DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak krtani?
Autor Wiadomość
Przemyslav 

#1  Wysłany: 2017-08-12, 17:44  Rak krtani?

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Piszę w imieniu swoim oraz mojej mamy. Moja mama jest osobą paląca przed długie lata. Zgłosiła się do szpitala z powodu bólu gardła i chrypki. Oczywiście wcześnie zażywała antybiotyki i itp... jednak nie przyniosło to oczekiwanej poprawy.

W szpitalu poddano ją RTG klatki piersiowej, TK szyi oraz biopsji odcinków z gardła i krtani.

Za dwa tygodnie mają być wyniki histopatologii oraz ma zgłosić się jeszcze na USG szyi i węzłów chłonnych oraz na biopsję cienko-igłową węzłów chłonnych.

O to co jest napisane na karcie wypisowej:

Cytat:
TK Szyi:
Poniżej nagłośni po stronie lewej, na odcinku pomiędzy kością gnykową a chrząstką tarczowatą asymetria tkanek miękkich z obszarem wyraźnie wzmacniającym się po kontraście o wymiarach ok. 24x14 mm - najprawdopodobniej zmiana rozrostowa.
Liczne węzły chłonne obustronnie do przodu od mięśni m-o-s w osi krótkiej do 10 mm. Największy węzeł po stronie prawej 26x10 mm, po stronie lewej 14x10 mm.

RTG Klatki Piersiowej:
Pole płucne bez zmian ogniskowych. Przepona i kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy. Aorta silnie wysycona.

Strasznie się boimy najgorszego, czyli nowotworu, ale i też nastawiamy się na taki wyrok.

Czy jesteście w stanie coś powiedzieć na temat tego co napisałem?
Czy jesteście w stanie polecić jaką placówkę onkologiczną w Polsce, doktora, profesora?

marzena66 
MODERATOR

Pomogła: 1151 razy

#2  Wysłany: 2017-08-12, 19:46  

Przemyslav napisał/a:
Strasznie się boimy najgorszego, czyli nowotworu, ale i też nastawiamy się na taki wyrok.

Według informacji którą zamieściłeś niestety ale wygląda to na zmianę nowotworową złośliwą, przykro mi.
Zmiana ulega wzmocnieniu po podaniu kontrastu i według lekarza opisującego jest to najprawdopodobniej zmiana rozrostowa czyli niestety rak.
Do tego są powiększone węzły chłonne co niestety jest też złym objawem i mogącym sugerować, że sa tam już przerzuty.
Przemyslav napisał/a:
Czy jesteście w stanie polecić jaką placówkę onkologiczną w Polsce, doktora, profesora?

Zanim ktoś doradzi konkretnie przejrzyj sobie placówki onkologiczne w Twoim rejonie.
http://www.onkomapa.pl//

Przykro mi, że brak z mojej strony pozytywnych informacji ale nie wygląda to niestety na zmiany łagodne. Teraz trzeba poczekać na wynik histopatologiczny, on da dopiero właściwą odpowiedź.

pozdrawiam i witam na forum.

Odpowiedz do tematu