1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór mostka
Autor Wiadomość
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #31  Wysłany: 2016-06-20, 20:05  


Po odebraniu wyniku krótko rozmawiałem z lekarzem na korytarzu i jutro wizyta... ciekawy jestem co wykombinują.
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #32  Wysłany: 2016-06-20, 20:18  


missy napisał/a:
Niezróżnicowany mięsak.

Na to wygląda.
Ze względu na fakt, że jest to nowotwór niezróżnicowany możliwości leczenia się poszerzają i możliwe, że będzie wskazana przedoperacyjna chemioterapia (jeśli obecnie jest to guz nieoperacyjny to wstępna chemioterapia może to zmienić). Niewykluczone jest zastosowanie radioterapii w różnych wariantach (pooperacyjnie lub nawet zamiast leczenia chirurgicznego, choć taki wariant dot. głównie mięsaków drobnokomórkowych).

Mięsak jest nowotworem rzadkim i trudnym i wymaga diagnostyki i leczenia w ośrodku referencyjnym. Tu sytuacja komplikuje się dodatkowo: nie określono bowiem wyraźnie rodzaju mięsaka. Wiadomo jedynie, że jest niezróżnicowany, a to ważna informacja bo otwiera ona drogę do leczenia skojarzonego (np. chemioterapia + ewentualna chirurgia). W podjęciu decyzji co dalej będzie wymagane doświadczenie i wiedza.
Proponuję jak najszybsze zapisanie się na konsultację w UCK lub CO-I w Warszawie.
Jeden z w/w ośrodków powinien przejąć sprawę i jest to bezdyskusyjne.

Cytat:
Prawidłowe rozpoznanie i skuteczne leczenie skojarzone pierwotnych nowotworów złośliwych kości (mięsaki kości) zależą od współpracy radiologów i specjalistów medycyny nuklearnej, patologów, chirurgów onkologów i ortopedów, onkologów klinicznych, radioterapeutów oraz rehabilitantów. Wielospecjalistyczne postępowanie powinno być bezwzględnie prowadzone w ośrodkach o odpowiednim doświadczeniu.

źródło: Zalecenia postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w nowotworach złośliwych — Mięsaki kości
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #33  Wysłany: 2016-06-21, 07:56  


Ogólnie rzecz biorąc to trafiłem najgożej ? :-( widzę z tego pdf-a, że 20% przeżywa 5 lat...

[ Dodano: 2016-06-21, 10:15 ]
Miało być najgorzej- przepraszam za ortografię.
I po wizycie. Lekarz dał skierowanie na PET. Jak nie będzie przerzutów widocznych w PET, to prawdopodobnie resekcja mostka. To już nie dla mnie... Nawet w internecie nie ma takich przypadków.
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #34  Wysłany: 2016-06-21, 12:17  


Jestem zszokowany Twoim wynikiem. Proszę rozważ wizytę w Centrum Onkologii. Każdy przypadek mięsaka jest bardzo indywidualny, uogólnienia statystyczne mogą wprowadzać w błąd. Nie truj się nimi tylko konsekwentnie lecz się. Skonsultuj z lekarzem podjęcie leczenia CO w Warszawie. Obecnie to najważniejszy ośrodek.

[ Dodano: 2016-06-21, 12:19 ]
Chirurdzy potrafią teraz wszystko. odtwarzają nawet jamę ustną język. Z mostkiem też sobie poradzą. Internet to nie wyrocznia, a Ty nie jesteś sam z tym draniem!!
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #35  Wysłany: 2016-06-21, 12:28  


Rafus napisał/a:
Jestem zszokowany Twoim wynikiem

Możesz rozwinąć ? Jest aż tak źle ? Tylko nie mów mi że jest dobrze. Prawda jest potrzebna !
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #36  Wysłany: 2016-06-21, 16:01  


Ponieważ liczyłem, że to niezłośliwa zmiana... Zszokowało mnie, że to jest jednak mięsak
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #37  Wysłany: 2016-06-22, 18:42  


Napisałem do dr. Rutkowskiego i mam się stawić do CO 28 czerwca godz 8.00 wejście a. Czy ktoś może podpowiedzieć jak wygląda procedura wizyty? Gdzie trzeba sie rejestrowac ? Oczywiście skierowanie i wycinek mam mieć. No i oczywiście dojazd... Wieczorem wyruszam pociągiem i z centralnej gdzie ? Metro czy autobus. Jaka cena biletu ? Bo chyba na czas są ?
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #38  Wysłany: 2016-06-23, 12:17  


Przy znajdowaniu połączenia polegaj na www.jakdojade.pl. Spod dworca masz bezpośredni autobus 504, który jedzie do Centrum. Wejdź głównymi drzwiami do centrum onkologii. na parterze blisko łącznika jest Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich (oznaczone na drzwiach). skieruj swoje kroki do sekretariatu prof. Rutkowskiego, który jest dosłownie w przedsionku oddziału. Zamelduj się pani sekretarce, która da Tobie karteczkę do rejestracji i objaśni jak dostać się do poradni
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #39  Wysłany: 2016-06-23, 12:19  


Najprawdopodobniej musisz się stawić w sekretariacie Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków gdzie dostaniesz karteczkę z którą udasz się do rejestracji pacjentów pierwszorazowych. Potem cierpliwe czekanie pod gabinetem 30. Z dworca najlepiej jechać autobusem 504 ktory jedzie z dworca pod samo Centrum Onkologii na Roentgena. Mysle ze bilet jednorazowy przesiadkowy na 75 min wystarczy bo rano sa korki a trasa jest dosc dluga.

http://www.ztm.waw.pl/?c=110
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #40  Wysłany: 2016-06-23, 12:19  


Autobus jedzie 30 minut, kup bilet jednorazowy za 4,4 zł. Zabierz wszelką możliwą dokumentację choroby jaką dysponujesz.
 
prolegomena 


Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 75
Pomogła: 18 razy

 #41  Wysłany: 2016-06-23, 16:14  


Gdybyś jednak chciał uniknąć korków (w końcu to godziny szczytu), do COI można też dojechać metrem. Ze stacji Stokłosy idzie się ok. 10 minut szybkim krokiem.

[ Dodano: 2016-06-23, 16:15 ]
A jeśli masz internet w telefonie, wygodnie jest kupić bilet przez aplikację: http://www.mobilet.pl/
 
Yoda 


Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 21

 #42  Wysłany: 2016-06-23, 20:18  


Dziękuję za informacje. Jeszcze jedno pytanie. Czy wizyta jest tylko jednodniowa, czy mam szukać hotelu. Jestem z pomorskiego
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #43  Wysłany: 2016-06-23, 21:06  


Jednodniowa a dokładniej mówiąc kilkuminutowa :)
 
krystyna48 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Lip 2014
Posty: 270
Pomogła: 22 razy

 #44  Wysłany: 2016-06-23, 21:24  


Mogę dodać - miej przygotowane wszystkie wyniki i najlepiej skserowane - zaoszczędzisz PROFESOROWI czas.
Gdy weźmiesz z sekretariatu karteczkę przejdziesz do wejścia E , gdzie odbywa się pierwsza rejestracja.
Powodzenia!
 
Rafus 



Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 151
Pomógł: 28 razy

 #45  Wysłany: 2016-06-24, 13:08  


Na wszelki wypadek załatwiaj sprawę dostępu do bloczków-próbek z biopsji. Możliwe, że w CO w Warszawie będą chcieli przeprowadzić dodatkowe badania diagnostyczne guza. N Twoim miejscu załatwiłbym też dostęp do preparatów z pierwszej operacji kręgosłupa.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group