1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dziąsła lewego dolnego
Autor Wiadomość
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #106  Wysłany: 2011-01-12, 16:10  


Nie odzywałem się kilka dni teraz już wszystko jasne-Zwycięzcą byłem i mogę być kolejny raz.Mój przyjaciel mnie nie opuścił-moje komórki ciężkie do ubicia jak nosiciel marna satysfakcja ale nauczyłem się cieszyć z byle czego ;) Zmutował trochę i podobno da się otruć 20bm zaczynam chemioterapię wstępnie piję martini z dodatkiem tramalu kropelki.NIE polecam ja po prostu jak zwykle się bawię-mam oczywiście dodatkowe bonusy świąteczno-noworoczne opiszę hyde parku czy gdzieś tam.Wszystkiego najlepszego w nowym roku.Jerzozwiesz :hehe: ::dance:: ::dance:: ::dance:: |buziaki| |buziaki|
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #107  Wysłany: 2011-01-13, 07:35  


Witaj,
Przykro mi, że nie udało się zniszczyć wszystkich komórek nowotworowych radioterapią. Trzymam kciuki za jak najlepsze skutki chemioterapii.
Jak znosisz chemię?
_________________
mamanel
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #108  Wysłany: 2011-01-14, 17:47  


Przykro mi, Jerzy :-( Wiesz już czym będziesz truł tego gada? Kiedy zaczynasz?
Trzymaj się dzielnie na tej chemioterapii, a ja trzymam kciuki, żeby była skuteczna i jak najmniej odczuwalna w skutkach ubocznych. Pozdrawiam.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #109  Wysłany: 2011-01-15, 14:14  


Jerzy....kurde, że na tego gada nie ma sposobu! Jak oglądałam Twoje zdjęcia, byłam pod dużym wrażeniem, że to przetrwałeś. Mnie się wydawało, że to ja byłam okropnie poparzona ale przy Tobie jestem pikuś i to malutki.
Nie daj się Wojowniku, podtrzymujesz słabizny takie jak ja na duchu!
Powodzenia!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #110  Wysłany: 2011-01-16, 11:29  


20 bm w czwartek.Dochtore twierdzi że damy mu radę a ja-przynajmniej się zabawimy :mrgreen: Nie znam się na środkach które stosują do trucia więc się nie pytałem to nie mój problem.Jak się mówi porzygamy zobaczymy :mrgreen: :shock: ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #111  Wysłany: 2011-01-16, 14:08  


E tam, zaraz porzygamy :-D niekoniecznie. Teraz są skuteczne leki przeciw wymiotom. Jak ci nie dadzą to sam o nie poproś. Ja dostawałam ONDASETRON, jedna tabletka na noc w dniu chemioterapii i po jednej rano i wieczorem następnego dnia. Pomagało. Nie wymiotowałam. Trzymaj się i struj to dziadostwo na amen. ;)
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #112  Wysłany: 2011-01-17, 19:16  


Mam taką nadzieję-mój pisk nie wygląda obecnie najlepiej a zrobiło się to w ciągu tygodnia :lol: :mrgreen: :lol: :-D Szybka bestia ;)
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #113  Wysłany: 2011-01-17, 20:51  


Jerzy dasz radę ;) Kto jak kto, ale Ty dasz mu do wiwatu :okok"
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Dorota_Nowak 


Dołączyła: 03 Cze 2010
Posty: 39
Pomogła: 11 razy

 #114  Wysłany: 2011-01-22, 21:08  


"Dochtore twierdzi że damy mu radę a ja-przynajmniej się zabawimy" - Jak Dochtore twierdzi, to wie, co twierdzi! Współczuję Ci tylko ewentualnego rzyganka - ale z motywacją TRUĆ GADA - dasz radę, i jeszcze gadu dasz do wiwatu!
Pozdrówko!
Dorota
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #115  Wysłany: 2011-01-22, 23:06  


Jak poszło? Wiesz już ile razy mniej więcej i co bierzesz? Dali tabletki przeciw mdłościom?
Trzymaj się dzielnie.
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #116  Wysłany: 2011-01-25, 21:20  


Dziś zacząłem-wpakowali mi prawie 5 litrów mixtur światłoczułą też :mrgreen: i końską dawkę furosemidu to z litości żeby mnie nie rozerwało ale i tak ledwo mnie widać zza pęcherza ;) jutro i pojutrze poprawiny,21 dni przerwy badania powtórka trzydniowa i kontrola jak reaguje na na trucie.Zero nudności przyjechałem głodny najadłem się należycie i czytałem książkę.Z ubiciem gnoja nie wygląda to zbyt różowo wyszły różne kwiatki przy wyrażeniu zgody na leczenie ale do tego tematu jeszcze wrócę :lol: :okok" ::dance::
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #117  Wysłany: 2011-01-25, 21:52  


"światłoczuła" to znaczy butla owinięta w folię aluminiową? To może być cisplatyna. A sika to się po tych kroplówkach obficie :-D No wiesz, ta woda w którą ciebie wlewają musi się przecież wylać. Inaczej faktycznie może rozerwać :mrgreen: . Badania zawsze poprzedzają każdą kolejną chemię. Zapytaj o zastrzyk na pobudzenie produkcji białych ciałek krwi, bo chemioterapia powoduje ich znaczny spadek. Ja brałam po każdej chemii najpierw przez pięć dni, a potem wymienili mi na jeden silniejszy, co było mniej kłopotliwe. Zastrzyki bierze się w ramię lub w brzuch i bolą po nich kości.
Książka to świetny pomysł. Ja czytałam podczas chemioterapii. Czasami rozwiązywałam krzyżówki. To pozwala człowiekowi odlecieć w inny lepszy świat, trochę przyjemniejszy. Chyba, że gustujesz w horrorach :mrgreen:
Cytat:
Z ubiciem gnoja nie wygląda to zbyt różowo wyszły różne kwiatki

O żesz, Jerzozwieszu... :?ale?: Nie brzmi to jakoś szczególnie obiecująco, ale bądźmy dobrej myśli i nie traćmy optymizmu. Trzymam mocno kciuki. Odwagi.
 
Dorota_Nowak 


Dołączyła: 03 Cze 2010
Posty: 39
Pomogła: 11 razy

 #118  Wysłany: 2011-01-29, 20:25  


"Zero nudności przyjechałem głodny najadłem się należycie" - Jerzyku! Po pierwszej chemii na ogół nie ma dolegliwości. Ale jeśli możesz, to w tej chwili jest super moment do zmiany swoich najbardziej niezdrowych przyzwyczajeń żywieniowych. - i to jest niewątpliwa korzyść z chemioterapii. :mrgreen: :-D Jedz teraz wszystko to, co najbardziej niezdrowe, wszystko, co chciałbyś wyeliminować ze swojej diety, ale nie czujesz się na siłach (bo to takie dobre!). Po paru wlewkach nie będziesz mógł już nawet patrzeć na swoje ulubione dania... A zaczniesz jeść bardzo zdrowo (nie będę sugerowała, co... - wszystko, co zdrowe, a przed czym do tej pory się być może wzdragałeś). Pozdrawiam Cię serdecznie! Do boju!
Dorota
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #119  Wysłany: 2011-02-15, 23:17  


Jerzy, co się dzieje?
Pozdrawiam ciepło
zoi
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #120  Wysłany: 2011-02-16, 18:07  


Jerzy, martwiących się jest mnóstwo....odezwij się!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group