1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani
Autor Wiadomość
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #241  Wysłany: 2021-03-15, 15:47  


Agnieszka88 gdzie pytałaś o założenie tego PEG?
Nie wiem czy mogę starać się o to aby mamie już to zrobili tą rurkę PEG?
HD jadę jutro załatwić ale prawdopodobnie są długie kolejki :-( .
Agnieszka a czy macie również hospicjum domowe?
 
 
Agnieszka88 


Dołączyła: 22 Maj 2020
Posty: 53
Pomogła: 1 raz

 #242  Wysłany: 2021-03-16, 05:55  


Skierowanie na Peg dostaliśmy od laryngologa. Ale tata osłabiony i z wyrwaną rurką z nosa wylądował w szpitalu. Dlatego dużo szybciej mu zrobili Peg. Hospicjum domowe mieliśmy umówione żeby w tym tym przyjechał lekarz
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #243  Wysłany: 2021-03-16, 12:23  


Dziękuję Aga i bardzo mi przykro :cry: :cry:
U nas też stan nie najlepszy, jutro mam tele poradę z lekarzem prowadzącym mamę.
Dziś złożyłem papiery do Hospicjum teraz tylko czekać a kolejka podobno długa :-( .

[ Dodano: 2021-03-16, 14:02 ]
Właśnie mama mi coś teraz mówiła że bolą ją nerki że mało rzadko oddaje mocz może raz dziennie :-( .
 
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #244  Wysłany: 2021-03-16, 21:21  


sebaele,
Ten problem z oddawaniem moczu trzeba skonsultować raczej szybko z lekarzem, choćbym rodzinnym. Ale skoro jutro rozmawiasz z onkologiem to ten problem też koniecznie przedstaw.
A jeśli nastąpiłoby całkowite zatrzymanie moczu to wtedy bez czekania do szpitala.
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #245  Wysłany: 2021-03-18, 00:12  


Witam, jestem po tele poradzie z lekarzem prowadzącym mamę.
Nie wiem czy ci lekarze nie chcą albo po prostu nie mają czasu rozmawiać przez telefon (tak to odczułem).
Wspomniałem mu o wszystkim o tym co się działo ale na to nic i takiego nie odpowiedział.
Jedynie powiedział to że jakby się stan pogarszał to dzwonić i ewentualnie tomografię zrobić wcześniej.
Przepisał Deksametazon 1mg i to wszystko, jeszcze wspomniał o zwiększeniu dawki ale jakby sam nie wiedział o ile więc zwiększę mamie od jutra na 6 tabletek dziennie (3 rano, czy po obiedzie).
Aj ci lekarze :-(( ((.
 
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #246  Wysłany: 2021-03-18, 14:20  


Bo nieodpowiednio rozmawiasz z lekarzem. To nie może być że wszystko na raz opowiadasz lekarzowi i on odpowiada na to co chce i pamięta. Taka rozmowa to powinien być szereg pytań do lekarza i następne zadajesz jak odpowie Ci na poprzednie. Np:
- co zrobić jeżeli mama oddaje za mało moczu, nie widać opuchnięć mam namawiać żeby więcej piła czy może jakieś tabletki moczopędne? Lekarz powinien zadać jakieś dodatkowe pytanie i wypowiedzieć się, jak nie to mówisz: "Ja nie mam żadnego doświadczenia, co konkretne mam zrobić"
- Jak dawkować dexamethason, poprzednio była recepta na 4 mg i zalecenie żeby brała 2 tabl. a teraz dostałem receptę na 1 mg to mam dążyć do zmniejszenia, czy nadal podawać 8 mg dziennie, to jedno opakowanie starcza tylko na 2,5 dnia.

itd, pisz sobie przed rozmową dokładnie pytania na zasadzie 1 pytanie z jednym opisem co się dzieje. Kolejność od najważniejszych i nigdy w tych najwazniejszych nie odpuszczaj odpowiedzi, chociaż może się zdarzyć że lekarz powie "nie wiem" (to przy pytaniach typu ile jeszcze pożyje) wtedy odpuść. Tak samo będzie przy kontaktach z hospicjum, naprawdę teraz potrzebujecie lekarza który odpowie wkażdej chwili na pojawiające się pytania a nie czekanie na teleporadę.
_________________
sprzątnięta
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #247  Wysłany: 2021-03-24, 00:20  


Hmmmmm nie rozmawiam na co dzień z lekarzem przez telefon więc może moja rozmowa wyglądał tak a nie inaczej ale odczułem że lekarz tak jakby mnie chciał spławić!!!
Nadal martwię się o stan mamy, bardzo schudła.
Jutro idziemy zrobić potrzebne badania i robimy tomografię 29.03.
Mama z dnia na dzień bardzo źle się czuję, cała opuchlizna nie schodzi a wręcz się nasila gdzie wchodzi już na lewe oko :-( .
Do tego lewa strona szyi nad barkiem jest bardzo zaczerwieniona (bordowa) i na całości pęcherze z których leci ropa :-( .
Co do HD to nadal czekamy na odpowiedz...
Jeszcze takie pytanie, o rurkę PEG gdzie mógłbym się strać aby takie skierowanie na założenie jej otrzymać czy od onkologa czy może rodzinny albo i laryngolog, naprawdę nie wiem gdzie się już z tym wszystkim udać.
 
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #248  Wysłany: 2021-03-24, 10:20  


Skierowanie na założenie PEG może wypisać lek.rodzinny - będzie wiedział czy do poradni chirurgicznej, czy do żywieniowej czy na oddział szpitalny.

Stan mamy jest b.poważny i to też może być powód tego, że lekarz rozmawiał z Tobą tak a nie inaczej - po prostu umykał od trudnego tematu. Nie usprawiedliwiam absolutnie lekarza tylko chcę Ci napisać, że tak bywa bardzo często.
Zawsze warto zadzwonić do hospicjum, przedstawić obecną sytuację - mówisz, że pogorszenie stanu zdrowia mamy jest duże i szybko postępuje, że nie wiesz co robić w kwestii bólu, opuchlizny i pielęgnacji owrzodzeń nowotworowych,itd. i bardzo prosisz o jedną wizytę już na teraz. Może uda się coś załatwić.

Czy wybierając konkretne hospicjum sprawdzałeś czas oczekiwania? Może jakaś inna placówka mogłaby się zająć mamą wcześniej?
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #249  Wysłany: 2021-03-24, 22:36  


Wybrałem HD w Gliwicach ale w Zabrzu w moim rejonie nie bywają więc załatwiałem w Zabrzu gdzie kolejka to około 10 0sób :-( .

Byłem dziś z mamą zrobić badanie (morfologia, kreatynina, fosfataza) gdzie mama ledwo co szła :-( .
Była również u lekarza prowadzącego w Katowicach aby ją zobaczył, dał nam skierowanie na PEG gdzie musimy dzwonić i umówić się na konsultację.
Co do opuchlizny to twierdzi że to przez dexamethason gdzie zwiększył dawkę na 8 tabletek dziennie.
W piątek jedziemy już na TK bo powiedział że nam nic więcej nie powie jeśli nie ma TK.
Wspomniał również o chemii którą może podać dopiero wtedy jak mama będzie miała PEG.
 
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #250  Wysłany: 2021-03-25, 23:57  


Wynik morfologii odebrany, nie za ciekawie to wygląda.
Dzwoniliśmy w sprawię konsultacji na założenie PEG i jesteśmy dopiero umówieni na 15 Kwietnia i do tego jeszcze nie wiadomo co będzie...
Czy taki problem założyć PEG? Mama już nawet wody nie potrafi pić bo wszystko jej wraca :-( .
Teraz tak myślę i tak się zastanawiam czy nie próbować szukać jakiegoś innego specjalisty co podjął by się operacji? Myślałem aby dzwonić do Gliwic ale czy jest sens bo tam to byliśmy na początku choroby w 2020r gdzie postanowili leczyć paliatywnie i kierowali na Rybnik ale że do Rybnika mamy daleko to szukaliśmy bliżej i trafiliśmy do Katowic (Raciborska).
 
 
mVeltan 


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 142
Skąd: Lublin
Pomógł: 16 razy

 #251  Wysłany: 2021-03-26, 00:19  


Witaj, jeżeli Mama ma problemy nawet z piciem PEG powinien być założony natychmiast, to jest niewielki zabieg i może być wykonany nawet u pacjenta w złym stanie. Postaraj się wytłumaczyć lekarzowi że Mama nie może nawet pić, a jeśli to nie pomoże to chyba tylko SOR, ale traktuj to jako ostateczność. Pozdrawiam
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #252  Wysłany: 2021-03-26, 00:39  


Było to mówione w Środę i co i postanowił dać nam jakiś numer do jakiegoś lekarza i z nim się kontaktować w sprawie PEG.
Dzwoniliśmy dziś i mamy termin na 15 kwietnia (konsultacja).
Przecież lekarz sprawdzał jamę i czo on nie widzi jaki jest obrzęk w niej? :--: :--: :--:
 
 
Agnieszka88 


Dołączyła: 22 Maj 2020
Posty: 53
Pomogła: 1 raz

 #253  Wysłany: 2021-03-26, 14:40  


Jedźcie na sor i nie odpuszczajcie. Z moim tata było tak samo. Z laską przyjęli ale zrobili. Jak odmówią to niech na piśmie to dają. Powiedz że twoja mama kilka dni nie je. zadzwon do mnie
 
sebaele 


Dołączył: 01 Paź 2013
Posty: 164
Skąd: Zabrze

 #254  Wysłany: 2021-03-26, 19:11  


Byliśmy dziś zrobić tomografię gdzie na wynik musimy czekać.
Powiedzieliśmy lekarzowi że mama już nawet wody nie potrafi pić i udało się załatwić PEG na 2 Kwietnia ale moim zdaniem to jeszcze długo.
Nie wiem dlaczego ale lekarz daje skierowanie na peg do Katowic więc nie wiem czy szukać coś innego czy czekać?
 
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #255  Wysłany: 2021-03-28, 12:33  


sebaele,
Lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na cito czyli tzw. przypadek pilny.

Czy dzwoniłeś do hospicjum z prośbą o przyspieszenie wizyty z powodu gwałtownego pogorszenia się stanu mamy?
Jak wynik kreatyniny?

Czy mama cokolwiek przełyka? I co z oddawaniem moczu?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group