1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2015-03-14, 21:02
Pacjentów jak mrówek
Autor Wiadomość
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #1  Wysłany: 2015-03-14, 20:53  Pacjentów jak mrówek


Strasznie boli mnie to, że w tak poważanych centrach czy to onkologicznych czy okulistycznych czy innych są okropne kolejki- nie wiadomo co z nimi zrobić. Stoją tam schorowani ludzie, starsi ludzie, niepełnosprawni ludzie. Muszą odstać te trzy czy cztery godziny zmagając się ze złym samopoczuciem i innymi dolegliwościami.

Niestety ja sama kiedyś spędziłam trochę czasu LEŻĄC na korytarzu na zimnej podłodze i twardej, bo wyłam z bólu. Mąż musiał zainterweniować odpowiednio, bo mnie totalnie ol...

Czy to jest ludzkie?

Zastanawiam się co powinno się zrobić, żeby nie było takich sytuacji. Ale tego chyba nikt nie wie...
 
jolapol 


Dołączyła: 25 Lip 2012
Posty: 272
Pomogła: 69 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-15, 12:34  


jedynym wyjściem byłoby otwieranie nowych placówek , szkolenie i zatrudnianie lekarzy. a na to potrzeba kupę forsy. Eh... Nieraz sobie myślę, że mnie- osobie zdrowej trudno czekać godzinę do lekarza. A co mają powiedzieć chorzy?Wszystko się w człowieku burzy , gdy widzi jak prawie wszystko nie działa jak powinno :uuu:
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #3  Wysłany: 2015-03-15, 13:33  


https://www.youtube.com/w...e&v=UsVI1Mc1Dak
tak było ale nie dostali kontraktu :-( a pacjenci muszą jeździć do Warszawy lub do Kielc i czekać w kolejkach.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
Basia2000 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 06 Sty 2014
Posty: 546
Pomogła: 188 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-15, 17:58  


Nie wiem jak jest w dużych centrach onkologicznych, ale w moim mieście pacjenci onkologiczni sami stwarzają kolejkę, w której się czeka. Rejestrując swoją mamę na wizytę rejestratorka podaje godzinę wizyty. Nic z tego nie wynika, pacjenci przychodzą dużo wcześniej niż trzeba, nie wpuszczają pacjentów umówionych na określoną godzinę, czekamy bo pacjent, który ma wizytę o 14-tej jest o 10-tej i wchodzi przed nami bo był pierwszy. Strasznie to wkurzające, ale co zrobić, nie będę walczyć na korytarzu z ciężko chorym człowiekiem, choć też przyszłam z ciężko chorą, więc czekam, czekam i czekam.
 
butterfly12 


Dołączyła: 13 Sty 2015
Posty: 91
Pomogła: 9 razy

 #5  Wysłany: 2015-03-15, 18:56  


To też prawda. W piątek w Klinice okulistyczno-onkologicznej stałam do rejestracji 50 min. Okazało się, że przede mną stali pacjenci, którzy mieli wyznaczoną godzinę późniejszą od mojej. Ledwo zdążyłam się zarejestrować. Gdybym przyjechała pół godziny przed wyznaczoną godziną -tak jak sugerowano w rejestracji-to niestety bym nie zdążyła na wizytę.

[ Dodano: 2015-03-15, 19:02 ]
Ale z drugiej stroni, byli to pacjenci, którzy jeżdżą tam od jakiegoś czasu i wiedząc jaka jest tam kolejka przyjeżdżają dużo wcześniej. Ja byłam tam po raz pierwszy i gdybym wiedziała że tak drętwo to będzie szło, też przyjechałabym jeszcze wcześniej.
 
naomi 


Dołączyła: 11 Mar 2015
Posty: 32
Pomogła: 3 razy

 #6  Wysłany: 2015-03-22, 11:17  


Witam wszystkich

Ja też przekonałam się, że trzeba mieć zdrowie żeby chorować.
Te kolejki to chora sprawa, jedziesz na kontrole, która trwa 3 min. a czekasz kilka godzin... porażka

pozdrawiam
naomi
 
karlaba
[konto usunięte]



Posty: 0

 #7  Wysłany: 2015-05-11, 12:55  


Ciężko coś z tym zrobić, jeśli wszelkiego rodzaju ustawy przechodzą po kilka lat, bo nas rząd lubi się pokłócić. Zmienić trzeba wszystko, a przede wszystkim sam system.
 
Monika84 



Dołączyła: 17 Cze 2014
Posty: 73
Pomogła: 4 razy

 #8  Wysłany: 2015-05-24, 17:03  


Ja na wizytę kontrolną czekałam 9,5 h,do tego połowę tego czasu siedziałam na ziemi bo nie było miejsc siedzących.
 
Pulmonolog 


Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 2

 #9  Wysłany: 2015-09-29, 20:23  


Czasami prywatnie czeka się kilka tygodni ....
 
1dorota 


Dołączyła: 15 Gru 2015
Posty: 3

 #10  Wysłany: 2015-12-15, 12:20  


to straszne, że tam gdzie czas odgrywa ogromną rolę tyle czasu trzeba czekać do lekarza
 
cancer 


Dołączyła: 13 Gru 2015
Posty: 2

 #11  Wysłany: 2015-12-15, 19:58  


Ale za to można posłuchać ciekawych historii życiowych ludzi siedzących obok :) albo książkę poczytać, albo spać :D raz zasnęłam i wydawało mi się że spałam 5 min a minęły 2h :D tak tak polecam spanie w kolejce
 
Magda_lena 


Dołączyła: 12 Lis 2015
Posty: 41
Pomogła: 10 razy

 #12  Wysłany: 2015-12-16, 05:43  


Cancer - gorzej jak prześpi się swoją kolej 😉😂
A co do kolejek, to po kolejnej chemii, moja mama dostała skierowanie na TK. Miał być wykonany przed następne chemią (co 3 tyg.) w celu podjęcia decyzji co dalej - operacja czy następna chemia. Dostałyśmy rozpiskę miejsc gdzie takowy można wykonać na fundusz... Wiedziałam, że nic z tego nie będzie ale z czystej ciekawości chciałam sprwadzić... Po kilku telefonach dałam sobie spokój... To żenujące, bo w żadnej placówce nie ma miejsc bezpłatnie, terminy odległe, na ten rok nie ma szans! Natomiast odpłatnie - niemalże na drugi dzień... Czy to jest normalne??? A jak ktoś nie ma tej kasy??? Dodam, że ceny diametralnie różne, od 600 zł do 1700zł za to samo badanie...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group