1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz głowy trzustki/ operacja vs cybernóż
Autor Wiadomość
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #151  Wysłany: 2013-02-11, 12:02  


Dzięki alice. Dziękuję wszystkim - ja nie wiem jakbym dała radę bez forum, tyle tu informacji, doświadczeń, dyskusji, bezcenna wiedza. Serio. Dzięki i Lekarzom i Wam - forumowiczom za to że tu jesteście.
 
sanila 



Dołączyła: 18 Maj 2012
Posty: 43
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 4 razy

 #152  Wysłany: 2013-02-13, 23:17  


Jak mama? Napisz proszę parę słów. Potrzebujesz może czegoś?
_________________
Tato 08.11.2013 g.21:05 [*]
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #153  Wysłany: 2013-02-14, 10:05  


sanila, Mama na szczęście jak na jej stan ma się b.dobrze - nic jej nie boli, ma spory apetyt, jedyne co to psychicznie na pewno gorzej + mimo wszystko non stop chudnie..... Już myślałam że chudsza nie może być, a jednak..... Nie wiem jak jej jeszcze pomóc - wczoraj przesłałam pełny komplet dokumentacji do kliniki onkologicznej w Belgii. Teraz czekam na info czy są w stanie coś wymyśleć. Trudne to wszystko.
 
gabik 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: częstochowa
Pomogła: 3 razy

 #154  Wysłany: 2013-02-15, 16:16  


Anikta - trzymaj się. Wczoraj jak pisałyśmy, już miałam nadzieję, że moja mama zaczyna powracać do siebie - dziś znowu w szpitalu. Lekarz powiedział dwa mocne zdania - "nie powinienem jej tu przyjąć w takim stanie" i "nie daję gwarancji, że wyjdzie z tego szpitala żywa".
Ta choroba jest jak kolejka górska - ludzie, co nie powinni już żyć wg medycyny - przeżywają kilka - kilkanaście lat, niektórym dawano duże nadzieje - i lipa.
Ja mam ciągle nadzieję, że moja mama jest w tej pierwszej grupie. I że Twoja mama również do niej należy.
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #155  Wysłany: 2013-02-15, 22:06  


Gabik prawdą jest, że mojej mamie w marcu dawali kilka miesięcy życia - do 6 m..... Jest luty. Tak trzeba myśleć
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #156  Wysłany: 2013-02-18, 09:40  


Witam mam pytanie,

czy osobie w stanie mojej mamy: rak trzustki z potencjalnymi przerzutami do wątroby + drenaż dróg żółciowych/ żółtaczka mechaniczno-miąższowa, apetyt duży ale kiepska przyswajalność można podawać preparat Pure Whey Isolate 95?

ktoś mi to podpowiedział, a z mamą do lekarza idę za tydzień dopiero
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #157  Wysłany: 2013-02-18, 12:11  


ankita,
Nie mam żadnych doświadczeń z tym preparatem, jeśli chodzi o izolat białkowy, to u chorych nowotworowych najczęściej stosuje się Protifar - dostępny wyłącznie w aptekach.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gabik 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: częstochowa
Pomogła: 3 razy

 #158  Wysłany: 2013-02-19, 22:23  


Madzia - a czy masz jakiś pogląd na temat wysokobiałkowego jedzenia stosowanego np. u taterników??
Szukamy czegoś, co wzmocni nasze mamy bardziej niż nutridrinki i zwykłe jedzenie. Osobiście borykam się u mamy z jadłowstrętem, pilnuję ją, karmię - ale chyba nie na tym rzecz polega. Choć lekarze każą mi zapomnieć, że mama przeżyje więcej niż kilka tygodni, ona chce więc my też szukamy :) .
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #159  Wysłany: 2013-02-22, 11:14  


Witam,

mojej mamie wskutek zewnętrznego drenażu bilirubina spadła do 8 mg/dL (przed drenem było 15, spadek nastąpił na przestrzeni 3 tygodni). Onkolog kazał nam zgłosić się do niego jeśli wartość bilirubiny zbliży się do 3...

Pytanie: ponieważ bezczynność mnie wykańcza mam pytanie czy na pewno nie mogę zrobić nic - żadnej terapii, operacji, radioterapii czegokolwiek co pomoże mamie? (oczywiście wzmacniam ją dietą, mama zresztą ma b. dobry apetyt, i nic jej nie boli).

Jak czytam inne wątki już dwukrotnie trafiłam na wpisy, gdzie np. mimo braku rozpoznania histopatologicznego stosowano radioterapię. Nie twierdzę, że to było dobre. Ale tym razem chcę mieć pewność że absolutnie nic nam nie pozostało (to piszę a propos tego że wcześniej ponieważ nie miałam histopatologicznie potwierdzonego raka od marca do stycznia nie zrobiono nic).

Obecnie mamie poszerzono dren - wczoraj. czekam na wypis ze szpitala, lekarz prowadzący zasugerował że nie jest pewny co do tego czy to co jest na wątrobie to przerzuty, na pewno jeden płat jest czysty, a drugi obrzęknięty. mówi że mama jest skomplikowanym przypadkiem. Niezwłocznie jak dostanę wkleję wypis.

Inne wyniki morfologii są w normie - czekam jeszcze na wyniki enzymów wątrobowych.
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #160  Wysłany: 2013-02-22, 17:06  


Ja u męża stosowałam białko o nazwie protifar dodawalam do jedzenia jest bez smaku zalecił lekarz prowadzący.
 
gabik 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 46
Skąd: częstochowa
Pomogła: 3 razy

 #161  Wysłany: 2013-02-22, 18:29  


u nas nie było biopsji. na wszystkich wypisach z Gliwic mamy "prawdopodobnie rak trzustki".
 
alice 


Dołączyła: 18 Sty 2013
Posty: 211
Pomogła: 36 razy

 #162  Wysłany: 2013-02-24, 08:53  


:) Ankita trzymajcie sie, przesylam wam duzo pozytywnej energii :)
jesli mame nic nie boli, ma apetyt to jest to naprawde dobry znak :)
sprobuj z tym bialkeim dosypywanym do jedzenie. Slyszalam od znajomych, ze dostarcza duzo energii. Ale oczywiscie skonsultuj to najpierw z lekarzem. Jestem z Wami calym sercem i wiem, ze bedzie dobrze...
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #163  Wysłany: 2013-02-24, 18:05  


alice, dzięki.

Co do konsultacji z lekarzami to ogólnie mam problem. Mamy internista np. odmówił skierowania na badania krwi - a zamiast skierowania do hospicjum dał do szpitala bo uważa, że ze śpiączką wątrobową (zagrożeniem śpiączki) powinno się leżeć na oddziale. A skoro dała skierowanie do szpitala to tam zrobią badanie. A szpital mówi - my już nic nie możemy zrobić. Pamiętaj jak tłumaczyłam Pani doktor co to jest biopsja pod kontrolą EUS - też nie chciała dać skierowania, wprost powiedziała że nie wie co to jest. Dodam że to jedna z internistów w szpitalu klinicznym we wrocławiu.... Jutro do niej jadę bez mamy wywalczyć skierowanie do hospicjum domowego, a teraz pytanie:

Mama dziś poczuła się nagle słabiej - nie wiem czy to skutek drenu (właśnie poszerzonego, na dobę spływa ponad dwa litry płynu), ale najbardziej mamie zaczął doskwierać od rana ból łydek i właśnie słabość nóg. Ktoś wie czego objawem lub skutkiem to może być?
 
sanila 



Dołączyła: 18 Maj 2012
Posty: 43
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 4 razy

 #164  Wysłany: 2013-03-02, 16:50  


W jakiej formie jest obecnie mama?
_________________
Tato 08.11.2013 g.21:05 [*]
 
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #165  Wysłany: 2013-03-02, 21:16  


Dzięki sanila że pytasz. Mama - odpukać - w lepszej kondycji. Nie wiem z czego to wynika. Ma więcej sił, apetyt wciąz jest i wciąż brak bólu. Jest też mniej żółta. Jutro wyruszam w podróż do szpitala w Belgii skonsultować mamy przypadek. Oby tak jak jest trwało wieczność....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group