1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego i meta do wątroby
Autor Wiadomość
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #271  Wysłany: 2013-12-09, 18:20  


Witajcie
w związku z konsultacją mama dostała skierowania na TK klatki piersiowej i usg jamy brzusznej i kolonoskopię, po wykonaniu wszystkiego do lekarza. Będziemy czujne :mrgreen: pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #272  Wysłany: 2014-03-03, 18:24  


Witajcie
byliśmy dziś po wyniki i jak na razie wszędzie czysto |oyeah| .
Szczegółowe opisy z badań wrzucę innym dzionkiem, w każdym bądź razie w czerwcu kontrola markerów i będzie znów skierowanie na badania kontrolne. Odetchnęłyśmy - cudowne uczucie, jednak trzeba być czujnym.....
pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #273  Wysłany: 2014-05-12, 11:45  


Małgosiu proszę odezwij się co u Ciebie, u Twojej mamy.
Ja jestem na początku drogi-czekam na wynik hist pat po kolonoskopii mojego taty, przezywam ciężkie chwile, jednak czytając Twoj wątek widzę że z tym chorobskiem mozna walczyc....
_________________
PaulaG24
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #274  Wysłany: 2014-06-10, 09:27  


witaj, nie piszę bo kontrola a co za tym idzie sprawdzenie i badania dopiero pod koniec czerwca. Mama ok ale bardzo ją bolą mięśnie i kości, coś zaczyna się z nogami robić, chyba jakieś kłopoty krążeniowe, jutro to sprawdzimy. pozdrawiam
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #275  Wysłany: 2014-09-08, 16:54  


Melduję się w prawie "III Rocznicę wykrycia", ostatnie wyniki mamy

Markery:
CEA 2,79ng/ml (0,00-5,00)
CA 19-9 16,26 U/ml (0,00-37,00)

TK Jamy brzusznej i miednicy mniejszej:
" Stan po hemihepatektomii prawostronnej. W wątrobie ognisko płynowe o śr. 13 mm (w badaniu poprzednim 26.09.2013 wym. 27mm) Złóg w nerce lewej o śr. 5 mm. Nerki bez cech zastoju. Nadnercza niepowiększone. Śledziona bez zmian ogniskowych, o wym 107x82 mm (w badaniu poprzednim wym. 125x95 mm). Węzły chłonne okołoaortalne niepowiększone. Struktury kostne objęte badaniem bez cech meta.
WN. W por. do badania poprzedniego z 26.09.2013 zmniejszenie wielkości zmiany płynowej w wątrobie oraz zmniejszenie wymiarów śledziony".

W grudniu RTG klatki i usg jamy brzusznej- cały czas na straży, teraz była mammografia- czekamy na wynik, ale mam nadzieję ze uśpiliśmy "dziada" na jakiś czas teraz nie mozemy dać się zaskoczyć :-).
Pozdrawiam
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #276  Wysłany: 2014-12-11, 20:39  


W poniedziałek wyruszamy na badania, a tymczasem mama otrzymała wezwanie z Centrum Onkologii na usg i rtg z "niskiem" (?) ponieważ wyszła na mamografii jakaś zmiana.
Czy jest możliwy przerzut? czy też nowy "dziad"?

wiem że na pytania odpowiedzą badania ale chciałabym od razu gdy będziemy na rtg klatki i usg brzucha ustalić terminy tego "co trzeba".
Co to jest to badanie z niskiem- mama przekazał mi przez telefon wiec nie do końca jestem pewna czy o to chodziło, proszę o ewentualne wskazówki. :mur:
 
tazmanka 


Dołączyła: 23 Sty 2014
Posty: 10
Pomogła: 2 razy

 #277  Wysłany: 2014-12-14, 17:09  


Małgosiu ja nie pomogę, ale trzymam kciuki aby to nic groźnego.
Jesteście dla mnie dobrym "przypadkiem" i nadzieją i tak musi zostać!
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #278  Wysłany: 2014-12-14, 21:13  


Już wiem, to miało być zdjęcie z uciskiem lub usg, co by nie było jutro robimy usg piersi, poza tym kontrolne jamy brzusznej, rtg klatki i markery. Trzymajcie kciuki!!!

[ Dodano: 2014-12-15, 20:08 ]
Witajcie, podjechałyśmy z mamą do CO w Kielcach na badania a przy okazji po wynik mammografii i niespodzianka bo czekały już skierowania na ucisk i usg. Po jednym badaniu czekałyśmy na drugie oto wynik:

"W dniu 2014-08-14 wykonano badanie mammograficzne, które wykazało zmianę wymagającą dalsze diagnostyk. Po wykonaniu 2014-12-15 badań dodatkowych ustalono rozpoznanie; BRADS 3. W związku z powyższym zalecamy kontrolne badanie mammograficzne za 6 miesięcy w poradni specjalistycznej.
Informację uzupełniające: w badaniu usg i na zdj. celowanym SL bez zmian podejrzanych. Ze względu na wyciek SL(w wywiadzie) wsk. konsultacja w Poradni Chirurgicznej".

Jak mam rozumieć ten wynik jest ok i pod kontrolą?!


p.s. wyniki markerów, usg jamy brzusznej i rtg w poniedziałek jak wrócimy od naszej pani doktor
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #279  Wysłany: 2014-12-18, 11:37  


Gosiu, ja nie wiem, ale trzymam kciuki, że "ok" to znaczy, że ok :) buziaki dla was
_________________
Tatko 01.12.1952r - 06.02.2013 r. (*)
Na zawsze w moim sercu...
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #280  Wysłany: 2014-12-22, 18:06  


:te!: szykujemy się

markery podwyższone CEA 11,98, CA 19-9 32,06
usg ok, rtg klatki - brak jeszcze opisu z poprzedniego tygodnia :ee!!"

Pilne TK na 27.01. 15 :?ale?:
ale podjadę po świętach (teraz jakiś problem z programem miały) to może wycuduję jakiś wcześniejszy.
Wyżebrać też muszę szybką kolono i gastro.....
:rrr:

[ Dodano: 2014-12-22, 22:31 ]
Czy w przypadku mojej mamy zwiększone CEA może być następstwem np. polipów jelita, lub jakiegoś zapalenia nie koniecznie wznowy?
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #281  Wysłany: 2014-12-29, 09:07  


Małgosia81 napisał/a:
Czy w przypadku mojej mamy zwiększone CEA może być następstwem np. polipów jelita, lub jakiegoś zapalenia nie koniecznie wznowy?

Zawsze gdy wzrasta, w pierwszej kolejności jest brana pod uwagę wznowa miejscowa lub/i przerzuty odległe, gdyż w praktyce klinicznej ma on głównie takie zastosowanie, stąd też pilne TK.
CEA jest nieswoistym markerem, u chorych na raka jelita może nieco wzrastać w stanach zapalnych, u Mamy nic takiego w dotychczasowych badaniach nie wyszło, USG JB w porządku. Więc raczej to odpada. Trzeba poczekać na wynik TK.

Ten termin to faktycznie za długo i spróbuj jeszcze coś ‘wygonić’ może akurat się uda i dzwonić tam codziennie, może ktoś odpadnie.

Nie ma jeszcze wyniku RTG (chyba, że już go masz) nie wiadomo co z płucami, choć może jeszcze w nim nic nie wyjść, jest to mało miarodajne badanie. Czy to TK macie tylko JBM czy KLP też?

Dał Wam może onkolog skierowanie na zbadanie poziomu markera (np. razem z kreatyniną do TK), aby zobaczyć jaką ma wartość za miesiąc? Jeśli nie dał to jak masz możliwość to podejdź niech da skierowanie, bo dobrze by było go sprawdzić.

Pozdrawiam.
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #282  Wysłany: 2014-12-29, 13:38  


Dziękuję za odpowiedź. Jutro się stawię osobiście bo oprócz tego terminu muszę ustalić mamie termin wizyty u chirurga od razu. Mama ma zlecone TK jamy brzusznej i miednicy małej z kontrastem, o TK klatki nic nie mówiła zapewne dlatego ze nie było opisu zdjęcia. Kolono i gastro dopiero w lutym- Masakra

Mam pytanie:
czy to normalne aby chcąc kserokopie swoich badań trzeba było "zgody" dyrektora?

Ostatnio gdy chciałam skserować mamy badania miałam latania po pokojach i dlatego teraz po obejrzeniu usg spisałam tylko markery i dałam sobie spokój. Jednakże wolałabym zarówno wynik TK jak i klatki mieć skserowane. Jest na to jakiś paragraf czy to ustalenia ośrodka?

[ Dodano: 2014-12-29, 13:40 ]
I markery też ma do oznaczenia: CEA, Ca 19-9 i AFP, a później z tymi wszystkimi wynikami do prowadzącej mamę chirurg czyli dopiero w lutym!
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #283  Wysłany: 2014-12-29, 13:58  


Małgosia81 napisał/a:
Mam pytanie:
czy to normalne aby chcąc kserokopie swoich badań trzeba było "zgody" dyrektora?

http://www.prawapacjenta.eu/?pId=3084
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #284  Wysłany: 2014-12-29, 14:54  


Spróbuj się jutro dowiedzieć jak tam będziesz jaki jest wynik RTG.
I mimo wszystko powinna dać też KLP, pomimo tego, że jeszcze wyniku RTG nie było. Poszłabym do lekarki z tym skierowaniem i poprosiła o wpisanie.

Lub w razie czego jak Mama już będzie w pracowni TK, to niech powie, aby jeszcze złapać badaniem płuca, że markery wzrosły itp., może zrobią. W każdym razie nie zaszkodzi poprosić/zapytać techników. U nas np. mimo, ze było JBM to płuca też sprawdzali.
 
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #285  Wysłany: 2014-12-29, 18:01  


Cytat:
Spróbuj się jutro dowiedzieć jak tam będziesz jaki jest wynik RTG.
I mimo wszystko powinna dać też KLP, pomimo tego, że jeszcze wyniku RTG nie było. Poszłabym do lekarki z tym skierowaniem i poprosiła o wpisanie.


wynik mogę podejrzeć, a lekarka jest tylko w poniedziałki

Cytat:
Lub w razie czego jak Mama już będzie w pracowni TK, to niech powie, aby jeszcze złapać badaniem płuca, że markery wzrosły itp., może zrobią. W każdym razie nie zaszkodzi poprosić/zapytać techników. U nas np. mimo, ze było JBM to płuca też sprawdzali.


Chyba nie przejdzie, ostatnio nie mieli zaznaczonego kontrastu i zrobili zwykłe TK aż lekarka się obruszyła że w takich przypadkach to "z urzędu..." kontrast wiec nie wiem czy będą tacy skorzy do "podjechania" wyżej.... spróbujemy

Dzięki ileene, bardzo mi pomogłaś
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group