1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2011-01-14, 15:49
DRP z mnogimi przerzutami do mózgu
Autor Wiadomość
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #61  Wysłany: 2010-11-08, 11:11  


kubanetka,

Właśnie nie bardzo... Mam trzech braci ale... -szkoda pisać :/ Są beznadziejni!!!
Mój Adrian jest w nocy z mamą w czasie gdy ja jestem na nocce....
Dziś pospałam rano od 7-10 bo mama też spała a obiad został z wczoraj :)

Ściskamy cieplutko :*
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #62  Wysłany: 2010-11-08, 11:37  


No tak to czasem niestety jest:(

Ale to jest myśl - obiadki od razu na dwa dni!!! :)
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #63  Wysłany: 2010-11-08, 12:00  


Dlatego wieczorkiem.... PRZYGOTUJĘ SOBIE ZUPKĘ zrobię zapiekankę... a to co zostanie będzie jutro na obiadek :)

Być może się uchowa hihi
 
BeataM 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 198
Pomogła: 21 razy

 #64  Wysłany: 2010-11-08, 14:18  


Martuś, napisz jak Mama po naświetlaniu... w piątek byłyście?? Jak się czuje??

Wiesz tak sobie myślę, że chodząc codziennie na noc do pracy, niedługo nie będziesz mieć siły... W dzień nie śpisz... w nocy pracujesz... Musisz przystopować... Czy masz jakieś wolne?? Między nockami powinnaś mieć jakiś dzień wolnego, a może pogadaj z pracodawcą o małym urlopie??? Przemyśl to sobie, bardzo dobrze że opiekujesz się Mamusią ale ważny też jest odpoczynek... Na temat pomocy ze strony najbliższej rodziny zamilknę bo sama wiem coś na ten temat.... Niestety zostałyśmy same:(
_________________
Nadzieja umarła ostatnia... 17 III 2011 [']
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #65  Wysłany: 2010-11-08, 15:49  


Beatko, mamie wyznaczyli termin naświetleń na 19,11 na ten czas będzie w szpitalu.
Ech....

Jestem kierowniczką więc sama sobie ustalam grafik. Ale muszę to jakoś pogodzić.
Dziś mam wolne to zapewne w nocy mama będzie robiła sobie wędrówki :P
Jutro na szczęście też mam wolne....

A co u Was? Jak TWoja Mamcia?
Buziaki :*
 
Łysy 


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 161
Pomógł: 19 razy

 #66  Wysłany: 2010-11-08, 23:05  


przeczytałem dziś Twoje wpisy, Owca
wygląda mi na to, że nie masz się z kim podzielić swoimi wątpliwościami, myślami. Współczuję. Ale pisz tu, sporo tu ludzi, którzy zrozumieją, wysłuchają, pomogą.
Co do czasu przeżycia to nikt Ci nie udzieli odpowiedzi, niestety nie ma mądrych w przypadku TEJ choroby.
Pamiętaj: oprócz wspierania mamy pamiętaj o sobie. Może to cyniczne, ale dbając o siebie i myśląc o sobie, o wypoczynku i sprawianiu spbie przyjemnosci czynimy, że nasze JA jest silniejsze i wtedy dopiero możemy pomóc nazym bliskim. Nasza siła jest w nas, a jest przewrotnie potrzebna naszym bliskim.
Łysy
_________________
jeśli masz zamiar chorować musisz być zdrowy i mieć pieniądze:)
 
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #67  Wysłany: 2010-11-09, 09:27  


Łysy,

Ślicznie CI dziękuję... Dużo wiem o tej o chorobie ale....to wciąż za mało... :/
I myslę,że do samego końca będzie ona dla mnie TAJEMNICĄ !
Ludzie na forum więcej mi pomagają i więcej pomagają niżeli Ci ludzie ,którzy powinni to robić czyli... rodzina ...najbliżsi... Ale to jest właśnie ta nasza szara rzeczywistość.

Właśnie takie chwile lubię. Siedzimy sobie z mamą przy kawce. Ja sprawdzam sobie wiadomości a mama usiłuje i ćwiczy czytanie :)

POzdrawiam serdecznie.
 
babusia52 



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 43
Pomogła: 4 razy

 #68  Wysłany: 2010-11-13, 00:14  


owcaMarta, opiekuj się mamą jak tylko potrafisz,ale dbaj też o siebie.Życzę Wam dużo zdrowia i wytrwałości.
Pozdrawiam.
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #69  Wysłany: 2010-11-13, 16:36  


babusia52,
Dbam o Mamcie jak tylko mogę...
Staram się również nie zapomominać inaczej często fakt faktem to nie wychodzi ale... niestety to nie moja wina :/
Kto jak nie ja!? :(
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #70  Wysłany: 2010-11-16, 15:09  


Witajcie.....


Jestem załamana...dzisiejszy dzień dał nam popalić. Mama w piątek ma jechac do Gliwic na radioterapię. Ale musi przez ten czas przebywać w szpitalu. Ale...

Dziś byłam u nas w Raciborzu w szpitalu by ,,zapisać '' mamę już do szpitala.
No i się okazało,że MAM SOBIE ZNALEŹĆ szpital ,który by na ten czas przyjął mamę. :shock: :shock: :shock: :shock: Zrobiłam takie oczy! Pojechałam do nas do przychodni poprosić o radę co powinnam w tym przypadku zrobić. Wysłali mnie do NFZ w Raciborzu. Poszłam tam dostałam plik telefonów z adresami. Dzwonie dzwonie i wszędzie dostaję odpowiedź : PRZYKRO NAM ...

:(

Dodzwoniłam się do Rybnika do szpitala i mam jutro tam podjechać z dokumentami od mamy. o 8:00 ... oby tylko przyjeli mamę... :(

Jakie są najbliższe Gliwic szpitale,które przyjmują na czas naświetlań pacjentów????
 
BeataM 



Dołączyła: 21 Paź 2010
Posty: 198
Pomogła: 21 razy

 #71  Wysłany: 2010-11-16, 15:40  


Martuś |przytula|
Nie rozumię... czemu nie chcą przyjąć Mamy do szpitala?? Nie masz skierowania?? Nie mają miejsc??
Chyba musi być jakiś sposób??

Nie wiem co napisać... Mogę jedynie Cię pocieszyć Martuś, że może wszystko dobrze się ułoży... Nie załamuj się i bądź dzielna.
pozdrawiam Ciebie i Twoją Mamusię, trzymajcie się cieplutko :/pociesza:/
_________________
Nadzieja umarła ostatnia... 17 III 2011 [']
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #72  Wysłany: 2010-11-16, 15:58  


BeataM,

Ma skierowanie...Miejsca są.... Nie mają podpisanego z NFZ pozwolenia na przyjmowania pacjentów którzy są naświetlanii.....

STRASZNEEEEE!!!!!!!!! SZOK! :roll: :roll: :roll: :roll:
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #73  Wysłany: 2010-11-16, 16:06  


Nic z tego nie rozumiem, mają naświetlania, ale nie mogą przyjmować pacjentów do Hospitalizacji???
Czyli moga realizować tylko naświetlania jesli pacjent dojeżdza tak???
Nam lekarz proponował dwie opcje, albo czekamy na termin wwolny w szpitalu i Tata leży 5 dni w szpitalu podczas naświetlan, albo każdego dnia dojeżdzamy.
Na szczęście termin na przyjęcie do szpitala był już następnego dnia, więc nie mieliśmu dylematu, ale jesli trzebaby to byśmy dojeżdzali.
Nie wiem w jakim stanie ogólnym jest Twoja mama, ale takie nąswietlania mózgowia jest dość obciążające, ale może w ostateczności dalibyście radę Mamę dowozić.
Jeśli nie, to musi się znaleść jakiś sposób.
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #74  Wysłany: 2010-11-16, 16:24  


owcaMarta napisał/a:
MAM SOBIE ZNALEŹĆ szpital ,który by na ten czas przyjął mamę
Ale MEKSYK tego jeszcze nie słyszałam ::mur:: Co jeszcze ten NFZ wymyśli. Pewnie limity są już wyczerpane. Szkoda tylko, że limit na raka nie jest wyczerpany. Brak słów....... Dobrze że mamusia ma Ciebie.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
owcaMarta
[konto usunięte]



Posty: 0

 #75  Wysłany: 2010-11-16, 19:04  


kubanetka,


Powiedziała mi P.Ordynator ze szpitala z Raciborzu z neurologii,że nie przyjmą mamy,ponieważ nie mają na to pozwoleń !! (i bądź tu człowieku mądry)
W Raciborskim odziele NFZ dostałam plik telefonów szpitali z okolic wszystkie obdzwoniłam zgodzili się na ,, WYSŁUCHANIE MNIE I ZOBACZENIE WYNIKÓW BADAŃ'' w Rybniku jutro o 8-00 ....
Co będzie jeśli się nie uda?! A może jest jakaś izolatka w Raciborskim szpitalu za którą idzie zapłacić?! WRRR

Mama czuje się w miarę póki co... Jest samodzielna jeżeli chodzi o mycie i zrobienie wszystkiego koło siebie. Moglibyśmy ją wozić ale czy w Gliwicach się na to zgodzą???

[ Dodano: 2010-11-16, 19:04 ]
ela1,
Masz racje!!! Szkoda,że limit na RAKA nie jest wyczerpany!!!!!!!!!!!!!!!!


:(

Smutno mi strasznie.....
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group