1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór ślinianki
Autor Wiadomość
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #46  Wysłany: 2012-01-26, 23:24  


mgo13 napisał/a:
TOMO nie wyjaśni sytuacji - potrzebne badanie mikroskopowe - gruba igła albo - jeśli faktycznie rośnie - po prostu wycięcie guza.


Tu nie ma innej metody na wyleczenie i zobaczenie co to za guz niż jego wycięcie. Nie jestem przekonany czy biopsja gruboigłowa jest jakoś niezbędna. Tak czy siak trzeba po prostu to wyciąć.

mgo13 napisał/a:
Uspokajające komunikaty onkologów są trochę nie na miejscu.

Ja uważam, że jak najbardziej są na miejscu. Pacjentów z historią gruczolaka wielopostaciowego, w pierwszej kolejności ,,posądza się" o wznowę, gdyż ogromna większość wznów GW to znowu GW. Nie ma co niepotrzebnie stresować pacjenta.

mga13 napisał/a:
To że nawraca w tym samym miejscu nawet po 10 latach jest już wskazaniem samym w sobie.

KAŻDY guz jest wskazaniem samym w sobie do wycięcia. To, że powraca po 10 latach nie jest związane z potencjąlną ,,złośliwością", a z budową gruczolaka wielopostaciowego (obecność wypustek w torebce).

mga13 napisał/a:
mam tylko nadzieje ze wszytsko bedzie ok . kiedys lekarz mnie wysmial ze taki guz to zaden guz

Ty nie mniej nadzei tylko bądź pewna, bo póki co nie masz powodów żeby stwierdzić, że guz jest złośliwy.

A co do drugiego zdania, to biorąc pod uwagę nowotwory o dużym stopniu złośliwości przez które wycina się całe narządy i mocno komplikuje się życie pacjenta, przy nich tumor mixtus to faktycznie ,,pikuś".

Tak, łatwo mi to pisać teraz. Jak byłem w podobnej sytuacji też miałem kisiel w majtkach.
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #47  Wysłany: 2012-01-27, 22:56  


ja dzialam troche tak ze wole wiedziec to co jest najbardziej zla opcja .zebym mogla wiedziec co by mnie ewntualnie czekalo . a nie pozniej rozczarowanie . wole rozczarowanie na lepsze . poki co sama czuje 4 guzy ale sie nie nakrecam .
 
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #48  Wysłany: 2012-01-31, 15:47  


witam
wlasnie wrocilam z mrt z kontrastem -wykazalo ze mam male guzki na szyi ale lekarz radiolog powiedzial ze komorek nowotworowych nie widac . ze ewntualnie moga jednego wyciac dla pewnosc - poprosze o RADE
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #49  Wysłany: 2012-01-31, 15:49  


Radiolog musiałby mieć mikroskop w oczach, żeby widzieć kom. nowotworowe :)

Jak będziesz mieć wynik MR, to wklej go tutaj.
_________________
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #50  Wysłany: 2012-01-31, 15:53  


czyli to nic pewnego
on powiedzial ze jest ok ze to sa za male guzy dal mi zdjecia

[ Dodano: 2012-01-31, 15:56 ]
ok jak bede mic opis dzis dal mi zdjecia tylko

[ Dodano: 2012-01-31, 15:59 ]
czy moze mi ktos powiedziec co mam dalej robic czy isc do laryngologa czy jak wiem ze mam kilka guzkow
 
 
Margareth 



Dołączyła: 27 Wrz 2011
Posty: 139
Pomogła: 6 razy

 #51  Wysłany: 2012-01-31, 20:32  


mgo13, cierpliwości, na razie bez wyników nikt nie powie Ci co masz robić, a na pewno nie powie więcej niż zostało powiedziane do tej pory.

Poczekajmy na wynik, jak go wstawisz tutaj - na pewno latwiej będzie doradzić, co masz z guzkami zrobić dalej :)

Trzymam kciuki za dobry wynik.
 
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #52  Wysłany: 2012-02-23, 23:18  


witam
wlasnie jestem po terminie u laryngloga , powiedzial ze badanie mrt z kontrastem nic nie wykazalo tz mam kilka malych guzkow na wzlach ale to normalne ( ponoc mam zapalenie krtani ) TEN ktory mam za uchem wielkosc malej fasolki mam robic kontrol co pol roku . czy ktos moze mi powiedziec czy z mrt mozna wyczytac ze ten za uchem to nic zlego ? CZY moze powinnam zrobic inne badanie a moze powinnam isc do onkologa ? PROSZE O PORADE
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #53  Wysłany: 2012-02-23, 23:28  


Dla świętego spokoju mogłabyś zrobić USG węzłów chłonnych szyi - wtedy wszystko stanie się oczywiste.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #54  Wysłany: 2012-02-23, 23:33  


czyli usg jest lepsze ? CO DAJE MRT ?
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #55  Wysłany: 2012-02-23, 23:52  


To są dwa różne rodzaje badań obrazowych. O MRI przeczytasz pod adresem: http://pl.wikipedia.org/w...u_magnetycznego

zaś o USG:
http://pl.wikipedia.org/wiki/USG

Jeśli chodzi o węzły chłonne szyi, to USG pozwoli rozwiać wątpliwości...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
mgo13 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 28

 #56  Wysłany: 2012-09-01, 22:36  


witam moze ktos mi wyjani czy to normalne robilam usg (sonografie )MAM kilka guzow na wezlach chlonnych malych lekarz powiedzial ze to normalne . a za uchem dosc wiekszy ze to tylko wezel ze to nic nawet w szczece mam ponoc - ta strona troche mnie boli . zastanawiam sie jaki lekarz moze miec o tym pojecie prosze o pomoc :cry:
 
 
sara 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 249
Skąd: Podkarpacie
Pomogła: 16 razy

 #57  Wysłany: 2012-09-02, 05:20  


Wklej te badania, bo kręcimy się koło wątku w kółeczko. Opis jest istotny, bo jak ma Ci ktoś pomóc. Z Twojej relacji wygląda, że jest póki co wszystko ok, ale domagasz się dodatkowego uspokojenia więc daj nam szansę i wklej te wyniki. :)
 
kalicha 


Dołączyła: 21 Wrz 2012
Posty: 1

 #58  Wysłany: 2012-09-21, 12:04  ślinianka przyuszna


witam, gdzie najlepiej usunąć guza (tumor mixtus) ślinianki przuysznej w Warszawie? Będę wdzięczna za podpowiedzi. Magda
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #59  Wysłany: 2012-09-21, 13:26  Re: ślinianka przyuszna


kalicha napisał/a:
witam, gdzie najlepiej usunąć guza (tumor mixtus) ślinianki przuysznej w Warszawie? Będę wdzięczna za podpowiedzi. Magda

Zainteresuj się szpitalem w Międzylesiu na Bursztynowej. Tam operuje m. in. dr Pietrniczka - Załęska, bardzo doświadczony laryngolog jeśli chodzi o tego typu guzy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group