1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jak to w końcu jest z tymi mięsakami?
Autor Wiadomość
katex31 


Dołączyła: 08 Sie 2016
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2016-08-08, 19:26  Jak to w końcu jest z tymi mięsakami?


Witam. Jestem nowa na forum. Nie chciałabym na razie wgłębiać się w historię. Napiszę, że według wstępnego rozpoznania u mojej siostry zdiagnozowano leiomyosarcoma. Wycięto 98% guza. Nie mamy jeszcze wyniku histopatologicznego. Z wypisem ze szpitala i wstępnym rozpoznaniem udałam się prywatnie do chirurga onkologa pracującego w CO w Warszawie. Po przeczytaniu informacji stwierdził, że jeśli się potwierdzi, że to leiomyosarcoma to właściwie nie ma na to żadnego leczenia...
Jak to w końcu jest? Na tym forum wszyscy polecają CO w Warszawie jako jedyny ośrodek leczący mięsaki a tu usłyszałam takie rewelacje? :roll:
 
panterkka 



Dołączyła: 10 Maj 2013
Posty: 93
Pomogła: 2 razy

 #2  Wysłany: 2016-08-08, 20:46  


Oczywiście, że się leczy. Inną kwestią jest czy można wyleczyć. Zgloscie się do kliniki zamiast chodzić prywatnie po chirurgach. Jeśli zdecydujesz się opisać więcej szczegółów, będziemy mogli powiedzieć więcej.
_________________
Jak się człowiek uprze, żeby żyć, to medycyna jest bezsilna :P
Leyomyosarcoma G2
 
KasiaKasiaKasia 



Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 421
Pomogła: 28 razy

 #3  Wysłany: 2016-08-09, 05:58  odp


katex- no błagam Cię, nie szalejcie z prywatnymi wizytami. Wiadomo, ze tu chodzi o życie. Możesz mi wierzyć, lekarze "na fundusz" są tak samo dobrzy jak lek lekarze "prywatni".

Zgłoście się do CO tam Was pokierują:)

Pozdrawiam
_________________
Co Cie nie zabije to Cie wk....zdenerwuje... :)
 
OLILB 


Dołączył: 16 Sie 2015
Posty: 71
Pomógł: 4 razy

 #4  Wysłany: 2016-08-09, 13:26  


KasiaKasiaKasia jak przeczytałem Twój post to się zastanawiam czy my na pewno w tym samym kraju żyjemy?
 
KasiaKasiaKasia 



Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 421
Pomogła: 28 razy

 #5  Wysłany: 2016-08-10, 16:23  


OLILB

Myślę, że żyjemy w tym samym kraju, daleko na północ od Afryki;)

Siedząc na nie jednym korytarzu szpitala onkologicznego słyszałam ile kto daje komu. BEZSENS.
Przykładowo chirurg podczas operacji, nie popełni błędu przez to, że nie dostał. Wykona swoja pracę tak dobrze jak potrafi, przecież pozostały personel patrzy mu na ręce.

Byłam prowadzona przez prywatnego endokrynologa, przez 2 lata zostawiłam u niego ok 2 tys.
Popełnił błąd, który "dobił" moją tarczycę:).
Mąż leczył się u prywatnych stomatologów, pół paszczy do wywalenia.

Także jak ktoś jest w czymś dobry to będzie dobry i "na fundusz"i prywatnie.
A jak zły to czy zapłacisz czy nie i tak spapla Ci robotę.

Raczyska szyko się nie wyleczy, więc chcąc płacić potrzebowalibyśmy walizki pieniędzy :)

Pozdrawiam serdecznie Kasia:)
(Przepraszam, ze na tym wątku, ale chciałam odpowiedzieć panu OLILB)
_________________
Co Cie nie zabije to Cie wk....zdenerwuje... :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #6  Wysłany: 2016-08-10, 18:48  


Kasiu jesteś młoda i niewiele jeszcze wiesz o leczeniu (mimo swojego zawodu). Tam gdzie można efektywnie leczyć tam wszędzie rozwinęły się prywatne przychodnie i oferują ni mniej ni więcej tylko nowocześniejszy sprzęt i szybszą interwencję. Tak jest z zabiegami kardiologicznymi, okulistycznymi, ginekologicznymi, operacje kręgosłupa i wiele innych. No i kwalifikacje lekarzy - takie poradnie najczęściej bazują na bardzo dobrych i uznanych specjalistach którzy dokładnie wiedzą czego mogą się podjąć i robią to ze znacznie zmniejszonym ryzykiem. Ja po odesłaniu z najbardziej uznanego w PL instytutu zapłaciłam za zabieg w prywatnej klinice i była to ostatnia chwila i żyję. Niestety tak już jest że łapówki ( ja wolę iść do prywatnej poradni niż dać łapówkę "państwowemu lekarzowi") też pomagają bo szybszy termin lub jakiś lek wspomagający lub dodatkowe badanie które doprecyzowuje diagnozę. Żyjemy tu, tylko jeszcze nie wszyscy musieli na własnej skórze doświadczyć dobrodziejstw systemu.
_________________
sprzątnięta
 
KasiaKasiaKasia 



Dołączyła: 30 Cze 2014
Posty: 421
Pomogła: 28 razy

 #7  Wysłany: 2016-08-11, 05:35  


gaba masz racje co do prywatnych przychodni/klinik, które oferują "szybciej/lepiej"

Tylko nie do końca o to mi chodziło.
Mam tutaj na myśli takie sytuacje gdy pacjent idzie do lekarza X prywatnie bo uważa, że ten sam lekarz X "na fundusz" zrobi mu na złość i nie pomoże. Pomimo iż być może konsultacja w obu przypadkach będzie taka sama to ludzie wolą zapłacić.

Na ten czas nie spotkałam się ze złym lekarzem podczas mojego łażenia z rodzicami. Wszystko idzie dość sprawnie "na fundusz".

Pozdrawiam Kasia;)
_________________
Co Cie nie zabije to Cie wk....zdenerwuje... :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group