1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #106  Wysłany: 2015-05-15, 19:36  


Corny napisał/a:
dostałam skierowanie do hospicjum domowego i do takiego działu forum się przeniosę już chyba, bo leczenie onkologiczne zakończone...

Sprawy merytoryczne dotyczące Waszego leczenia, także paliatywno-objawowego, opisuj tutaj,
tak będzie lepiej, by zachować cały kontekst historii choroby, co zawsze może być przydatne.

Oczywiście korzystaj z każdego działu i wątku tego forum, wszędzie staramy się pomagać najlepiej jak potrafimy.

Przykro mi bardzo, że Wasza choroba tak bardzo postępuje.
Trzymajcie się ...
:tull:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Corny 


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 85
Skąd: okolice Stolicy
Pomogła: 2 razy

 #107  Wysłany: 2015-05-17, 14:28  


Bry Wam !

Zauważyłam u mojej Mamy na łóżku szpitalnym na karcie jej napis: wczoraj "Sat 97% - bez o2, Dzisiaj: 94% bez o2 " dostaje Mama lek na oskrzela rozkurczający theophyllinum baxter.
Drugie niepokoi mnie ciśnienie , zawsze miała wyższe, albo ok, a przez trzy-cztery dni jej spada a dziś miała 90/60, przy dość wysokim pulsie dalej - średnio 110.


Czy ten skrót SAT to saturacja ? I czy obniżająca się sprawi, że podłączą Ją do tlenu niedługo ?
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #108  Wysłany: 2015-05-17, 18:11  


Corny napisał/a:
Drugie niepokoi mnie ciśnienie , zawsze miała wyższe, albo ok, a przez trzy-cztery dni jej spada a dziś miała 90/60, przy dość wysokim pulsie dalej - średnio 110.

To niestety raczej nie wygląda dobrze.

Corny napisał/a:
Czy ten skrót SAT to saturacja ?

Wg mnie tak jest.

Corny napisał/a:
I czy obniżająca się sprawi, że podłączą Ją do tlenu niedługo ?

Przypuszczam, że tak może być, ale na ten temat powinien wypowiedzieć się lekarz.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #109  Wysłany: 2015-05-17, 18:38  


Saturacja w normie to 95% i powyżej. Ale organizm zwykle dobrze sobie radzi jeszcze przy 91%. Tlen (w postaci takich wąsów) podają zwykle przy 89% lub nawet niższym.

Najbardziej niepokojącym objawem jest wysokie tętno, czy ona dostaje na to jakieś leki?

Zwykle obniżenie ciśnienia z jednoczesnym wzrostem tętna jest objawem infekcji, powinna przy tym być jeszcze gorączka, wysokie CRP i OB. Ale przy bardzo osłabionym organizmie gorączki może nie być.
_________________
sprzątnięta
 
Corny 


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 85
Skąd: okolice Stolicy
Pomogła: 2 razy

 #110  Wysłany: 2015-05-17, 19:40  


Jutro popytam Panią Doktor o leki jakie przyjmuje wszystkie jeśli udostępni mi takie info i zobaczę co bierze- wiem o dwóch, które zaobserwowałam w kroplówkach - Tazobactam i dzisiaj widziałam bardzo długo schodzącą tą kroplówkę z tym na oskrzela lekiem rozkurczającym Theophyllinum baxter. Odłączono jej Tramal w kroplówce i jedynie na zawołanie, ale dzisiaj te "zawołanie" trwało bardzo długo, Ja prosiłam o lek o 11h30 a Pani powiedziała pielęgniarka a to dostanie już z obiadem razem o 13h :/



Załączę zdjęcie karty, ale z tego co tam jest to temp nigdy nie miala stan pomiedzy 36-37 max, a bywalo, ze będąc w domu miała często gęsto stan podgorączkowy.
Tutaj dzisiaj mnie zastanowił fakt, ze Mama przy dotyku jest ciepła, patrze do karty a tam gorączki brak :/ A Mąż to samo zauważył, że taka ciepła była.


 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #111  Wysłany: 2015-05-17, 20:53  


Leczona jest z infekcji - nikt Ci nie powiedział?
Jakieś badania zrobili, coś musieli ustalić.

Temperaturę w szpitalu mierzą zwykle rano ok 6, i to jest temp. mierzona na czole. W ciągu dnia chora może mieć gorączkę, ale rutyna szpitalna tego nie wyłapuje. Jak będziesz to dotknij wierzchem dłoni (tak bliżej nadgarstka) swojego czoła i zaraz później czoła chorej. Jeżeli poczujesz że jest wyraźnie gorętsze to idź do pielęgniarki i poproś o zmierzenie i wpisanie do karty temperatury.
_________________
sprzątnięta
 
Corny 


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 85
Skąd: okolice Stolicy
Pomogła: 2 razy

 #112  Wysłany: 2015-05-17, 21:24  


Dziękuję, tak zrobię zatem jutro podczas pobytu u Mamy.


Co do infekcji, podanie antybiotyku Pani Doktor wytłumaczyła jedynie tym, że jeden z markerów mówiący o stanach zapalnych jest bardzo wysoki i stąd konieczność takiego leczenia, nic więcej mi o tym nie powiedziała.


Ech Mamusia coraz gorzej poza tym wygląda, białko w oczach ma bardzo żółte, ogólnie robi się coraz bardziej żółta cała, kupiłam Alantan, którym smarujemy stopy i łydki przekrwione niemiłosiernie od puchnięcia chyba i mówiła, że troszkę pomogło Jej to. Od wkłuć i nakłuć różnych ma siniaczków, rozlewów pełno, do tego przewróciła się z braku sił dwa razy już i od tego ma siniaków na udzie kilka porządnych :/


Martwię się bardzo :( :( :( Robić dobrą minę dla dzieci, być przy nich dobrej myśli a w duchu cierpieć - okropnie trudne zadanie :cry:
 
 
Corny 


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 85
Skąd: okolice Stolicy
Pomogła: 2 razy

 #113  Wysłany: 2015-05-20, 22:22  


Witam kilka chwilek później ....


Dzisiaj Pani Doktor mi powiedziała, że przy stanie Mamy wyników i poziomie bilibrubiny i innych wskaźnikach wiele osób już wcześniej odchodziło z tego świata, że jest silna... Gaba fakt infekcja jest i na to dostaje kolejny już antybiotyk dzisiaj. Miała ponownie odciągniętą wodę z brzucha - 3l, ale Pani Doktor powiedziała, że u Mamy jest z tym ciężko i następnego wkłucia już nie będzie bo nie ma takiego typowego wodobrzusza, tylko te wodobrzusze jest tak jakby ogólnie rozlane i opływa narządy i następne wkłucie mogło by mieć katastrofalny skutek.


Dzisiaj mimo pampersa, mimo cewnika i tego, że jest słaba bardzo starała się wstawać przy nas jak byliśmy u niej, czy większość dnia Ja czy Tato i przejść kilka kroków do krzesełka pod oknem ustawionego, ledwo co się kładła, chwilę przespała i już niepamiętała, kto jest u niej, pytała o mnie czy o Tatę jak widziała to drugie, czy śniadanie zaraz (mimo iż wieczór był) ale dnia nie rozpoznaje już od dwóch, trzech dni, ale dzisiaj doszło do tego te dziwne zachowanie z pytaniami o osoby i brak pamięci już. Ale ogólnie tak poza tym jest bardzo słaba więc nie wiem skąd taka nadpobudliwość u niej dzisiaj. Do tego zmienia Jej się oddech, dzisiaj strasznie stękała przez sen, wzdychała przy każdym oddechu podczas snu.

Cały czas mówi, że chce spać, że chce mieć spokój bo taka zmęczona jest .......

Nie je już któryś dzień, bo nie nazwę jedzeniem wypicia małego nutridrinka przez cały dzień czy czterech łyżek zupy, którą chwilej później o mało nie zwymiotowała....


Powiedźcie mi skąd wziąć siły na odebranie tego konkretnego telefonu, bo czuję, że to za następnych kilka chwilek będzie .......
 
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #114  Wysłany: 2015-05-20, 23:02  


Corny,
Może nie chodzi o żadną "specjalną" siłę, może spróbuj wytrwać i zapamiętać te niepodobne do innych, ciężkie chwile. Zapamiętać poprzez to,co robiłaś dla Mamy. Poprzez to, co razem odczuwałyście. Nie wiem, naprawdę nie wiem - ale myślę o Was.
M.
 
Corny 


Dołączyła: 06 Mar 2013
Posty: 85
Skąd: okolice Stolicy
Pomogła: 2 razy

 #115  Wysłany: 2015-05-23, 10:39  


Dzien Dobry


Dzisiaj rano po troszkę ponad dwuletniej walce z chorobą Mama odeszła... Od wczorajszego ranka, kiedy to po 7h jeszcze walczyła z Tatą, że chce do toalety, po krótkim spacerze w tą i we wtę wróciła do łóżka i już niestety nie wstała...

Cały wczorajszy dzień byliśmy z nią w południe, kiedy zapadła w sen już zaczeły się ostatnie oznaki odchodzenia już (sinienie, spadek temp). Dzisiaj jakby jedynie czekała aż ktoś z nas rano do niej przyjedzie, bo po przyjeździe Taty do niej 20 min później wydała ostatni oddech i odeszła....




Dziękuję Wam jeszcze raz za wsparcie.

pozdrawiam Sylwia
 
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #116  Wysłany: 2015-05-23, 11:04  


Corny,

Sylwio przyjmij najszczersze wyrazy współczucia ::rose::
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #117  Wysłany: 2015-05-23, 13:32  


::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #118  Wysłany: 2015-05-23, 13:33  


Corny, wyrazy głębokiego współczucia. ::rose::
_________________
iwex
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #119  Wysłany: 2015-05-23, 15:08  


Sylwio,

Serdecznie Ci współczuję.

::rose::
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #120  Wysłany: 2015-05-23, 16:36  


::rose:: ::rose::
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group