1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak dna jamy ustnej z przerzutami do węzłów chłonnych
Autor Wiadomość
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #46  Wysłany: 2010-08-11, 18:41  


Witaj,
Z tego co znalazłam w necie wynika, że jednak wykonują tam rekonstrukcje:

http://www.io.gliwice.pl/strona.php?typ=3&m=26

Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej

Kierownik Kliniki dr n. med. Stanisław Półtorak

III piętro Odcinek A
Sekretariat tel. (32) 278 84 02, 03
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 84 21
Odcinek B
Sekretariat tel. (32) 278 84 05, 03
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 84 06
IV piętro
Sekretariat tel. (32) 278 85 14
Loża pielęgniarska tel. (32) 278 85 04
Sekretariat Kierownika Kliniki
tel. (32) 278 84 17


Cytat:
Klinika Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej jest częścią nowoczesnego kompleksu Klinik Centrum Onkologii. Zespół chirurgiczny tworzą chirurdzy przeszkoloni w czołowych ośrodkach krajowych i zagranicznych oraz zespół anestezjologów reprezentujących najwyższy poziom fachowy.

Klinika mieści się w nowym budynku Instytutu Onkologii i dysponuje salami dwu- i trzyosobowymi z własnym, pełnym węzłem sanitarnym. Pacjenci mają możliwość korzystania z telefonów, z sal telewizyjnych, opieki duszpasterskiej, codziennych wizyt krewnych i znajomych.

Działalność kliniczna prowadzona jest we współpracy z wieloma ośrodkami onkologicznymi w Polsce i na świecie w oparciu o najnowsze, uznane schematy postępowania terapeutycznego. Jednocześnie wdrażane są nowe metody lecznicze o charakterze nowatorskim i eksperymentalnym. Przedmiotem szczególnego zainteresowania Kliniki jest skojarzone leczenie chorób nowotworowych, co pozwala na uzyskiwanie optymalnych wyników leczenia. Wyniki leczenia są ściśle monitorowane i porównywane z wynikami z innych ośrodków. W skali kraju specjalizujemy się w leczeniu nowotworów tarczycy w oparciu o nowoczesne metody diagnostyki molekularnej. W zakresie nowotworów głowy i szyi stosujemy unikalne w skali kraju zabiegi operacyjne z rekonstrukcją w oparciu o zabiegi mikrochirurgiczne. Jako pierwsi na Śląsku udoskonaliliśmy leczenie skojarzone raka odbytnicy, a osiągane wyniki należą do najlepszych w Polsce. W zakresie leczenia nowotworów piersi oferujemy pacjentkom możliwość leczenia oszczędzającego (z zachowaniem gruczołu) oraz możliwość wykonywania rekonstrukcji gruczołu. Stosujemy nowoczesne metody leczenia operacyjnego nowotworów przewodu pokarmowego, guzów tkanek miękkich oraz nowotworów o innych lokalizacjach. Decyzje terapeutyczne podejmowane są w gronie specjalistów z różnych dziedzin onkologii w ramach zespołów narządowych, a w wybranych przypadkach na konsyliach ogólnoinstytutowych.

Wykwalifikowany zespół pielęgniarek onkologicznych zapewnia stałą i profesjonalną opiekę nad chorym w trakcie leczenia. Chorzy wymagający rehabilitacji po zabiegach operacyjnych objęci są fachową opieką na oddziale. Po zakończeniu leczenia chorzy podlegają badaniom kontrolnym w Przychodni Przyklinicznej. Stałe doskonalenie wiedzy medycznej i praktycznych umiejętności oraz doświadczenie zespołu Kliniki wynikające z wieloletniej pracy z chorymi na nowotwory gwarantuje profesjonalną pomoc w atmosferze serdeczności i zrozumienia.
_________________
mamanel
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #47  Wysłany: 2010-08-11, 19:52  


Jeśli mogę podpowiedzieć - leczyłam się i nadal leczę w Gliwicach - najlepiej umówić się z Kierownikiem kliniki, poprzez sekretariat. Jest to realne, sama tak zrobiłam. Rekonstrucje w Gliwicach na pewno robią a z paniami w rejestracji nie warto rozmawiać.
Pozdrawiam i powodzenia.
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #48  Wysłany: 2010-08-12, 14:18  


wiem że robią tam rekonstrukcje ale nie wiem jwk mam tam dotrzeć bo przy klinice chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej nie ma poradni więc nie mogę sie zapisać na wizyte.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #49  Wysłany: 2010-08-12, 14:24  


Zadzwoń do sekretariatu i poproś o informacje jak się umówić na wizytę. Przedstaw krótko sytuację taty i powiedz o konsultacji u profesora Kowalika.
Trzymam kciuki :)
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #50  Wysłany: 2010-08-26, 20:00  


W Gliwicach niestety nam nie pomogą uważają że nie mają takiego obowiązku i że na pomoc jest już za póżno poprostu ręce opadają.
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #51  Wysłany: 2010-08-30, 20:17  


Medi84, rozumiem, że tata był osobiście na konsultacji? Lekarze w Gliwicach nie chcą się podjąć rekonstrukcji?
Jeśli tak to bardzo mi przykro. Czy możesz napisać dlaczego lekarze nie widzą możliwości rekonstrukcji?
Ja bym pewnie jeszcze próbowała kontaktować się z prof. Kowalikiem w tej sprawie. W końcu kazał Wam się zgłosić, gdyby w Gliwicach były problemy.
Trudno mi jest coś konkretnie doradzić, znam za mało szczegółów.
Czasem leczenie nie jest możliwe, ale lekarz powinien Wam wyjaśnić jakie dokładnie przyczyny wykluczają tatę z dalszego leczenia.
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #52  Wysłany: 2010-09-02, 22:40  


To nie chodzi o to że nie ma możliwości dalszego leczenia tylko o to że ktoś zawinił to niech to naprawi .

[ Dodano: 2010-09-02, 22:42 ]
Oni moga na m pomóc tylko nie chcą się mieszać w tę sprawę .
 
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #53  Wysłany: 2010-09-04, 22:20  


Zoja 62 napisał/a:
Jeśli mogę podpowiedzieć - leczyłam się i nadal leczę w Gliwicach - najlepiej umówić się z Kierownikiem kliniki, poprzez sekretariat. Jest to realne, sama tak zrobiłam. Rekonstrucje w Gliwicach na pewno robią a z paniami w rejestracji nie warto rozmawiać.


Medi84, czy wypróbowaliście już tą drogę?

medi84 napisał/a:
Witam już jesteśmy po konsultacji , profesor powiedział że gorsze rzeczy widział i że jest to do zrobienia.Musimy tylko odczekać żeby rany po nieudanym przeszczepie sie zagoiły i mamy się zgłosić do Gliwic bo tam będziemy mieć bliżej i tam umówić sie na wrzesień na operacje jeżeli nie będzie wolnych terminów na wrzesien to profesor go zoperuje w Szczecinie .Operacja będzie długa zostanie pobrana skóra z ręki razem z częścią żyły i połączona zostanie z żyłą szyjną .


Macie możliwość leczenia w Szczecinie. Jeśli nie ma możliwości w Gliwicach, to trzeba pomyśleć o wyjeździe do Szczecina.

Można jeszcze spróbować konsultacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie http://www.su.krakow.pl/htm/kliniki/27.htm

Cytat:
Klinika jest kolebką pierwszych operacji poprawiających słuch, leczących zmiany zapalne i nowotwory uszu, nosa i zatok przynosowych, oczodołu, gardła i krtani.
Obecnie posiadamy cztery stoły operacyjne, na których w zależności od potrzeb wykonuje się precyzyjne operacje pod mikroskopem i heroiczne, wielogodzinne operacje onkologiczne wymagające rekonstrukcji twarzy czy szyi po wycięciu nowotworu.


Pozdrawiam
_________________
mamanel
 
bartlomiejka 
Lekarz OTOLARYNGOLOG


Dołączył: 25 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Kielce
Pomógł: 29 razy

 #54  Wysłany: 2010-09-05, 10:20  


w Krakowie proponuję pojechać na konsutlacjie do prof. J. Zapały kierownika Kliniki Chirurgii Szczękowo -Twarzowej. Profesor oprócz tego , iż jest chirurgiem szczękowo - twarzowym jest też konsultantem krajowym do spraw chirurgii stomatologicznej.

http://www.rydygierkrakow.pl/szczekowka.html
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #55  Wysłany: 2010-09-05, 15:01  


Mamy jechac do Szczecina jak wróci lekarz bo jest na urlopie.

[ Dodano: 2010-09-05, 15:06 ]
Ale mamy teraz poważniejszy problem Tate zaczeła boleć żuchwa i ta strona jest opuchnięta od wewnętrznej strony widać bomble jakby ropne boli go bardzo i wytwarza mu się bardzo dużo śliny co to może być?

[ Dodano: 2010-09-05, 15:09 ]
Trzeba jechać do szpitala tam gdzie mu tyle krzywdy zrobili on nie chce bo im nie wierzy że mu tam pomogą .

[ Dodano: 2010-09-05, 16:42 ]
Proszę o pomoc w odczytaniu wyników :Carcinoma planoepitheliale partim keratodes G II fundi oris.Infiltratio carcinomatosa linguae.Infilitratio carcinomatosa glandulae salivarie sublingualis.Glandula submandibularis sine laesionibus ad dextram et sinistram.Lymphonodi sine metastasibus carcinomatis (2 węzły chłonne śr.do 0,5 cm dołu żuchwowego prawego ).Lymphonodi sine metastasibus carcinomatis (7 w.chł. śr do 0,8 cm dołu podżuchwowego lewego.
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #56  Wysłany: 2010-09-05, 20:38  


Carcinoma planoepitheliale partim keratodes G II fundi oris - rak dna jamy ustnej płaskonabłonkowy częściowo rogowaciejący G2
Infiltratio carcinomatosa linguae - naciek nowotworowy w obrębie języka
Infilitratio carcinomatosa glandulae salivarie sublingualis - naciek nowotworowy w obrębie gruczołu ślinowego podjęzykowego
Glandula submandibularis sine laesionibus ad dextram et sinistram - ślinianka podżuchwowa bez uszkodzeń po prawej i lewej stronie
Lymphonodi sine metastasibus carcinomatis - węzły chłonne bez przerzutów raka
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #57  Wysłany: 2010-09-06, 09:54  


Cytat:
Ale mamy teraz poważniejszy problem Tate zaczeła boleć żuchwa i ta strona jest opuchnięta od wewnętrznej strony widać bomble jakby ropne boli go bardzo i wytwarza mu się bardzo dużo śliny co to może być?



Trzeba koniecznie pojechać do szpitala. Trzeba zrobić badania krwi - morfologię i CRP. Z Twojego opisu wynika, że może być to stan zapalny - pytanie czym spowodowany.
Trzeba zwrócić się o pomoc do specjalistów, być może konieczne będzie zatrzymanie taty w szpitalu na badania i leczenie.
_________________
mamanel
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #58  Wysłany: 2010-09-06, 20:59  


Byliśmy dzisiaj w przychodni przyszpitalnej Tata został zbadany lekarz to obejrzał i powiedział że to mały stan zapalny dziąsła nie robił żadnych badań dali nam maść i pyralginum i puścili do domu ale opuchnięto brode nadal ma mamy przyjechać za miesiąc do kontroli .
 
 
medi84 


Dołączyła: 12 Maj 2010
Posty: 56

 #59  Wysłany: 2010-12-08, 12:35  


Witam was jestem zrospaczona nie mam już sił i myśle że sprawiedliwości na świecie nie ma wiem jedno jak ja będe miała raka to nigdy w życiu nie dam sie operować po tym jak widze co zrobiono z moim tatą i go zostawiono na pastwe losu .
 
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #60  Wysłany: 2010-12-08, 16:34  


medi84, czy nadal Tata ma obrzęk?
Czy doszły do tego jakieś dodatkowe niepokojące dolegliwości?
_________________
================================
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group