1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy
Autor Wiadomość
missy 
MODERATOR

Pomogła: 1233 razy

#31  Wysłany: 2021-04-07, 18:20  

monikamach,
Oczywiście, że teraz od razu nie musisz rozpoczynać rozmowy o hospicjum. Napisałam Ci o tej możliwości leczenia dodatkowego ( na NFZ), żebyś po prostu o niej wiedziała.
I jak pojawi się jakiś problem to będziesz wiedziała co robić. Poza tym spokojnie przygotujesz się do uświadomienia tacie, że hospicjum domowe to nie jakaś ponura instytucja dla osób umierających tylko domowe wizyty, domowe wsparcie lekarskie dla osób z zaawansowanymi nowotworami. To możliwość uzyskania porad, recept, odpowiedzi na rożne pytania, na które nie ma czasu w gabinecie onkologa.

monikamach 

#32  Wysłany: 2021-04-07, 18:27  

missy, wiem, rozumiem i dziękuję bardzo za te informacje... i ogólnie za wszystkie informacje i poświęcony czas... jestem bardzo wdzięczna

monikamach 

#33  Wysłany: 2021-04-08, 18:48  

czytając różne fora odnośnie czerniaka i artykuły tak się zastanawiam... czy to było prawidłowe postępowanie, że tatowi został wycięty ten czerniak, skoro już na starcie lekarze podejrzewali przerzuty gdyż węzły były powiększone ... jeszcze przed usunięciem czerniaka miał tato biopsję węzłów i tomograf ciała, a lekarz nie czekając na wyniki usunał czerniaka... gdzieś przeczytałam, że to jakby "spuszczenie psa z łańcucha", czy było to potrzebne skoro podejrzewali na starcie rozsianie? :?ale?: :uuu:

missy 
MODERATOR

#34  Wysłany: 2021-04-08, 19:41  

monikamach,
Trudno mi skomentować stwierdzenie
monikamach napisał/a:
jakby "spuszczenie psa z łańcucha",

Mogę tylko zacytować fragment Zaleceń
Cytat:
Podstawą rozpoznania czerniaków skóry jest histopatologiczne badanie całej wyciętej chirurgicznie zmiany barwnikowej. Postępowanie inne niż biopsja wycinająca (tzw. mikrostopniowanie I) nie daje prawidłowego rozpoznania

oraz
Cytat:
Wyniki aspiracyjnej biopsji cienko- lub gruboigłowej oraz biopsji nacinającej (wycinek) lub ścinającej (shave biopsy) nie dostarczają wiarygodnych informacji o zmianie pierwotnej czerniaka zgodnie z wymogami systemu American Joint Cancer Committee/Union Internationale Contre le Cancer (AJCC/UICC) i metody te nie powinny być stosowane.

http://onkologia.zaleceni...ry_20190517.pdf str.3 i 6

monikamach 

#35  Wysłany: 2021-04-08, 20:09  

missy, ok dziękuję, bałam się , że to wycięcie mogło pogorszyć sytuacje już i tak trudną... dziś tata miał rezonans głowy czekamy na poniedziałek.. mam nadzieje, że od razu rozpocznie leczenie bo od 2 ch miesięcy robi tylko badania...

missy 
MODERATOR

#36  Wysłany: 2021-04-08, 20:14  

Najlepiej czytać materialy źródłowe firmowane nazwiskami specjalistów, onkologów klinicznych a nie swobodne teorie laików.

Odpowiedz do tematu