1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nie wiem gdzie zadać to pytanie
Autor Wiadomość
kam 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 349
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #16  Wysłany: 2012-07-23, 15:22  


zajrzałam na forum, a tu wątek w którym chciałam i ja napisać.
u nas koszty były dużo dużo wyższe, być może jest to spowodowane tym że mieszkamy w warszawie.
miejsce na cmentarzu ponad 6000
wymurowanie 2 miejsc ponad 3500
trumna 1800
msza 500
ok 3-4 tyś na resztę: zakład pogrzebowy, chłodnia, krzyż, klepsydra
ok 1,5 tyś obiad

nas wyniosło ok 16 tyś.

zasiłek z ZUS-u w wysokości 4000 to kropla w morzu....

Też nie uważam że stypa to coś złego. ludzie przyjechali pół kraju by być na pogrzebie, i zwyczajnie wypada ich zaprosić na ciepły posiłek. w domu to było nie możliwe. trzeba byłoby zrobić zakupy, to wszystko przygotować i do tego całą "imprezę" obsłużyć, nikt do tego w takim dniu nie ma głowy.
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #17  Wysłany: 2012-07-23, 15:24  


W zakładzie pogrzebowym płaciłam 3800 zł . W tym było : chłodnia, urna, kremacja, tabliczka na grób, klepsydry, dowóz do kościoła i na cmentarz . Potem ksiądz 500 zł, organista 150 zł, kościelny 100 zł . Nie pamiętam ile wziął grabarz, ale napewno mniej niż za kopanie piwniczki, bo na urnę wykopał tylko mały dołek . Stypy nie robiłam, bo mama sobie tego nie życzyła, więc tu koszty odpadły . Aha i jeszcze kwiaty, koszt jakieś 400 zł .

[ Dodano: 2012-07-23, 16:26 ]
Za miejsce na cmentarzu nie płaciłam, bo było już dużo wcześniej opłacone .
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #18  Wysłany: 2012-07-24, 13:48  


uu nas ksiądz wziął 1300 4 lata temu.... koszt ze stypą kościelnym kpaniem grobu organistą klepsydrami i wszystkimi innymi takimi wyniósł około 6 tys ale to mówię kilka ładnych lat temu . i na cmentarzu parafialnym więc nie było kosztów
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #19  Wysłany: 2012-07-30, 23:15  


nie miałam na myśli jakiś uczt...po prostu, pewnie jest to związane z obyczajem, więc jeśli urazilam, to przepraszam, u mnie jest inaczej...po prostu nie nazywa się tego 'stypą' to bardzo staroświeckie powiedzenie jak dla mnie...i nam kojarzy się z ucztowaniem...czyli piciem alkoholu w taki dzień, zapewne każdy te słowo odbiera inaczej, więc przepraszam...za moje odczucie...bo ja tak to odczuwam, pozdrawiam Ania.
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
pixi 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 24 Sty 2009
Posty: 459
Skąd: Poznań
Pomogła: 73 razy

 #20  Wysłany: 2012-07-31, 00:33  


plamiasta napisał/a:
uu nas ksiądz wziął 1300

nie wiem, jak to działa gdzie indziej, ale u nas ksiądz nie mówi , ile chce- bierze, a jakże:)- ale tyle, ile dostanie. nie pamiętam, ile płaciłam przy okazji pogrzebu męża, ale w styczniu tego roku pochowałam mamę-ksiądz dostał 300 i nie wydawał się być pokrzywdzonym.
 
asereT 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Lip 2011
Posty: 443
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 89 razy

 #21  Wysłany: 2012-07-31, 01:29  


soja napisał/a:
Za miejsce na cmentarzu nie płaciłam, bo było już dużo wcześniej opłacone .
Ja też za miejsce na cmentarzu nie płaciłam, bo tato uczynił mnie 4 lata temu właścicielką grobu, w którym 50 lat temu pochowany był jego tato, a mój dziadek..więc odpadło nam z kosztów 3.000, 00
_________________
"...Są dni których nie powinno być"
Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. To nie miłość - lecz choroba bliskiej osoby
"Życie jest trudną lekcją, której nie można się nauczyć. Trzeba ją przeżyć" Stefan Żeromski
asereT
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #22  Wysłany: 2012-07-31, 04:37  


pixi, tu gdzie teraz mieszkam księżulek tyle bierze... dlatego ie chodze do kościoła. a ktoś mi zwrócił uwagę że koszt stypy jest duży .. no zależy też od rodziny po prostu tym co przyjechali z daleka należy sie chociaż obiad oczywiście bez alkocholu. no i po obiedzie kawa i ciasto - i ten koszt przekłada sie a ilość przybyłych osób , u mnie i męża rodzina jest bardzo liczna i bardzo rozsiana po świecie i dla tego sytpy pochłaniają trochę kasy,

wczoraj spytałam się sąsiada niedawno pochował teścia i na cmentarzu za wykopanie grobu kościelny bierze 500zł. no to za same kościelne sprawy bo i organista koło 150zł jest to 1300+500+150 to jest prawie 2tys
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #23  Wysłany: 2012-09-11, 23:46  


no tragedia .... jednym słowem tragedia.... 4 tys to oczywiście za mało na pochówek. stanowczo za mało. ja zamknęłam się w granicy 4 tys zł tylko i wyłącznie dlatego że mam kumpla który pracuje w zakładzie pogrzebowym. kur. to jest straszne, takie firmy zarabiają na cudzym nieszczęściu. i to jak. nawet sobie nie zdajecie sprawy. ja jeszcze miałam dodatkowy problem. ze strony księdza. stwierdził że skoro nie przyjmuję księdza po kolędzie i nie chodzę do kościoła to nie ma prawa mi wydać tego pisemka no myślałam że udusze buraka jednego no ! |mad2|
i chciałabym jeszcze na jedną rzecz zwrócić uwagę... pomyślcie sobie teraz ile kasy państwo "pobiera" od obywateli tytułem składek, podatków itp jakby tak policzyć ile przeciętny człowiek w wieku powiedzmy do lat 60-oddał pieniędzy na nasz piękny i uroczy kraj, to by się okazało że ten bidulek pochował siebie już jakieś 10 razy. i co ? sprawiedliwe to jest? a my dostajemy ile? 4 tys. nie mam pytań
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #24  Wysłany: 2012-09-12, 23:04  


formalina, zgadzam się z Tobą CAŁKOWICIE! To śmieszne, co po kilkudziesięciu latach pracy i odprowadzaniu składek ludzie na swój Własny pochówek dostają!. To po prostu haniebne, jak traktuje nas tzw.'Państwo'
Człowiek się rodzi-chrzciny-kasa, bierze ślub-kasa, a jak umiera, to graniczy z rozsądkiem.
Boże...to takie upokarzające ;(
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #25  Wysłany: 2012-09-13, 21:33  


Anulinka12, dziękuję bardzo :(
niestety. straszne to jest... jak można do cholery zarabiać tak, na czyjejś tragedii. zdzierają jak tylko mogą..... straszne to jest. szkoda k***a że Pan Tusk nie myśli o tym żeby nawet nie można było godnie pochować rodzica czy bliskiego?????? no ludzie ! co dzieję się z tym krajem, boże
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #26  Wysłany: 2012-09-13, 23:47  


formalina, jak to się mówi, są ludzie i LUDZISKA, ci niestety nie dają nam wsparcia, wręcz przeciwnie, odbierają go LUDZIOM-odbierają go swojemu narodowi, to smutne i wręcz perfidne, ale co my, zwykli ludzie możemy zrobić?
Chodzi człowiek z człowiekiem, i głosuje na kolejne badziewie, a ono zasiądzie, pod tyłek zgarnie...i co go tam obchodzą zwykli ludzie? Po prostu nic!
Chyba nie ma możliwości na zmianę tego systemu w Polsce, każdy tylko pod siebie, nikt dla innych, dla dobra Państwa, ludzi...u nas już tego nie ma, i nie widzę by to się zmieniło i szło ku lepszemu. Zwykła ludzka obojętność, zimno, które jak nie dotknie człowieka, ...to jest dla innych niczym, normalnie ZNIECZULICA!
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #27  Wysłany: 2012-09-14, 13:09  


właśnie k***a to jest straszne. co się dzieje z tym państwem
i znając życie będzie jeszcze gorzej.
bo przecież te ***** z sejmu nie myślą o Polsce
o życiu w tym kraju tylko k***a o swojej rodzince !
żeby syneczek, teściowa itp mieli kasy dużo
o. jak ma być dobrzew tym kraju !!!!!!!!!!
widzę Anulinka12, że mamy
podobny pogląd.... pozdrawiam Cię zatem :)
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
Anulinka12 



Dołączyła: 30 Maj 2012
Posty: 193
Pomogła: 21 razy

 #28  Wysłany: 2012-09-14, 21:44  


formalina, w tym przypadku się z Tobą zgadzam, ...ale cóż z tego, pisać sobie możemy, ale niestety nie zmienimy tego, czym darzy nas nasze Państwo :(
_________________
Przykro, że daje się osty...nie myśląc :(
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #29  Wysłany: 2012-09-15, 00:52  


no właśnie, możemy sobie tylko pogadać
co nam innego zostało..... :(
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group