego z chłonką ? pozdrawiam.

[ Dodano: 2020-04-06, 14:18 ]
Miało być w tej chwili nie jest to widoczne na pierwszy rzut oka.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #162  Wysłany: 2020-04-19, 12:21  


Jeszcze mam takie pytanie miejscu, gdzie ten guzek w trójkącie zatrzonowcowym pojawiła się jakby taka mała szrama, takie małe przecięcie, ostatnio podczas mycia j.ustnej zahaczyłem o to i zaczęła się krew z tego lać mało, ale była, teraz od 2 dni jest tylko to przecięcie bez widocznych stanów zapalnych. ta strona, która była naświetlana jest b.czuła na gorące, zimne, twarde, jak to może długo trwać, czasami pobolewa mnie oko, ucho, nie mam kogo zapytać, w poprzednich naświetlaniach kilkanaście lat temu było to krótko, co radzicie do płukania jamy ustnej, pozdrawiam.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #163  Wysłany: 2020-04-22, 17:00  


Kochani czy Tomograf komputerowy bez kontrastu pokaże to samo co bez ? Mam podniesiona kreatynine przy normie 110,5 mam 120, mogą mi nie dać kontrastu i boję się, ze to badanie będzie nie dokładne jest to już któreś z kolei badanie klatki i twarzoczaszki, ale pierwszy raz jamy brzusznej.

[ Dodano: 2020-04-22, 19:00 ]
Miało być.
Kochani czy Tomograf komputerowy z kontrastem pokaże to samo co bez ?
_________________
Janek1
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #164  Wysłany: 2020-04-22, 20:30  


na tyle gorzej pokazuje że niektórzy radiolodzy twierdzą że nie opłaca się robić, zwłaszcza że to pierwsze badanie i nie ma z czym porównać. W jakich jednostkach ta kreatynina? Z reguły lekarze dopuszczają niewielkie przekroczenia. Przy słabym wyniku trzeba pamiętać o piciu dużej ilości wody zarówno przed badaniem jak i do 48 godz po badaniu.
_________________
sprzątnięta
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #165  Wysłany: 2020-04-23, 08:49  


gaba Wynik 120, jednostki umol/l ,wartości preferencyjne (63,60-110,500
_________________
Janek1
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group