DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leczenie Niwolumabem czerniaka
Autor Wiadomość
arawis 

Pomogła: 21 razy

#16  Wysłany: 2016-11-26, 19:09  

Armands, no to czekamy na dobre wyniki :) Może przydałby Ci się wątek kciukowy?

Armands 

#17  Wysłany: 2016-12-01, 09:06  

Mama jest już po VI wlewie OPDIVO (nivolumabu) i wczoraj było pierwsze od wprowadzenia leczenia badanie USG. Jak widać na poniższym zdjęciu jest dobrze :)

Za dwa tygodnie mama będzie miała zrobione badanie TK (nie wiem jakich obszarów ciała) i miejmy nadzieję, że wynik potwierdzi REGRESJĘ.

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, kciuki i życzenia i pozdrawiam serdecznie.
Armands

Armands 

#18  Wysłany: 2016-12-15, 13:08  

Mama już po podaniu VII kursu Niwolumabu (OPDIVO). Wczorajsze badanie USG i TK (miednicy, jamy brzucha oraz klatki piersiowej), oraz palpacyjne nie wykazało przerzutów.
Guzki widoczne w momencie rozpoczęcia leczenia zniknęły.
Jak widzicie, efekty są dosłownie namacalne... tzn. nie są, bo nie ma co wymacać ;)
REGRESJA JEST TU FAKTEM!
Jedynie obrzęk nóg pozostaje problemem, ale to inna historia.
Kolejne podanie leku 28 grudnia. Mama liczyła na zmniejszenie częstotliwości wlewów, ale na razie nie ma o tym mowy.

Pozdrawiam wszystkich walczących z nowotworem i wszystkich, który ich wspierają.

Armands

jaddy7 

Pomogła: 9 razy

#19  Wysłany: 2016-12-15, 15:07  

Czestotliwosc podawania leku nie zmieni sie tak jest polecone przez producenta Ja dostaje lek juz od 10 miesiecy mialam przerwy ale byly one zwiazane z moim wypadkiem samochodowym zostaly mi jeszcze 2 wlewy i konczymy leczenie U mnie guzy tez zniknely bardzo szybko .Jesli chpdzi o nogi to tez mi puchna od czasu do czasu i takze mam czerwone plamy na nogach poza tym zadnych skutkow ubocznych ZYcze szybkiego powrotu do zdrowia

Armands 

#20  Wysłany: 2016-12-15, 15:46  

jaddy7, mama od 2009 roku miała kilkanaście zabiegów chirurgicznych na nogach i żałuję, że nie było jej i wielu, wielu innym chorym na czerniaka, dane wcześniej rozpocząć immunoterapię. Oczywiście wiem dla czego to było niemożliwe.
Nasze wcześniejsze obawy okazały się bezpodstawne. Mama na swoje lata i inne dolegliwości, ale od czasu wprowadzenia immunoterapii czuje się całkiem znośnie. Chociaż, niedawno zaczęła zauważać utratę włosów na głowie. To zdarza się podczas stosowania OPDIVO i mam nadzieję, że to będzie jedyny objaw skutków ubocznych.

Dziękuję, za życzenie dla mamy. Również pozdrawiam serdecznie życząc pokonania czerniaka.

Armands

Armands 

#21  Wysłany: 2017-01-11, 21:42  

Dziś mama miała IX kurs podania OPDIVO. Praktycznie wszystko się powtarza i staje monotonne. Mam na uwadze procedurę.
Co do wyników leczenia, to regresja stała się faktem i nic niepokojącego tego nie zakłóca. Oby trwało jak najdłużej.

Pozdrawiam wszystkich zmagających się z czerniakiem i życzę równie pozytywnych wiadomości... albo i lepszych :)

Armands

PS. Mama jutro świętuje 82 urodziny :-D

[ Dodano: 2017-01-11, 21:47 ]
Zapomniałem napisać, że zapisałem się na wideodermatoskopię ciała do polecanego tu dr. Federowicza w Poznaniu.
Chyba dobry lekarz, bo kolejka długa... ale zleci jak z bicza strzelił ;)

A.

arawis 

Pomogła: 21 razy

#22  Wysłany: 2017-01-11, 23:34  

Armands, bardzo miło czyta się takie posty. Regresja, brak guzków :) A w tym pięknym wieku dla Mamy, w dniu Jej urodzin przede wszystkim dużo zdrówka życzę. Jest przykładem głownie dla nas 30-40-50 letnich, że jeśli w takim zacnym wieku można skutecznie od tylu lat walczyć z czerniakiem, to i my możemy (nie umniejszając nic Twojej Mamie). Pozdrawiam serdecznie :)

marzena66 
MODERATOR

Pomogła: 810 razy

#23  Wysłany: 2017-01-12, 17:46  

Armands napisał/a:
Mama jutro świętuje 82 urodziny

Sto lat, sto lat......... dla mamy :flow:

Odpowiedz do tematu