1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czerniak złośliwy-CLARK II
Autor Wiadomość
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #1  Wysłany: 2015-11-21, 14:46  czerniak złośliwy-CLARK II


Witam wszystkich :) We wrześniu miałam usunięty pieprzyk ,wynik czerniak złośliwy Clark II,do 0,5mm,bez owrzodzeń,odczyn limfatyczny w dnie intensywny,mitozy brak,TP1A,wycięty w całości. Po odebraniu wyników miałam poszerzany margines-wynik ok. Nie miałam oznaczanych węzłów. Mało jeszcze wiem jak czytać te wyniki, może ktoś mi pomoże? Mam jeszcze 2 pieprzyki które dermatolog polecił mi usunąć :--:

[ Dodano: 2015-11-21, 20:17 ]
........ZAPOMNIAŁAM -MIAŁAM USG BRZUCHA I RTG KLATKI PIERSIOWEJ WYNIKI OK
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2015-11-22, 16:58  


fifi007,
Z tego co napisałaś wynika, że to był tzw.cienki czerniak. Ponieważ aktywność mitotyczną określono na zero, to nie było konieczne sprawdzanie węzła chłonnego wartowniczego.
Twoje leczenie było kompletne i jest zakończone.
Teraz pozostaje mądra obserwacja skóry i usuwanie wg wskazań lekarza innych podejrzanych znamion.
Pozdrawiam serdecznie.
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #3  Wysłany: 2015-11-22, 17:42  


missy :) bardzo dziękuję za szybka odp.Może panikowałam ,ale jak dotąd mało miałam informacji ze strony lekarzy.poprawiłaś mi humor :) jeszcze raz dziękuję. Pozdrawiam serdecznie.
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #4  Wysłany: 2015-11-25, 10:23  


Tak jak napisala missy jest to cienki czerniak bardzo dobrze rokujacy... bardzo rzadko dajacy jakiekolwiek przerzuty... Szanse na przezycie kolejnych 10 lat sa w okolicach 98%
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #5  Wysłany: 2015-11-30, 19:52  


stefanek :)
Dziękuję za 98% trzymam się tego :)
Pozdrawiam i zdrowia życzę
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #6  Wysłany: 2015-12-11, 18:52  


Witam
30.11 miałam usunięte jedno z dwóch znamion które dermatolog polecił usunąć,
w poniedziałek szwy i wynik-nerwy.Mam pytanie znamię było na plecach -cięcie poziome,czy to znaczy ,ze lekarzowi coś "podpadało"?cały zabieg trwał 3 min.
W pon. dowiem się też kiedy usuną mi drugie znamię(na czubku głowy)szkoda ,że nie chcieli wyciąć ich razem :|
Zdrowia wszystkim życzę i spokoju :)
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #7  Wysłany: 2015-12-14, 15:08  


Witam wszystkich
Dzisiaj miałam usuwane szwy i wynik z wyciętego znamienia na plecach ;
znamię melanocytarne złożone skóry- UDA :| nie wiem co myśleć?(było na plecach)
Lekarz mówił ,ze to "zwykła" pomyłka-budzi się brak zaufania ,a to Poznańskie CO!
Drugie znamię na czubku głowy muszę mieć usuwane na oddziale....16.12.
Mam jeszcze jedno pytanie:znamiona ocenił dermatolog -wideodermatoskopem,to na plecach ocenił 0,4 ,
a na głowie 0,9.
Nie wiem co to za skala?
Może ktoś się z taką skalą spotkał?
Pozdrawiam wszystkich :)
 
poznanianka 


Dołączyła: 09 Paź 2015
Posty: 6
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2015-12-14, 15:32  


ja akurat z doświadczenia nie polecam darzyć zaufaniem wielkopolskiego centrum onkologii, lepiej wszystko sprawdzić, na wszystko mieć odpowiedni papier (nawet jeżeli nie chcą dać), nie wierzyć pracownikom zakładu patomorfologii na słowo, bo potrafią celowo prowadzić w błąd, żeby tylko kryć swoje błędy
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #9  Wysłany: 2015-12-14, 16:27  


poznanianka
dziękuję za odzew,dzisiaj lekarz (chirurg onkolog) był zdziwiony ,że czerniaka na plecach mam ciętego poziomo i blizny są "brzydkie" cytat"kto mi to robił"?lekarz który robił poszerzenie marginesu mówił ,ze tak właśnie się tnie. Zabiegi miałam w WCO.
Każdy ma swoją teorię.
Poważnie zastanawiam się nad przebadaniem preparatów jeszcze raz.
Zostało jeszcze znamię na głowie-w środę zabieg .
pozdrawiam i zdrówka życzę
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2015-12-14, 17:39  


fifi007 napisał/a:
czerniaka na plecach mam ciętego poziomo

Nie będę oceniać czy dobrze czy źle. Tylko dla informacji: technika wycięcia podejrzanej - zmiany barwnikowej oś wycięcia w kierunku najbliższego spływu regionalnego, równoległego do naczyń chłonnych.

Z tego postu - <obrazek>

Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #11  Wysłany: 2015-12-14, 17:54  


..........też staram się nie oceniać.....ale sprzeczne informacje budzą niepokój
Dziękuję za wiadomość . Pozdrawiam :)
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #12  Wysłany: 2015-12-17, 17:06  


Tak jak pisałam wcześniej wczoraj wycięłam znamię na czubku głowy,za tydzień
wizyta kontrolna i może wynik.
Dzisiaj byłam na prywatnej wizycie u chirurga onk.
Dowiedziałam się ,ze powinnam mieć usg węzłów chłonnych, jak dotąd nikt w WCO nie wspomniał nawet o tym :|
Dowiedziałam się też ,ze znamię usunięte z pleców (melanocytarno złożone)mogło w przyszłości zmienić się w czerniaka!W WCO usłyszałam bardziej "optymistyczną) wersję.
Jutro idę na odział ,będzie usg węzłów i jeszcze 2 znamiona które "dzisiejszemu "lekarzowi się nie podobają.
Wiem ,ze mój czerniak jest "cieńki" ale nerwy mam całkiem "grube"
pozdrawiam wszystkich :)
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #13  Wysłany: 2015-12-17, 17:37  


U kogo w WCO sie leczysz? Jeżeli nie chcesz pisać na forum, to napisz na priv, bo moja mama też się leczy w WCO to mozemy wymienic pewne doswiadczenia :)
 
fifi007 


Dołączyła: 21 Lis 2015
Posty: 543
Pomogła: 37 razy

 #14  Wysłany: 2015-12-17, 17:47  


właściwie każda moja wizyta to inny lekarz.
Docięcie blizny po czerniaku miałam na oddziale ,a reszta w poradni onk. i chirurgia jednego dnia.
Usg brzucha robiłam prywatnie,rtg w WCO.
Tak jak pisałam dzisiaj byłam prywatnie u lek i pierwszy raz miałam palpacyjnie zbadane węzły,
jutro idę na oddział do szpitala na26 czerwca (usg węzłów i wycięcie 1 znamienia)
 
DulceAmargo 


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 238
Pomogła: 56 razy

 #15  Wysłany: 2015-12-17, 17:47  


W WCO wybierają przeważnie "tańszą opcję" (nie mam tu na mysli tylko czerniaka, ale ogólnie np. mają do wybory dwie chemie, podadzą tańszą, powiedzą że u nich nic się już nie da zrobić i na tę lepszą, z którą pacjent ma jeszcze jakieś szanse, ale jest droższa wyślą ewentualnie do innego miasta; Ipilimumabu też w Poznaniu nie ma, sama widzialam jak namawiali kobietę po tym jak zelboraf przestał u niej działać na "zwykła chemię" bo ipilimumab to tylko na 15% pacjentów działa a ona zaufała, uwierzyła że Ipi jest mało skuteczną, niewartą zachodu opcją), niestety nieważne co jest korzystniejsze dla pacjenta...

[ Dodano: 2015-12-17, 17:55 ]
Powiem Ci, że z oddziału onkologicznego w HCP (28 czerwca) byłyśmy z mamą o wiele bardziej zadowolone, mimo że mają mniejsze możliwości, ale lepsze podejście do pacjenta.

W WCO są albo onkolodzy ogólni, a zajmujący się czerniakiem robią jeszcze specjalizację więc muszą czasem popracować na innym oddziale i nie zawsze są, jest np. dr Kwinta.

Jest też prof. Mackiewicz, który teraz prowadzi nowy oddział onkologiczny w Szpitalu Wojskowym.

Niezmiennie najlepszą opcją jest konsultacja z prof. Rutkowskim z Warszawy (nawet jeżeli miałaby się ograniczyć do wymiany e-maila, to przynajmniej wie się że jest się na dobrej drodze czy jest coś nie tak)

[ Dodano: 2015-12-17, 17:58 ]
A u jakiego lekarza byłaś prywatnie? U onkologa? (skoro idziesz na oddział w HCP to może u dra Gracza?)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group