1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi / przerzut do kości ?
Autor Wiadomość
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #16  Wysłany: 2013-07-31, 16:36  


bobina , naświetlania były niedawno, 14 sierpnia mamy pierwszą wizytę po naświetlaniach. Nie wiem co dalej ale myślę, że ponieważ naświetlanie było skuteczne to na razie na tym zakończą. Pytałam o badania obrazowe na ostatniej wizycie po radioterapii ale lekarz powiedział, że na razie nie.
Pewnie wyznaczy wizytę za jakieś trzy miesiące i tyle.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #17  Wysłany: 2013-08-01, 15:01  


bobina napisał/a:
Czy ktoś z was probowal czegos jeszcze?



Witam . Przy przerzutach do kości można jeszcze zastosować leczenie izotopami tzn. strontem lub samarem . Ale stosuje się je raczej przy przerzutach wieloogniskowych .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
bobina 


Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 16

 #18  Wysłany: 2013-08-01, 16:22  


tak ale lekarze twierdzą ze ta metoda niesie więcej zlego niż dobrego gdyż po jej zastosowaniu spadają plytki krwi, leukocyty itp. i może się okazac ze rak wejdzie w szpik kostny. Czy ktoś slyszal cos podobnego czy to tylko zbywanie pacjenta gdyż ta metoda jest dość droga jak na nasz nfz i stosowana rzadko
_________________
bobka
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #19  Wysłany: 2013-08-01, 17:27  


Ja też słyszałam opinie, że ta metoda jest zła gdyż przynosi olbrzymie skutki uboczne.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #20  Wysłany: 2013-08-01, 23:43  


Moja mama miała dwukrotnie podawany izotop strontu i nie miała wielu skutków ubocznych . Jedyny zauważalny skutek to było rzeczywiście chwilowe pogorszenie parametrów krwi , a przy tym 3 dni po podaniu strontu samopoczucie jak przy grypie ( bóle kostne ) . Odradzanie tej metody jako złej uważam za zbywanie pacjenta . Jeśli byłaby to metoda tak wysoce szkodliwa jak mówią , to po prostu by się jej nie stosowało . Jak już wcześniej napisałam, moja mama nie miała żadnych strasznych skutków ubocznych . Śmiem nawet porównać, że przy skutkach ubocznych chemii to był mały pikuś .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #21  Wysłany: 2013-08-02, 06:49  


soja napisał/a:
Przy przerzutach do kości można jeszcze zastosować leczenie izotopami tzn. strontem lub samarem . Ale stosuje się je raczej przy przerzutach wieloogniskowych .

Tak jest - izotopy stosuje się wyłącznie w zmianach wieloogniskowych, gdy nie ma możliwości napromieniania z pól zewnętrznych. Przy pojedynczym, nieoperacyjnym przerzucie kostnym o wiele korzystniejsza jest klasyczna radioterapia.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
bobina 


Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 16

 #22  Wysłany: 2013-08-02, 11:02  


Ja mam dwa ogniska nowotworowe, jedno w kręgu L1, drugie male w kości krzyżowej, reszta kosci bez zmian, przynajmniej scyntygrafia wykazala ze jest czysto. Radioterapia paliatywna ma zmniejszać bol ale nie wyleczy raka, wiec skoro leczenie izotopami zabija komórki rakowe bez uszkadzania zdrowych tkanek to czy można by było ją zastosować u mnie. Przerzut jest mnogi skoro jest umiejscowiony w dwóch miejscach. A na skutki uboczne-spadające plytki krwi itp. można przecież podan neupogen na wzrost leukocytów itp. Czy te izotopy przedluzają zyczie bardziej niż radioterapia paliatywna która ogranicza się tylko do zminimalizowania bolu?
_________________
bobka
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #23  Wysłany: 2013-08-02, 11:14  


Bobina-czy oprócz scyntygrafii miałaś jakieś badanie potwierdzajace, że to przerzuty?czy masz bóle kręgosłupa?
_________________
PaulaG24
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #24  Wysłany: 2013-08-02, 12:06  


bobina,
leczenie izotopami strontu również z zasady ma działanie przeciwbólowe. Nie jest to terapia mająca na celu wyleczenie i nie może do niego doprowadzić.

bobina napisał/a:
leczenie izotopami zabija komórki rakowe bez uszkadzania zdrowych tkanek

Niestety nie. Tak jak każde systemowe leczenie onkologiczne oddziałuje również niekorzystnie na tkanki zdrowe i nie jest to terapia obojętna ustrojowo (obciąża m.in. nerki).
Stosuje się ją zatem wyłącznie w razie konieczności - mnogie ogniska nowotworu to nie jedna lub dwie zmiany, a masywny rozsiew w kośćcu.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
bobina 


Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 16

 #25  Wysłany: 2013-08-02, 14:13  


paulag24 napisał/a:
Bobina-czy oprócz scyntygrafii miałaś jakieś badanie potwierdzajace, że to przerzuty?czy masz bóle kręgosłupa?

tak rtg i tomografię komputerową kregoslupa
_________________
bobka
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group