1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak gruczołowo-torbielowaty ślinianki
Autor Wiadomość
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #16  Wysłany: 2013-01-11, 09:50  


Wystarczy na początek badanie USG.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #17  Wysłany: 2013-01-11, 11:11  


Dziękuję GAZDA :) Właśnie umówiłam się na USG na jutro.W poniedziałek jeszcze raz zbadam CRP z krwi.I zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.Pozdrawiam.
_________________
magdalena
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #18  Wysłany: 2013-02-08, 17:01  


Witajcie,u mnie zawirowanie straszne z guzem na węzłach chłonnych.USG wykazało guzka ,ale doktor zaproponował obserwację.Ale jak to ja ;) pojechałam do onkologa, skierował na biopsję w biopsji nie wyszło ACC tylko nie określony guzek.zalecane jest usunąć cały węzełek do badania.Wystraszyłam się więc pojechałam do chirurga ten z miejsca chce usunąć mi wszystkie węzły po lewej stronie :shock: nie zgodziłam się, ponieważ z biologi ACC jest to naprawdę bardzo nie spotykane!!czy ktoś zna kogoś z ACC na węzłach chłonnych?? Tak więc pojechałam jeszcze raz do onkologa i pokazałam mu wyniki.Człowiek kulturalny zapisał mnie na konsultację z chirurgami w centrum onkologi na 19 lutego.Może nie będzie potrzebna tak radykalna operacja?Bardzo się obawiam i stresuję.Pozdrawiam!!
_________________
magdalena
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #19  Wysłany: 2013-02-20, 21:39  


Witam,mamanel dziękuję za prywatną odpowiedź. Warszawa to troszkę dla mnie daleko, więc szukam w okolicy Wrocławia onkologa który zna się na ACC, ale ciężka sprawa .Po konsultacjach u dwóch chirurgów zalecenie jest takie samo ,usunięcie węzłów chłonnych szyi strona lewa :-( 28 Lutego operacja.Czy słyszał ktoś o leczeniu niekonwencjonalnym, dożylnym witaminą C?? Pozdrawiam :)
_________________
magdalena
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #20  Wysłany: 2013-04-17, 10:46  


Nie baw się tym. To nie jest leczenie. Kwas solny też zabija komórki nowotworowe. Jak i wszystkie pozostałe...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #21  Wysłany: 2013-04-23, 17:24  


Witaj Madziu, co u Ciebie słychać? Miałaś operację czy też zdecydowano się na obserwację?
Pozdrawiam :)
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #22  Wysłany: 2013-04-23, 22:30  


Witaj mamanel :-) jestem po wycieciu jednego wezelka wraz z guzem.W badaniu wyszlo ze jest to rak.Gliwice zabraly moje preparaty aby porownac dwa wyniki z 2011 i z 2013 podejzewaja ze moze byla zla diagnoza od poczatku,lub calkiem inny rak pochodzenie z nosogardla.8 maja przyjmuja mnie do szpitala w Gliwicach 14 kominek i decyzja co ze mna zrobic.Ja jestem dobrej mysli i wiem ze uda mi sie to przejsc jeszcze raz :-D .Zdrowka zycze i pozdrawiam cieplutko!!

[ Dodano: 2013-04-23, 23:35 ]
Przepraszam ze pisze z bykami ;-) to z telefonu i nie mam Polskich znakow.
_________________
magdalena
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #23  Wysłany: 2013-04-26, 18:25  


Hej. Widzę, że sporo się u Ciebie dzieje.
Dobrze, że już jesteś po wycięciu zmiany, pewnie dochodzisz do siebie? Jak się czujesz?
Wyniki pewnie dostaniesz na początku maja?
Pozdrawiam!
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #24  Wysłany: 2013-04-30, 18:23  


Czuje się bardzo dobrze.Węzełek wycieli 28 lutego,więc już stoję stabilnie na nogach.Wynik histopatologiczny już dostałam po tygodniu wyszedł nieokreślony, więc zawiozłam prywatnie do badania,czekałam 4 tyg.bo święta były.Wynik przerzut (NIEOKREŚLONY CZY JAKOŚ TAK,RAK NOSOGARDŁA) Wizyta kontrolna była w Gliwicach 17 kwietnia,Po rezonansie wyszło, że są trzy zmiany w nosie,zostawiłam preparaty z węzełka i poprzednie z podniebienia z 2011.Porównanie,badanie w trakcie.08 maja jadę już do szpitala i wymodzą co tu ze mną zrobic :) .Podejrzewają, że diagnoza od początku była błedna lub zadomowił się na waleta kolejny dżentelmen ;) Pozdrawiam wszystkich cieplutko!! i życzę miłego Majowego weekendu :-D
_________________
magdalena
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #25  Wysłany: 2013-05-02, 17:49  


Trzymaj się dzielnie - powodzenia na majowej konsultacji i w dalszym leczeniu :flow:
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #26  Wysłany: 2013-05-02, 17:54  


Trzymam kciuki :uhm!:
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #27  Wysłany: 2013-05-14, 18:12  


Dziękuję wam kochani :) Dziś odbył się "kominek" zaproponowano mi zabieg operacyjny,jutro mam konsultację z chirurgiem.Bardzo chciałabym się zakwalifikować na usunięcie guza z nosa.Okazało się jednak,że jest to ten sam rak,który zaskoczył mnie półtorej roku temu.Byle do przodu ;) najważniejsze jest nastawienie!! Ślę uściski Magda.
_________________
magdalena
 
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #28  Wysłany: 2013-05-15, 22:02  


To dobrze ze jest "operacyjny" i niedlugo bedzie wyproszony! Czy wiesz juz kiedy?
Trzymam kciuki mocno!!! Iga
 
magdalena24 


Dołączyła: 30 Lis 2012
Posty: 25

 #29  Wysłany: 2013-05-16, 07:27  


Witajcie :) .Po konsultacji z chirurgiem okazalo sie ze nie beda mnie operowac.Widac tak musi byc.Zaczynam leczenie Cyber nozem.Dzis maska i tomograf,a za jakies dwa tygodnie niszczymy dziada :-) Co ma byc to bedzie.Pozdrawiam Magda :-*
_________________
magdalena
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #30  Wysłany: 2013-05-16, 07:48  


Bardzo dobrze. W przypadku nowotworów nosogardła bardzo trudno wykonać radykalną operację, właśnie ze względu na lokalizację guza. Dużo skuteczniejszy i bezpieczniejszy jest CyberKnife - pozwala napromienić z właściwym marginesem, nie wiąże się z trwałym oszpeceniem pacjenta, zaś dolegliwości związane z terapią są znikome.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group