1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2012-12-06, 12:25
Mięsak gładkokomórkowy przydatków
Autor Wiadomość
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #61  Wysłany: 2013-01-09, 22:41  


fredka trzymam kciuki :)
wiesz,kurczę i to jest dziwne badałaś się i wszystko było niby ok :roll: mój mąż miał też dobre wyniki!ja się naprawdę boje dowiedzieć prawdy :-( a mogę widzieć ile masz lat?nie musisz odpowiadać jak nie chcesz.pozdrawiam :)
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #62  Wysłany: 2013-01-09, 23:16  


Nie, to nie jest tajemnica, w październiku skończyłam 40. Z tym, że pilnowałam badań dość mocno, gdyż 4 lata wcześniej usunięto mi guza przestrzeni zaotrzewnowej 12x12x10 cm, z tym, że wtedy byl mięśniakiem.
Teraz wiem, że oprócz USG mogłam może robić RTG płuc, z drugiej strony lekarze mówią, że to może być bardzo świeże, podczas usuwania jajnika guz się trochę rozlał, to było w pażdzierniku, dokładnie 17, a TK z 15 listopada pokazało przerzuty.
Mogło też byc tak, że rosły ono bardzo długo jako przerzuty/wznowa z tego mięśniaka sprzed 4 lat, ale w maju w USG jajniki były czyste, wątroba była czysta ( USG wykonywał radiolog, który wskazywał kilkumilimetrowe torbiele an wątrobie, więc raczej nie ma mozliwości, aby czegoś nie zobaczył), płuca nie wiem.

Badaj się, wiesz przecież, że wczesne wykrycie to niekiedy 100% szansa na wyleczenie.

Ja teraz nie mogę odżałować, że nie upierałam się, aby we wrześniu, gdy poszłam usunąć polipa i taki młody lekarz mój prowadzący zasugerował, zeby zostawić polipa i zająć się jajnikiem (gdy zobaczył, że jest w nim guz), ale niestety szef kliniki w ICZMP zarządził ( nie racząc nawet zerknąć na mnie podczas USG), że skoro przyszłam na polipa, to usuwamy polipa - oni wtedy coś tam wpuszczają pod ciścieniem jakimś (jeśli dobrze zrozumiałam) i ciekawe czy wtedy mi np. nie rozsiali tych komórek. mam ochotę pójść i przypier....ć temu szefowi kliniki, panu profesorowi z tytułami, tak na wszelki wypadek - aby wiedział, ze jeśli zdecydował się leczyć ludzi, to w klinikach oferujących świadczenia w ramach ubezpieczenia powinien pracę wykonywać rzetelnie, a jak nie, to wy... ( są inne miejsca). Piętnujmy partaczy!

pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #63  Wysłany: 2013-01-10, 13:34  


Słuchajcie, od jakiegoś czasu pobolewa mnie w jednym miejscu prawe udo tak w połowie wysokości,


Być może faktycznie od leżenia, ale zgłoś ten problem lekarzowi, lepiej sprawdzić niż potem żałować.

Cieszę się, że czujesz się w miarę dobrze (jak na chemię)ja podczas brania tego samego leku wyglądałam jak zwłoki przez 3-4 dni ;) Nic jeść, nic pić, koszmar. Ale jak trzeba to trzeba!

Wiem jak boli utrata włosów, dla mnie to był szok i straszni eto przeżyłam (bardziej niż latanie do szpitalnej toalety i resztę niedogodności). Ale z czasem trzeba było się z tym pogodzić, teraz mam zupełnie inne włosy , rzekłabym lepsze, gęstsze -tej myśli się trzymaj :)

ściskam Cie mocno

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #64  Wysłany: 2013-01-10, 15:03  


Mówiłam lekarzowi, powiedział, ze to nie może być nic złego, bo mięsaki nie dają przerzutów pod skóre, ale mnie boli trochę tak bliżej kości - muszę mocno nacisnąć, aby poczuć ból. Za dwa tygodnie mam tomograf - poczekać?

Ja na włosy nastawiłam się psychicznie i nie stanowi to dla mnie problemu - bardziej mi zależy, aby chemia zadziałała. Kupiłam sobie peruczkę i nawet wczoraj pielęgniareka nie poznała, tylko stwierdziłą, ze byłam u fryzjera podciąć włosy. Pozatym jest zima, więc czapeczka i do przodu.

Jeśli chodzi o chemię, to po wczorajszym wlewie nie miałam jeszcze torsji, troszkę żołądeczek dokucza, także dziś sobie poleguję, ale jem normalnie, bez problemu, zobaczymy dalej.

pozdrawiam
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #65  Wysłany: 2013-01-10, 23:27  


Fredka, wiadomo, że priorytetem jest zdrowie, i najważniejsze, żeby chemia działała. Włosy jak włosy - odrosną.

Tak, myślę że możesz poczekać te 2 tygodnie do badania.

ściskam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #66  Wysłany: 2013-01-12, 18:09  


Zufed

Niestety, wczoraj i dziś (teraz już deczko lepiej) także dostałam w kość - czuję ją w każdym punkcie ciała - masakra.
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #67  Wysłany: 2013-01-12, 22:32  


trzymaj się fredka :) będzie dobrze!!!
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #68  Wysłany: 2013-01-13, 22:36  


Już dziś lepiej, ale zaczynam się martwić, gdyż dość mocno zaczynają mnie pobolewać plecy, a konkretnie różne części kręgosłupa. Czy też mieliście takie dolegliwości podczas chemii?

pozdrawiam
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #69  Wysłany: 2013-01-14, 11:42  


Cytat:
Wiem jak boli utrata włosów, dla mnie to był szok i straszni eto przeżyłam (bardziej niż latanie do szpitalnej toalety i resztę niedogodności). Ale z czasem trzeba było się z tym pogodzić, teraz mam zupełnie inne włosy , rzekłabym lepsze, gęstsze


Oj ja też wiem, niestety... :-( Moje włosy wypadły dokładnie 2 tygodnie po pierwszej chemii. Pamiętam też, że bolała mnie skóra głowy. Zawsze miałam bardzo, ale to bardzo gęste włosy, którymi zachwycali się wszyscy moi fryzjerzy :) i kiedy je straciłam, to był to dla mnie po prostu straszny szok. Włosy odrosły mi w sumie dość szybko, bo pamiętam, że 14 kwietnia pojechałam do Katowic na koncert i już tam ściągnęłam czapkę i miałam króciutkiego jeżyka, i od tej pory pożegnałam się z peruką do której nie mogłam się za nic przyzwyczaić. A co do tego, że włosy odrastają ładniejsze i bardzie gęste, to po sobie bym tego nie powiedziała. Cieszę się bardzo, że wogóle odrosły, ale są o wiele rzadsze niż te którymi dysponowałam przed chemią. Różnica jest taka, że przedtem miałam włosy falowane (bardzo podatne na kręcenie), a po chemii wyrosło mi na głowie baranie runo :lol: Mąż zwraca się do mnie Baranku lub Wełniaku :)
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #70  Wysłany: 2013-01-14, 12:59  


Kasiu, nareszcie się odezwałaś, bardzo się z tego cieszę.

Ja z włosami (ich brakiem) nie mam problemu, jakoś sobie to ułozyłam. Nigdy za bardzo nie eksperymentowałam z fryzurą, to teraz an maxa. Zastanawiam się, jak zaczną odrastać, bo miałam już sporo siwych (właściwie większość) i zawsze farbowałam na bardzo ciemny brąz, to jaki odrosną - jeśli siwe, to będzie szok!! Całe życie byłam szatynką z ciemną oprawą. ale nic to.

Kasiu - przytaczam to, co napisałam w Twoim wątku - czy moglabyś odpowiedzieć?

[i]Przeczytałam jeszcze raz Twoją historię i w sumie, to mam podobny wynik, z tym, że u mnie niestety jest jeszcze przerzut do kości. Z tego, co zrozumiałam, to miałaś tylko jeden rzut chemioterapii. Jakie miałaś wyniki po tej chemii? Czy "zabiła" wszystko to, co miała zabić, bo nie miałaś dalszego leczenia?[/i]

pozdrawiam
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #71  Wysłany: 2013-01-14, 14:11  


Kasiu - przytaczam to, co napisałam w Twoim wątku - czy moglabyś odpowiedzieć?

Przeczytałam jeszcze raz Twoją historię i w sumie, to mam podobny wynik, z tym, że u mnie niestety jest jeszcze przerzut do kości. Z tego, co zrozumiałam, to miałaś tylko jeden rzut chemioterapii. Jakie miałaś wyniki po tej chemii? Czy "zabiła" wszystko to, co miała zabić, bo nie miałaś dalszego leczenia?

Ależ oczywiście, że bym mogła :)
Tak, miałam jeden cykl chemii - 6 kursów co 21 dni i na razie, Bogu dzięki, to wszystko.
Wyniki jak do tej pory były w porządku. Nie powstały nowe przerzuty ani ogniska LMS. Czyli wychodzi na to, że chemia podziałała :) . Mam jednak świadomość, że większość LMS ma wznowę ok. 2 lata po rozpoznaniu, choć oczywiście nie zawsze i nie u wszystkich więc jestem dobrej myśli :)

Uściski :-D
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #72  Wysłany: 2013-01-14, 17:00  


Ale czy to znaczy, że chemia zniszczyła wszystkie Twoje przerzuty, że poprostu ich nie ma?

pozdrawiam
 
kasiaw 


Dołączyła: 16 Sty 2012
Posty: 78
Pomogła: 2 razy

 #73  Wysłany: 2013-01-15, 12:29  


Fredko, droga Fredko,

Odpowiedziałam Ci na privie :)




Kolejne wpisy wydzieliłam do osobnego wątku Fredka - komentarze Poli
_________________
Leiomyosarcoma, G2, FIGO IIIB
 
Fredka 


Dołączyła: 11 Lis 2012
Posty: 77
Pomogła: 1 raz

 #74  Wysłany: 2013-01-29, 21:53  


Witam wszystkich

Jutro jadę na kolejną chemię, więc wynik TK musi być jakkolwiek nie patrząc - pozytywny, gdyz w przeciwnym wypadku nie otrzymałabym dalej tej chemii, tylko inny schemat, więc cieszę się jak szalona.

A o szczegółach opowiem Wam jutro po rozmowie z lekarzem i po otrzymaniu wyniku TK do ręki. Pewnie już nie będzie tak optymistycznie, ale choć teraz jestem przeszczęśliwa.


Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie dobrą myślą i modliwą - wiem i wierzę, że pozytywne myśli od ludzi działają jak dobra energia, która także ma swój wpływ na naszą walkę z chorobą.

Także bardzo prosze także w dniu jutrzejszym o pozytywne myśli w moim kierunku - aby chemia była skuteczna i wybiła wszystko co złe do ostatniej najmniejszej komórki.


pozdrawiam
 
asik19 


Dołączyła: 16 Sie 2012
Posty: 42
Pomogła: 1 raz

 #75  Wysłany: 2013-01-30, 12:08  


Fredko, paluchy mocno zacisniete i moc pozytywnej energi wyslana.
Trzymaj sie dzielnie w pionie ;-)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group