1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
POGADUCHA
Autor Wiadomość
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #151  Wysłany: 2009-11-08, 21:09  


zosia bluszcz napisał/a:
ps do szalu doprowadzaja mnie zdrobnienia i slodkopierdzenie

To łatwo Cię doprowadzić do szału. Rozumiem, że słowo autko tak na Ciebie podziałało. Postaram się o tym pamiętać.
Pozdrawiam
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #152  Wysłany: 2009-11-08, 21:12  


hej Nadziejko cieszę się, że posiadasz sienkę. Moi rodzice mieli takie autko i byli b.zadowoleni z niego...dobrego wieczoru..
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #153  Wysłany: 2009-11-08, 22:53  


ana7 napisał/a:
hej Nadziejko cieszę się, że posiadasz sienkę. Moi rodzice mieli takie autko i byli b.zadowoleni z niego...dobrego wieczoru..


Ana,
Zapomnialas zdrobnic slowo "wieczor".
Bo "rodzice" nie daja sie zdrobnic ;)

Mral,

"szal" byl zwykla licentia poetica.
Niemniej jednak faktem jest, ze j. polski sie infantylizuje.

domeczek, plytka, kaska, mieszkanko, komputerek, laptopik, samochodzik, itd.
Kiedys cwierkano do dzieci. Teraz w Polsce cwierkaja wszyscy.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #154  Wysłany: 2009-11-09, 08:35  


Nadzieja gratuluję i życzę szerokości :)
Ja zaczęłam używać zdrobnień odkąd mam dziecko - rajstopki, jedzonko, marcheweczka itd. na początku świadomie a teraz np. w sklepie kupuję "śliweczki" zamiast "śliwki" :hun: Ale staram się oduczać. Nie zauważyłam, żeby zdrabniali wszyscy dookoła, no może mamy mające małe dzieci ;)
W każdym razie staram się już tak nie mówić, bo moja córka próbuje powtarzać słowa za mną i np. "kwiatuszki" brzmią "szszsz", "rybka" na razie nie wychodzi ale "ryba" to "ba" więc już coś ;)
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #155  Wysłany: 2009-11-09, 10:43  


ZOSIA BLUSZCZ- myślę że jesteś przewrażliwione. Co innego gdybym napisała

"No i stoi kochaniutkie auteczko pod domeczkiem"
Ale zeby ktoś się oburzył o głupie autko?
Nie przesadzajmy.
Ja również mam małego szkraba w domu. Mówię normalnie i nie widzę zadnego problemu w zdrobniuniu jakiś słów.

ZOSIA- masz zdrobnienie w swoim nicku wiec nie powinnaś za bardzo się irytować. Do mojego syna też mówię zdrobniale, Maciuś, synuś itp. Nie mam zamiaru sie zmieniac dla nikogo i pisac nie zdrabniając żadnego słowa (uważać jak pisze) ponieważ nie podoba się zdrobnienie słowa AUTO.Wybacz ZSIU BLUSZCZ- z całym szacunkiem dla Ciebie ale pozwól ludziom wypowiadać sie jak chca i potrafią i używać słów wybranych przez siebie. Ważne ze nie ujmują nikomu, nie ubliżają i nie przeklinają :)
Pozdrawiam Cię cieplutko :)

A u mnie znów szaro buro i ponuro... Mogła by już być ta prawdziwa zima albo jeszcze prawdziwa złota polska jesień.
 
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #156  Wysłany: 2009-11-09, 14:14  


A propos zdrobnien:
przyjemne z pozytecznym - Zupka szczawiowa
http://www.kuchnia.o2.pl/...t.php?id_p=2540

I nie badzcie takie strasznie łechczywe.
Nadzieja, czy ja Ci zabraniam uzywania zdrobnien?
Ja tylko wyrazilam swoja opinie na temat ich naduzywania i z pewnoscia nie dotyczyla ona zdrobniania imion. Wiec z ta Zosia to tak troche kula w plot. Zreszta nie mam na imie Zosia a moje prawdziwe imie daje duze pole do popisu Krewnym-i-Znajomym Krolika w dziedzinie tworczosci "immienniczej" .

Za "cieplutkie" pozdrowienia (pozdrowionka?) uprzejmie dziekuje. Zupelnie spokojnie (spokojniutko?) moglyby byc tylko "cieple" - o polnocy jest ciagle jakies 26 stopni (stopienkow?) a na jutro przwiduja 28 w cieniu ;)

Pozdrowienia dla Maciusia :)
Zofia

PS Wlasnie przypomniala mi sie znajoma, ktora do swojego 14-letniego dragala mowila ; "Czy chcesz pićku, Aleksanderku? A do jedzenia dawala mu " szyneczke na chlebuniu" . Z maselkiem oczywiscie :mrgreen:
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #157  Wysłany: 2009-11-09, 15:41  


pada i pada .....sobie deszczyk ;)

w piątek jadę do Opola na ul.K.Szymanowskiego do neurologa dziecięcego. Bywał już ktoś tam?
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #158  Wysłany: 2009-11-09, 16:25  


a dlaczego jedziesz?coś się dzieje z Twoim dzieciątkiem?

u Mnie szaro buro i deszcz lekko kropi
_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #159  Wysłany: 2009-11-09, 16:38  


zosia bluszcz napisał/a:
A propos zdrobnien:
przyjemne z pozytecznym - Zupka szczawiowa
http://www.kuchnia.o2.pl/...t.php?id_p=2540

Oooo, z szacunkiem do kaca, bo bywa on z****sty, ten prawdziwy. Zupka szczawiunia? Ta dobra na kacyk, dla kacyków, drobnych królików. A na kaca szczawiowa.

A czy mogę o matce mówić matuś, matula? Bo matka jest tylko jedna, jak to się mówi i nie wypada mówić " matka, jak się masz?".

W sumie, nie lubię nadużyć zdrobnień w stylu "ciuciu gluciu", ale czasami fajnie to brzmi. W ogóle, jeśli ktoś mówi do mnie o mnie zdrobnieniami, coś każe mi być czujnym.

A tak na prawdę, każdy pisze jak umie, ale i każdy może mieć swoje zdanie. Nie obrażać się z byle powodku.
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #160  Wysłany: 2009-11-09, 17:04  


hej Marzenko ;) tak ma napady zaburzenia zachowania, już od jakiś trzech lat, są one dość silne i trwają parę minut, co około pół roku, zawsze występują w czasie gorączki, wczoraj syn miał 37 i znowu się powtórzyło, przecież to nie wysoka goraczka, a neuolog do którego chodzimy, mówił że on tak po prostu reaguje na gorączkę,nie chciał dać skierowania na tomograf (np ) poszłam dziś do pediatry i dostaliśmy skierowanie do opola, syn zachowuje się w czasie tych napadów agresywnie, nie wie co robi a potem nic nie pamięta, Pierwszy raz o tym pisze i smutno i dziwnie mi.. :uuu:

[ Dodano: 2009-11-09, 17:06 ]
zajrzę potem muszę napisać ankietę do pracy, a dzieci moje szaleją
 
 
maganana 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 241
Skąd: Bytom
Pomogła: 39 razy

 #161  Wysłany: 2009-11-09, 17:27  


ana7
przepraszam,może nie powinnam pytać...
hm..to trzeba by poszukać dobrego neurologa dziecięcego żeby pomógł Twojemu synowi
może poszperać po necie i poszukać informacji. Popytam poszukam coś.
a ta pojawiająca się gorączka to skąd ona sie bierze?jakas infekcja gardła grypa itp czy po prostu jest gorączka i są napady?

_________________
Pozdrawiam
Marzena
 
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #162  Wysłany: 2009-11-09, 17:40  


wczoraj miał tylko gorączkę i nic bez infekcji bez kataru, kaszlu a wcześniej był w trakcie infekcji. Dziękuję i pozdrawiam.pa pa
 
 
krysiekn 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Paź 2009
Posty: 315
Pomogła: 56 razy

 #163  Wysłany: 2009-11-09, 19:14  


Ana odpisuję tu gdzie zaczęłaś, czy Twój facet nie miał pobieranych wycinków z polipów (mnie to robili z największych) do badania hispat? Też jestem zwolenniczką usuwania takich rzeczy jak najszybciej, jeśli jesteście w stanie to zrobić prywatnie, zróbcie i będziecie mieć z głowy. Ja miałam polipowatość mnogą jelita grubego FAP (prawie całe jelito było w polipach, przynajmniej kilkaset). Skłonność do zezłośliwienia wzrasta ze wzrostem polipów, ale zależy też jaki to polip (gruczolak) cewkowe, kosmkowe i mieszane).
Życzę powodzenia, trzymam kciuki.
Ana, przy tak niskiej gorączce u Twojego syna, faktycznie bardzo dziwne objawy. Mój syn raz mial drgawki ale przy 38,2°C, a z powodu wcześniejszych neurologicznych problemów, zaczynał szczepienia po 2 roku życia.

Pozdrawiam Krystyna :)
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #164  Wysłany: 2009-11-09, 19:33  


Nawiązując do poruszonego w niniejszym wątku tematu polipów jelita grubego, załączam link do opracowania Kod Raka
http://static.istore.pl/i...iles/474833.pdf
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
ana7 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Lis 2009
Posty: 871
Pomogła: 122 razy

 #165  Wysłany: 2009-11-09, 19:35  


Witam - nie, nie miał pobieranych wycinków w czasie kolonoskopii, którą robiliśmy prywatnie, pod narkozą, w Olimpusie w Łodzi. Po prostu będziemy czekać, jestem dobrej myśli, gorzej z facetami.. a z synem też czekam tyle że do piątku, dziękuje bardzo za odpowiedż, pozdrawiam mocno ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group