1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
podpowiecie? krwawienie przy badaniu u ginekologa
Autor Wiadomość
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #1  Wysłany: 2019-09-18, 06:42  podpowiecie? krwawienie przy badaniu u ginekologa


Witam,

mam pytanie czy może któraś z Was miała taką sytuacje?

Byłam wczoraj na wizycie u gin takiej kontrolnej jak raz na rok usg, ogólne badanie i cytologia.
Dodam że używam krążków antykoncepcyjnych (po wyjęciu dwa trzy dni pojawia się okres).
Gdy lekarz zaczął badanie po wsadzeniu wziernika zaczełam krwawić przy ogólnym badaniu też i dopochwowym usg też... lekarz był zdziwiony gdyż krążek wyjełam dzień przed wizytą więc realnie to raczej nie mógł być okres choć stwierdził że przecież tak też mogło się stać ze dostałam po prostu okres. Kazał przyjść jak okres sie skończy po 2-3 dniach i wtedy cytologia. Po wizycie jeszzce troche krwawiłam żywą krwią i po 1 h przestałam i do dziś nic to nie był okres bo by trwał... czy myślicie że to może być coś poważniejszego, nie krwawie przy stosunkach mam 34 lata mama zmarła na raka piersi z przerzutami do macicy... A może po prostu szyjka macicy już spulchniona przed okresem który ma być lada dzień i jak dotknął to krwawiła... nie wiem co myśleć... :?ale?: :?ale?: :?ale?: może któraś miała jakąś taką sytuacje albo słyszała o podobnej.... z góry dziękuje za każdą odp

[ Dodano: 2019-09-18, 08:45 ]
ale tak myśle przecież on tak głęboko wziernika chyba nie wkłada.... tylko w szyjke macicy a endometrium które się łuszczy jest wyżej... nie mam pojecia nie jestem gin to tylko moje jakieś przemyślenia :roll:
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #2  Wysłany: 2019-09-18, 22:46  


Może tak być po badaniu ginekologiczny. Pozdrawiam
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #3  Wysłany: 2019-09-26, 09:53  


ups... doszło mi jeszcze krwawienie po stosunku czyli to po prostu krwawienie kontaktowe :?ale?: we wtorek wizyta u gin zobaczymy co powie... martwie sie nigdy wcześniej tak nie miałam :(
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2019-09-27, 07:37  


kasienka85wn napisał/a:
ups... doszło mi jeszcze krwawienie po stosunku czyli to po prostu krwawienie kontaktowe
Napewno trzeba to skonsultować. To nie musi być od razu rak, może jakaś nadżerka etc. ale to lekarz musi ocenić i pokierować ewentualnym leczeniem.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #5  Wysłany: 2019-09-27, 12:23  


Ola Olka, dziękuje też tak myślę i z niecierpliwością czekam na wtorkową wizytę i oby Twoje słowa się sprawdziły że to tylko nadżerka
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #6  Wysłany: 2019-10-02, 06:21  


Witam byłam wczoraj na tej wizycie był to 11 dc i co... :cry: podczas badania stwierdził znów krwawienie pobrał cytologie ale z góry zapowiedział że jak przyjde z wynikiem to umówimy sie kiedy położy mnie do szpitala na histeroskopie... zastanawia mnie dlaczego nie kolposkopia... gdy zapytałam go czy ma jakies przypuszczenia żucił tylko ze mam sie nie martwić i poczekać na wyniki i że szyjka jest gładka... nie wiem co myśleć prosze piszcie... wynik cytologi za 2 tygodnie zwariuje do tego czasu :?ale?: :?ale?: :?ale?: chociaż on ta cytologie brzmiało ze zrobił bo tak wypadało ale bardziej bedzie polegał na histeroskopi i jej wyniku :<: :<:
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #7  Wysłany: 2019-10-02, 06:51  


kasienka85wn napisał/a:
umówimy sie kiedy położy mnie do szpitala na histeroskopie... zastanawia mnie dlaczego nie kolposkopia...
Kolkoskopia pomaga zbadać szyjkę macicy - o której lekarz powiedział że jest OK a hiteroskopia to endoskopowe badanie macicy - poczytaj tu: http://www.medonet.pl/zdr...ul,1729359.html
Histeroskopia pomoże dokładniej zdiagnozować przyczynć tych krwawień szczególnie jeżeli "zewnętrznie" nic nie widac. To może być nieprawidłowe endometrium, jakiś polip oraz mnóstwo innych przyczyn.Trzeba to w końcu zdiagnozować nie ma co spekulować.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #8  Wysłany: 2019-10-02, 07:13  


Ola Olka, dziękuje za szybką odpowiedź. Powiedz mi jeżeli cos tam dzieje się w macicy to dlaczego podczas cytologi jest krwawienie lekarz wtedy podrażnia macice? i przez to jest jakies plamienie. Po ostatnim badaniu było ono mocne i widoczne zaraz po badaniu na wkładce ale było to na 4 dni przed miesiączką może dlatego a teraz 11 dc... i on twierdził że jest krwawienie ale ja po badaniu nic na wkładce nie miałam po nocy plamka jak ziarenko maleńka lekko drązowa...
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #9  Wysłany: 2019-10-02, 15:45  


kasienka85wn Naprawdę nie wiem. I nie chcę naprawdę spekulować. Tu musi lekarz to ocenić.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #10  Wysłany: 2019-11-04, 09:05  


Wyniki miałam mieć wynik po 2 tygodniach i co po 3 usłyszałam że trzeba czekać a teraz minęło 4 ide i dowiaduje sie że być może moja płytka została uszkodzona i mam powtórzyć, wpadam do lekarza pytam o co chodzi a on mówi że najpierw myślał że nie odsyłają wyniku bo były potrzebne szersze konsultacje ale że jak nie ma do tej pory to jednak musiała być uszkodzona płytka.... i co nikt go nie poinformował dziwne to wszystko. Oczywiście badanie powtórzył wynik za dwa tygodnie ale nic cisza czy znów przy badaniu krwawiłam wziernik szybko do kosza wrzucił wogóle wszystko działo sie tak szybko że nawet o nic nie spytałam po za utwierdzeniem sie ;" wynik za dwa tygodnie"? tak tak dowidzenia :( :uuu: :?ale?: :?ale?: :?ale?:
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #11  Wysłany: 2019-11-21, 14:13  


wreszcie dzisiaj po 7 tygodniach odbieram wynik cytologi troche się obawiam choć wewnętrznie jakoś czuje że będzie dobry :lol: na poniedzialek wizyta u gin umówiona zobaczymy co dalej... a pisze ten wątek bo może komuś kiedyś się przyda :)

[ Dodano: 2019-11-21, 16:31 ]
Mam wynik 1 badania nagle się odnalazł pomóżcie

[ Dodano: 2019-11-21, 17:24 ]
Nie mogę dodać zalacznika :?ale?:

[ Dodano: 2019-11-21, 17:25 ]


[ Dodano: 2019-11-21, 17:25 ]


[ Dodano: 2019-11-21, 17:26 ]
Co dziwne nagle odnalazł się ten wynik i był tylko ten A co z tym z badania z przed 3 tygodni nic nie rozumiem :cry:
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #12  Wysłany: 2019-11-22, 07:29  wynik cytologi....???


Proszę powiedzcie może któraś z Was miała podobny wynik ?? Dodam że to w ostatnich 2 miesiącach moja 2 cytologia z tej pierwszej nie dostałam wyniku - uszkodzenie płytki a z drugiej otrzymałam taki wynik ? nie jest określony stopień ani nic a zalecenie 2 cytologia a w moim przypadku trzecia :?ale?: :?ale?: :?ale?: :uuu: :uuu: :uuu:




[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2019-11-26, 12:09 ]
Wątki scalone. Nie zakładaj, proszę, kolejnych wątków dotyczących tej samej historii, to niezgodne z Regulaminem.

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #13  Wysłany: 2019-11-22, 07:54  


kasienka85wn witaj na forum. Twoje wyniki są nieczytelne musisz je dodać jako załącznik.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kasienka85wn 


Dołączyła: 09 Cze 2017
Posty: 30

 #14  Wysłany: 2019-11-22, 08:25  


Ola Olka, nie moge załączników dodawać wywala mi taki komunikat:

Nie mogę się zalogować na serwer FTP. Użytkownik 'forum-onkologiczne' lub hasło nieprawidlowe. Sprawdz ustawienia serwera FTP.

nie moge tez wysłać wiadomości do administratorów przez formularz kontaktowy

[ Dodano: 2019-11-22, 08:57 ]
cervical ... chyba to jest napisane na rozpoznaniu
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #15  Wysłany: 2019-11-22, 20:12  


Jeżeli nie możesz dodać to najlepiej przepisz wynik całościowo.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2019-11-23, 11:48 ]
Sam cervical oznacza szyjny.
Nie wiele da się wniosków wyciągnąć.

Chyba że po prostu stwierdzenie że wykaz do cytologia został pobrany z szyjki...
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group