1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Moniq - komentarze (vf7)
Autor Wiadomość
Monika_Maria_Marika 



Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 175
Skąd: Cieplice
Pomogła: 58 razy

 #31  Wysłany: 2016-01-17, 10:53  


Trzymaj się Kochana. Będzie dobrze - trzeba walczyć dla Siebie, Dziecka i Męża. I wszystkich przyjaciół, rodziny, znajomych, dla całego życzliwego Tobie świata.

Dobry lekarz, do którego będziesz miała zaufanie, jest niezbędny. Spróbuj się może skontaktować z doktorem Jerzym Giermkiem, który pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie. On leczy raka u kobiet, które są w ciąży. Przedstaw mu swoją historię - jeżeli nawet nie postanowi zająć się Tobą osobiście, to może zaproponuje Ci lekarza, który leczy raka u kobiet, które są w ciąży i który jest w tym dobry, tzn. skuteczny.

[ Dodano: 2016-01-17, 13:15 ]
Zdecydowanie potrzebna Ci konsultacja w takim ośrodku i takich lekarzy, którzy specjalizują się w leczeniu raka u kobiet będących w ciąży. I pamiętaj - każdy przypadek jest inny. Jest wiele rodzajów raka, wielu różnych narządów i o różnym zaawansowaniu. Dlatego opinia takiego lekarza specjalisty może być inna niż w przypadku podobnym, różniącym się np. jedną, ale istotną zmienną.

I pamiętaj: dla lekarzy, dla Twojej Rodziny, Twoich Przyjaciół, Twoich Znajomych i Nas wspierających Cię tu na forum, Twoje zdrowie i Twoje życie jest najważniejsze. Dlatego proszę, nie dziw się i nie oburzaj, jeżeli ktoś będzie Cię namawiać na usunięcie ciąży, jeżeli to będzie konieczne dla ratowania Twojego życia i zdrowia.

Jednocześnie nikt nie ma prawa oceniać Cię za jakąkolwiek decyzję. Twoja decyzja w tym przypadku będzie SŁUSZNA, JAKAKOLWIEK BY NIE BYŁA!
_________________
Monika -------
Gdzie jest mój Tatuś?
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #32  Wysłany: 2016-01-17, 21:03  


kmis757 napisał/a:

Mam nadzieję, że zostałaś odpowiednio pokierowana i masz swojego lekarza onkologa, który zdecydował przeprowadzić Cienie przez okres ciąży. Kibicowaliśmy tu już dziewczyną w ciąży, które zostały szczęśliwymi matkami i spełniały swoje marzenia.
Nie czytaj i nie szukaj w internacie informacji i statystyk.
Jest was teraz dwoje i myśl za dwoje. Nie załamuj się, tylko szukaj do skutku lekarza; onkologa prowadzącego.
Podaj skąd jesteś, czy nasz zielona kartę, jak jesteś prowadzona; wtedy będzie można więcej Wam podpowiedzieć.


Jestem ze Wschowy k. Leszna - Wielkopolskie.
Lekarz, któremu ufam, ze Wschowy, ten który mnie operował jest ginekologiem-onkologiem, dr nauk ale nie ma oddziału i nie może mnie leczyć onkologicznie. Nie wiem jednak, czy mogę do niego chodzić obserwować ciąże?

Prowadzona pod względem raka się nie czuję, nie rozmawiałam jeszcze z nikim rzeczowym, kto mógłby zdecydować co dalej ze mną. Byłam na ginekologii na Polnej w Poznaniu kilka dni, podczas których drugi raz robili hist-pad i nic więcej. Na podstawie tego hist-padu jutro będą debatować na mój temat, ale nie ma to sensu, bo do badania hist-pad pobrano jedynie próbki z torbieli a całej potrzebnej reszty nie.

Słyszał ktoś coś dobrego o oddziale onkologii ginekologicznej w CO we Wrocławiu?


Dziękuję Wam za dobre słowo, bardzo mi to pomaga, jak również wszelkie merytoryczne, dobre rady. Bóg Wam zapłać!
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #33  Wysłany: 2016-01-17, 21:17  


Moniq napisał/a:
Jestem ze Wschowy k. Leszna

Byłam tam w czasach szkolnych na obozie letnim pod namiotami :-) Miłe wspomnienia :-)
Moniq napisał/a:
Słyszał ktoś coś dobrego o oddziale onkologii ginekologicznej w CO we Wrocławiu?

Chodzi o DCO na Hirszfelda?W sprawach ginekologii onkologicznej niestety nie wiem,ale mój znajomy jeździ tam na kontrole (miał usuniętego guza z jelita grubego) i bardzo sobie chwali tamtejszą opiekę.
A Twój lekarz prowadzący ciążę nie doradzi Tobie w tej sprawie,nie poleci jakiegoś lekarza?Może warto go o to zapytać.
Pozdrawiam ciepło i przytulam :-)
_________________
ewka
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #34  Wysłany: 2016-01-17, 21:44  


ewka1 napisał/a:
Moniq napisał/a:
Jestem ze Wschowy k. Leszna

Byłam tam w czasach szkolnych na obozie letnim pod namiotami :-) Miłe wspomnienia :-)


No widzisz :) Chyba też muszę się wybrać na taki obóz ;)

ewka1 napisał/a:
Chodzi o DCO na Hirszfelda?W sprawach ginekologii onkologicznej niestety nie wiem,ale mój znajomy jeździ tam na kontrole (miał usuniętego guza z jelita grubego) i bardzo sobie chwali tamtejszą opiekę.
A Twój lekarz prowadzący ciążę nie doradzi Tobie w tej sprawie,nie poleci jakiegoś lekarza?Może warto go o to zapytać.
Pozdrawiam ciepło i przytulam :-)


Tak, o DCO chodzi. Już słyszałam kilka dobrych opinii o tym szpitalu, w przeciwieństwie do szpitala w Poznaniu. Tylko to dość daleko jak na jeżdżenie np na chemię co tydzień :(.
Orientujecie się może, czy lecząc się np we Wrocławiu, mogę na chemię jeździć do bliższego szpitala. Np do Leszna na zwyczajny oddział onkologii?

Mój lekarz wszystkich wysyła do Poznania, bo to najbliżej. Zapytam go o Wrocław.

[ Dodano: 2016-01-17, 21:47 ]
Monika_Maria_Marika napisał/a:
Spróbuj się może skontaktować z doktorem Jerzym Giermkiem, który pracuje w Centrum Onkologii w Warszawie. On leczy raka u kobiet, które są w ciąży.


Czy masz jakiś do niego kontakt? Czy on odpowiada np na maile czy trzeba tam jechać? (Mam na prawdę małe środki finansowe a do Warszawy pewnie z 500 km;()

[ Dodano: 2016-01-18, 12:59 ]
Dzwonili właśnie z Poznania i oznajmili, że uznali, iż chemia w czasie ciąży nie jest konieczna. Natomiast podczas cesarki pobrane zostaną te próbki z otrzewnej i drugiego jajnika to pewnie wtedy więcej wywnioskować będzie można.
Na razie się cieszę, że maleństwo nie będzie trute. :)
 
Monika_Maria_Marika 



Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 175
Skąd: Cieplice
Pomogła: 58 razy

 #35  Wysłany: 2016-01-18, 17:30  


Moniq, znalazłam w internecie taką wizytówkę dr. Giermka http://jerzy.giermek.mp.pl/ Sądząc z opisu specjalizacji i miejsca pracy, to powinien być właśnie ten lekarz, o którym pisałam.
Zadzwoń, albo jeszcze lepiej napisz do niego maila, opisz swój przypadek chorobowy, załącz wyniki badań.
W tak skomplikowanych przypadkach chorobowych niezbędna jest konsultacja u kilku specjalistów, moim zdaniem.
_________________
Monika -------
Gdzie jest mój Tatuś?
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #36  Wysłany: 2016-01-18, 18:41  


Monika_Maria_Marika, Tak też myślę, odbiore wyniki jutro w Poznaniu i wyśle maila oraz pojade do Wrocławia do DCO może zechcą mnie skonsultować.

Bardzo bym chciała, aby chemia faktycznie nie była jeszcze potrzebna..
 
Karina Święch 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 16 Lut 2015
Posty: 334
Skąd: Kraków
Pomogła: 83 razy

 #37  Wysłany: 2016-01-18, 20:11  


Też uważam że niezbędne jest tu leczenie dwuplaszczyznowe zarówno ginekologiczne jak i onkologiczne.Dobrze byłoby znaleźć eksperta jeśli chodzi o taki przypadek (rak - ciąża) i nie ważne z jakiej częściej polski pochodzi Podsyłajcie Monice informację.
_________________
Zbyt szybko się to potoczyło 08.12.14 -18.02.15
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #38  Wysłany: 2016-01-20, 14:52  


Moniq,
Polecam Ci lekarza w Poznaniu dr hab. med. Radosław Mądry przyjmuje w Szpitalu na Szamarzewskiego .
Ja tam się leczę i polecam.
http://www.skpp.edu.pl/od...ologicznej.html

[ Dodano: 2016-01-20, 14:54 ]
Jeśli chodzi o Polną w Poznaniu to ja się tam urodziłam i mój wnuk :) ale teraz opinie są jakie są ..... trudno powiedzieć .

[ Dodano: 2016-01-20, 18:56 ]
Moniq,
Jak byś mogła to zeskanuj wszystkie wypisy ze Szpitala z operacji i wyniki hist-pat.
Albo zrób zdjęcia telefonem i wklej w wątek merytoryczny jak możesz.

[ Dodano: 2016-01-20, 18:59 ]
Zapomniałam na Szamarzewskiego w Poznaniu to jest szpital Onkologiczny.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #39  Wysłany: 2016-09-08, 10:06  


Witam, poczułam się dłużna informacji względem Was, ponieważ dostałam tutaj mnostwo dobrych słów.
U mnie nadal nieciekawie. Jedyny ogromny i najważniejszy plus to Tymoteusz, który urodził się zdrowy, miał 3 kg i 10/10 pkt. Jest radosnym i żywym niemowlakiem :) Ma już dwa miesiące a w sobotę swoją pierwszą imprezę - chrzciny :) .
U mnie przerzuty na drugi jajnik prócz kilkadziesiąt mieśniaków w macicy. Będzie kolejna operacja plus chemia.
Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-09-08, 18:01 ]
Pozdrawiam serdecznie i życzę jak najlepiej dla Ciebie oraz synka :tull:

 
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #40  Wysłany: 2016-09-08, 12:08  Nie....., nie poddawaj się


Sił na każdy dzień.

Nawet pochmurny, burzowy.

Życzę z serca.

obertas

PS.

Zdrowia, Zdrowia, Zdrowia dla Was ..... :flower:
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2016-09-08, 17:21  


Moniq,

Gratuluje synka, przykro mi, że choroba nie ustępuje ale masz teraz dla kogo walczyć o siebie i musisz podjąć się tej walki, nawet jak będzie ciężka.

Życzę Ci dużo sił i pozdrawiam ciepło.
 
bogdusia 



Dołączyła: 08 Lis 2015
Posty: 484
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #42  Wysłany: 2016-09-18, 14:57  


Dzielna kobietko slę uściski dla Ciebie i synka.
_________________
Już razem: 30.05.2016, 07.11.2018.
Zawsze ze mną !
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group