1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mętlik w glowie-czarne myśli.
Autor Wiadomość
Beny74 


Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Czerwonak k.Poznania
Pomógł: 1 raz

 #1  Wysłany: 2013-01-03, 16:11  Mętlik w glowie-czarne myśli.


Witajcie kochani.
Od kilku tygodni czytam wasze wypowiedzi i włos jeży mi się na głowie. Doceniam to jakie błahe i mało istotne miałem dotąd problemy.

Chciałbym przedstawić wam swój problem. Mam 39 lat paliłem papierosy [paczka na dzień lub dwa] z przerwami na postanowienia o nie paleniu [rzuciłem na dobre 4 miesiące temu], picie od czasu do czasu - w normie.

Od kilku tygodni przyszła mi chrypka [żona mówi że nie słyszy - ja tak], pochrząkiwanie, jakby trudności w przełykaniu, podwójne połykanie śliny, ból gardła - delikatny [drapanie], ścisk gardła tuż pod szczęką dolną i zrobiła mi się kulka tylko z prawej strony pod zaczepem żuchwy [dość głeboko]. Czasami odnoszę dziwne wrażenie jakby coś wypływało mi z prawego ucha, oraz dziwne jakby ciągnięcie do ucha i swędzenie do czasu do czasu skóry np. na klatce piersiowej. Ogólnie dobrze się czuje.

Chyba opisałem wszystkie objawy. A co do rozpoczęcia badań to na 8 stycznia jestem zapisany do laryngologa a na 18 stycznia do pulmunologa na Samarzewskiego w Poznaniu. Miałem zdjęcie rtg płuc - bez zmian, badanie krwi i moczu bez żadnych niespodzianek. Jeśli chodzi o badania i wizyty u lekarza rodzinnego, to tak jakby człowiek zapytał się samego siebie co ci jest. Wyrwać lekarzowi jakiekolwiek skierowania na badania graniczy z cudem. Trzeba być lekarzem dla samego siebie.

Co sądzicie od kogo zacząć wizytę, jakie badania,co zrobić we własnym zakresie. Nie pytam co sądzicie o objawach - naczytałem się aż zanadto :?ale?: .Najpierw badania - potem wnioski.

Powiem tak jestem jednym kłębkiem nerwów, już to zauważyła żona że popadam w ''schize''. Mam 2 wspaniałych dzieci dla których chciałbym zrobić.....
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-03, 16:36  


Myślę, ze termin 8 stycznia do laryngologa jest bardzo bardzo dobry i od tego trzeba zaczac.

A pozniej juz idziesz do pulmonologa. Wiec tez dobry kierunek.
Badania wyszly prawidlowo ( z tego co piszesz) nie nakrecaj sie na nawotwor zlosliwy, jesli cos Cie niepokoi udaj sie do lekarza rodzinnego i wszystko opowiedz.
My Cie nie zdiagnozujemy przez internet.

Jezeli rutynowe badania, jesli krew, mocz, rtg ok - mozesz jeszcze ew. zrobic usg brzucha ..
No i poczekaj na opinie specjalistow, to juz naprawde krotkie terminy...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-01-03, 17:24  


Beny74 napisał/a:
Najpierw badania - potem wnioski.

I z tymi wnioskami z badań zapraszamy tutaj gdyby było jakieś podejrzenie onkologiczne - czego naturalnie nie życzymy.
_________________
 
Beny74 


Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Czerwonak k.Poznania
Pomógł: 1 raz

 #4  Wysłany: 2013-01-03, 17:50  


absenteeism napisał/a:
Beny74 napisał/a:
Najpierw badania - potem wnioski.

I z tymi wnioskami z badań zapraszamy tutaj gdyby było jakieś podejrzenie onkologiczne - czego naturalnie nie życzymy.

Przepraszam że piszę bez ładu myślowego ale jest powiedzenie jak trwoga to do Boga,a tego Boga człowiek jednak wszędzie szuka.

Dziękuje za dobre słowo.
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #5  Wysłany: 2013-01-08, 10:28  


Witaj beny74!czekamy na informację co stwierdzono dzisiaj na wizycie.Jak ja rzuciłem palenie po 13 latach nałogu to przeżywałem koszmar. Działy się ze mną rzeczy bardzo dziwne do lekarza chodziłem przez jakiś czas ale ten za każdym razem mówił że sobie wmawiam i delikatnie mówiąc wyśmiewał mnie.Niestety wróciłem do nałogu czego tobie oczywiście nie życzę.pozdrawiam
 
Beny74 


Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Czerwonak k.Poznania
Pomógł: 1 raz

 #6  Wysłany: 2013-01-09, 19:12  


Witajcie.
Więc tak, wczoraj zaliczyłem laryngologa z sercem i duszą na ramieniu. Po oględzinach ucha, nosa, gardła [lusterkiem] powiedziałem mu o wszystkich swoich dolegliwościach i stwierdził że żadnych zmian patologicznych nie widzi i nie potrzebnie panikuje - dał mi skierowanie na USG szyi.
Nadmieniłem także że od 3 dni zaczęło mi się jakby ''ulewać'' zwracać treśc żołądkową i kręcić w głowi [jakby pijany], mam uczucia jakby''strzałów prądem' 'w tył głowy, oraz w stronę serca i płuc oraz piszczenie w prawym uchu -{trudno wytłumaczyć} .Spojrzał :?ale?: - nic panu nie jest -jutro na USG - ręce opadły.

Dzisiaj byłem na USG-opis

USG szyi:
Strona prawa-powiększenie węzła chłonnego w okolicy kąta żuchwy 18x9 mm, o prawidłowej strukturze. Poza tym po prawej stronie bez cech limfadenopatii, gruczoł tarczycowy bez zmian ogniskowych, prawy płat do 53 mm, dość długi.
Strona lewa - pojedyńcze drobne węzły do 10 mm wzdłuż pęczka naczyniowo-nerwowego niepowiększone. Lewy płat tarczycy jednorodny, wydłużony 53 mm, węzina wydatna 4 mm.

Wczoraj zrobiłem sobie także TSH i wyszło 1.67.
Co sądzicie o wynikach, jakie badania wykonać, bo ręce mi opadły, jeśli jest dobrze to czemu mam takie a nie inne objawy?

Na przyszły tydzień umówiłem się prywatnie na USG - brzucha i gastroskopie - zobaczymy

Żona twierdzi że po rzuceniu palenia siada mi psycha i mam brak dopaminy :shock:
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #7  Wysłany: 2013-01-09, 20:47  


Z tą dopaminą może coś być, jeden z lekarzy też mi to mówił!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2013-01-09, 21:31  


W wynikach nie ma nic podejrzanego onkologicznie.
_________________
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #9  Wysłany: 2013-01-10, 07:19  


Jak bym widział siebie wtedy gdy rozstałem się z nałogiem.Myślę ze najlepszą metoda w tej sytuacji będzie jak się przestaniesz denerwować.Zawsze możesz poprosić lekarz o coś na uspokojenie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group