1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwor neuroendokrynny trzustki
Autor Wiadomość
szablik 


Dołączyła: 16 Gru 2018
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2018-12-17, 01:12  nowotwor neuroendokrynny trzustki


Jestem 10 m-cy po obwodowej resekcji ogona trzustki i sledziony. Nowotwor neuroendokrynny ogon trzustki wydzielający glukagon. NET G2, Ki-67 3-4%. Czekam od lipca na termin badnia "PET z gallem". Dopiero po tym badaniu mam skontaktować się z Kliniką Endokrynologii w Katowicach, gdzie miałam zrobionych wiele badan. Obecnie nie mam zleconych żadnych leków. Tydzien temu zrobiłam TK, na które skierowanie dostałam jeszcze przed operacją trzustki, z powodu kontroli nadnercza. Otrzymany poniżej wynik bardzo mnie zaniepokoil. Co oznacza ten opis? Czy to jakiś nowy nowotwor? Co powinnam dalej robić? Nie wiem gdzie się udać. Mieszkam w małym miasteczku.
Obecny wynik TK: Stan po splenectomii. Obecność śledziony dodatkowej o śr. 9mm. W badaniu uwidoczniono patologiczną strukturę w okolicy ogona trzustki o wym w przybliżeniu 80mmx 32mm z naciekiem ściany żołądka w okolicy krzywizny większej oraz podejrzeniem nacieku sąsiadującej pętli poprzecznicy i lewego nadnercza . Zmiana o niejednorodnej densyjności i słabym ,niejednorodnym wzmocnieniu pokontrastowym - do różnicowa naciek npl z naciekiem zapalno-płynowym? W nadnerczu lewym dodatkowo znajduje się zmiana o gęstości tłuszczowej i o śr. do 15mm - myelolipoma. Poza tym nadnercze lewe o nieco nierównych drobnoguzkowych zarysach. Nadnercze prawa niepowiększone ze zwapnieniami . Od strony części grzbietowej lewej kopuły przepony wychodzący zbiornik o niskiej, ujemnej gęstości i wzmacniającej się nieco pogrubiałej do 3,5mm ścianie .Zmiana o wym. 35mm 20mm . W miąższu wątroby w segm. 8 drobne hypodensyjne we wszystkich fazach 5mm ognisko - torbiel? Poza tym wątroba bez cech cholestazy.PZW nieposzerzony.Stan po cholecystectomii Nadnercze prawe w normie. Nerki prawidłowej wielkości , bez cech zastoju. Pęcherz moczowy gładki. Powiększonych węzłów chłonnych w jamie brzusznej nie widać. Aorta brzuszna nieposzerzona. Zmian ogniskowych osteolitycznych w obrębie trzonów lędzw. nie stwierdza się. Przepuklina okołopępkowa
Bardzo proszę o wytłumaczenie co ten opis oznacza i porady co dalej.
_________________
szablik
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2018-12-17, 09:39  


szablik,
Witaj na forum.

Czy możesz załączyć do posta wyniki badań sprzed operacji? Tomografię jamy brzusznej, inne badania obrazowe? Poprosimy także o opis operacji - jest w wypisie ze szpitala.
Czy diagnoza nowotworu neuroendokrynnego została postawiona na podstawie biopsji przed operacją czy po operacyjnym zabiegu usunięcia ogona trzustki?
Napisałaś, że przeszłaś obwodową resekcję ogona trzustki - obecny opis tomografii jest nieco zagadkowy bo opisuje jedynie stan po usunięciu śledziony, nie ma w nim mowy o braku ogona trzustki ( lub jego części).

Poczekam na więcej informacji/wyników i wtedy postaram się odpowiedzieć dokładniej na Twoje pytania..

Pozdrawiam serdecznie.
 
szablik 


Dołączyła: 16 Gru 2018
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2018-12-17, 19:12  


Witam i dziękuje za odpowiedz !
Wypis ze szpitala po operacji: EPIKRYZA - Pacjentka przyjęta do KCHPP celem zabiegu operacyjnego. Po wykonaniu badan laboratoryjnych oraz badan obrazowych pacjentka zakwalifikowana do operacji. Operowana w dniu 12.03.2018r. - wykonano obwodową resekcje trzustki ze śledzioną. Przebieg pooperacyjny niepowikłany. Wypisana w stanie ogólnym dobrym.
Diagnoza nowotworu neuroendokrynnego postawiona po operacji w badaniu histopatologicznym. Następnie skierowanie na oddział Endokrynologii i Nowotworów Neuroendokrynnych. I tu już dokładny opis wszystkiego oraz TK już po operacji z czerwca 2018r. Według lekarzy nie było złe.
Jeszcze raz bardzo dziekuje i przepraszam jesli coś wysyłam niepoprawnie.


tomograf ceglana.pdf
tomograf z czerwca 2018 r. po operacji trzustki
Pobierz Plik ściągnięto 296 raz(y) 1,37 MB

konsultacja patomorfologiczna ceglana.pdf
powtorne badanie histopatologiczne
Pobierz Plik ściągnięto 264 raz(y) 715,91 KB

histopatologia medykow.pdf
badanie histopatologiczne po operacji
Pobierz Plik ściągnięto 255 raz(y) 1,03 MB

epikryza ceglana.pdf
Wypis z oddz. nowotworow neuroendokrynnych z dokładnym opisem od początku choroby.
Pobierz Plik ściągnięto 251 raz(y) 1,21 MB

wypis medykow.pdf
Wypis po operacji z chirurgii
Pobierz Plik ściągnięto 251 raz(y) 847,01 KB

_________________
szablik
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2018-12-18, 09:29  


Ok szablik,

Teraz wiadomo coś więcej :)
Czy dobrze się domyślam, że ostatnia tomografia była wykonana w innym miejscu niż ta z czerwca br? Bo opis tej aktualnej tk wygląda tak, jakby radiolog opisujący nie miał do porównania badań poprzednich i nie wiedział jaką operację przeszłaś ( oraz jaki był wynik histpat po operacji). Dostarczyłaś do tej ostatniej tk płytkę z badaniem czerwcowym? Dostałaś w ogóle taką płytkę w czerwcu?
Na moje nielekarskie oko obecna tk pokazuje te same zmiany pooperacyjne ( zbiorniki płynu, zbiorniki otorbionej martwicy) wokół trzustki i przy ścianie żołądka oraz w pobliżu przepony. Nie wiem czy zmiany są mniejsze czy większe bo takie porównanie może zrobić tylko radiolog opisujący i porównujący badanie obecne i wcześniejsze.

Kiedy masz termin PET z galem?

Ps. Aha - dla porządku: z jakiego powodu przeszłaś terapię radiojodem?
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2018-12-26, 22:11  


Co u Ciebie szablik?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group