1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak Breslow 0,5mm Clark II (2016r) i teraz kolejny (?)
Autor Wiadomość
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2018-03-12, 19:27  


Coś Wam chcę pokazać. Byłam wczoraj u Dermatologa i muszę usunąć kolejne znamiona. Powiedziała, że są podobne do mojego ostatniego czerniaka. Zrobiłam zdjęcia... i faktycznie :shock:
Czy to możliwe, że można mieć ich tak dużo? Czy to, że są tak podobne do czerniaka nie oznacza wcale, że też nim są?


fotka.jpg
Czerniak Breslow 0,5 Clark II
Pobierz Plik ściągnięto 873 raz(y) 202,3 KB

 
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #17  Wysłany: 2018-03-12, 20:00  


Olla86,
Pewnie mogą być, ale nie muszą. Najlepiej byłoby wyciąć w cholerę i przebadać, tylko wtedy będzie jasna sytuacja. Ja też mam dużo znamion na całym ciele, niektóre wyglądają jak książkowy czerniak, a jednak obejrzane pod dermatoskopem nie budzą podejrzeń (zarówno mojego onkologa, jak i prof. Rutkowskiego, u którego swego czasu się konsultowałam). Ja bym wycięła te znamiona, będziesz spokojniejsza. Jutro mam wizytę kontrolną u mojego onkologa i też zamierzam pokazać parę znamion znowu i dopytać czy zostawić czy wycinać. Grunt, że masz bardzo czujnego lekarza - to skarb ;)
 
clarien 


Dołączyła: 09 Mar 2018
Posty: 2

 #18  Wysłany: 2018-03-12, 20:36  


Twoj czerniak wyglada tak samo (chyba), jak pieprzyk, ktory wycielam 3tyg temu. Czekam na wynik badania. Mial tylko 1mm.
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #19  Wysłany: 2018-03-12, 20:50  


clarien, Mój miał około 3mm.
Jutro mam konsultację u prof. Rutkowskiego. Zobaczymy co powie.
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #20  Wysłany: 2018-03-14, 08:02  


Olla86, czekam na "raport" z konsultacji i trzymam kciuki :)
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2018-03-14, 11:06  


natinx,
Zdaję relację:
po otrzymaniu wyniku tego drugiego czerniaka, mój lekarz prowadzący skierował mnie (i mojego wycietego czeniaka) do dra Cichockiego w W-wie. Doktor wziął preparaty do powtórnych badań. Wczoraj przysłał wynik:

Znamię melanocytarne złożone, usunięte w całości.
W podścielisku znamienia widoczne są melanofagi.

Czyli to nie był czerniak... (?)

Wieczorem pojechałam na wizytę do prof. Rutkowskiego. Powiedział że nie ma sensu wysyłać wyniku do kolejnego laboratorium, bo prawdopodobnie bylo to znamię "na granicy". Jedni powiedzą, że już czerniak, inni że jeszcze nie. Powiedział, żeby dociąć bliznę na wszelki wypadek i tyle. (Dziś rano miałam docięcie).
Poza tym mówił że najważniejsze jest to, żeby się obserwować. Kto raz miał czerniaka ma 10% szans na kolejnego. Ale mówił też, że nie ma sensu wycinania panicznie wszystkich znamion. (Jego zdaniem nie muszę usuwać tych, które wytypował mój dermatolog. Tych, których zdjęcie wkleiłam Wam wyżej). Dobrym pomysłem jest robienie sobie zdjęć i porownywanie ich co jakiś czas. Obserwowanie czy znamiona się nie zmieniają i czy nic nowego się nie pojawiło.
Dobra informacja jest taka, że zdaniem Profesora, jest jakiś promil szansy że taki cienki czerniak da przerzuty.
Pytałam też o to, czy jego zdaniem mogę zajść w ciążę, powiedział że nie widzi przeciwwskazań.
No i to chyba tyle, lecę się nałykać APAPów, bo znieczulenie zaczyna mi schodzić.
 
Agata1983 


Dołączyła: 07 Paź 2017
Posty: 22
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2018-03-14, 12:15  


" Dobra informacja jest taka, że zdaniem Profesora, jest jakiś promil szansy że taki cienki czerniak da przerzuty.
Pytałam też o to, czy jego zdaniem mogę zajść w ciążę, powiedział że nie widzi przeciwwskazań."

Rozumiem, że powyższe odnosi się do czerniaka o nacieku 0,7 mm ? Chodzi mi szczególnie o to info na temat ciąży ?
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #23  Wysłany: 2018-03-14, 12:19  


Agata1983,
Tak, tylko tak jak pisałam wyżej, w drugim badaniu histopatologicznym wyszło że jest to znamię melanocytarne, a nie czerniak. Może ma to jakieś znaczenie...
 
rumburakowa 



Dołączyła: 20 Lut 2018
Posty: 9
Skąd: Żukowo

 #24  Wysłany: 2018-03-14, 14:51  


Też się cały czas zastanawiam, czy powinnam wycinać znamiona, moje są duże, małe, wypukłe, wszystkie kolory tęczy. Tylko czy ciała zostanie jak się je powycina...
_________________
krowa w cętki pije wino i je oliwki :-)
 
natinx 


Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 32
Pomogła: 2 razy

 #25  Wysłany: 2018-03-19, 23:15  


Olla86, bardzo się cieszę że to jednak nie kolejny czerniak :) nawet nie wiesz jak bardzo. Dobrze ze jesteś pod kontrolą profesora. Czyli przeciwwskazań w zajścia w ciążę w twoim przypadku też nie ma to też chyba dobrze :) ogólnie same dobre wiadomości. Kuruj się kochana :)
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2019-06-19, 18:43  


Witam Was po krótkiej przerwie,
to jest dla mnie tak dziwne, że aż wydaje mi się nie być możliwe. Mój mąż usunął znamię na piszczelu (żona przewrażliwiona po czerniaku, rozumiecie), rosło mu, chociaż dermatolog mówił, że nie wygląda groźnie.

Dziś odebrał wynik:
melanoma malignum typus SSMM, Clark II, Breslow 0,2, odczyn limfocytarny ++, owrzodzenie - , angioinwazja -, regresja -, indeks miotyczny 0/mm2.
Jestem w szoku, czy tych zachorowań jest teraz aż tak dużo, że padło i na niego i na mnie? Czy w naszym laboratorium patomorfolodzy są przewrażliwieni (jakiś czas temu dostałam wynik, który wskazywał na to, że mam drugiego czerniaka. W COI w W-wie, po powtórnych badaniach okazało się, że nie był to czerniak).

Nie wiem też co znaczy dodatni odczyn limfocytarny.

U mnie wszystko ok, badam się regularnie.
Pozdrawiam wszystkich, Ola
 
chihiroo 


Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 44
Pomogła: 6 razy

 #27  Wysłany: 2019-06-20, 11:25  


co prawda po angielsku, ale dużo informacji:
http://cancerimmunolres.a...27.figures-only

[ Dodano: 2019-06-20, 12:30 ]
tutaj też ładnie wyjaśnione:

https://www.semanticschol...b6408245f7230fe
 
Martyś 


Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 189
Pomogła: 19 razy

 #28  Wysłany: 2019-06-24, 07:45  


Olla i jak tam u Was?
Zdecydowaliście się na powtórne badanie histopatologiczne?
Czy lekarz przed wycięciem coś podejrzewał u męża?

Naprawdę ta historia wydaje się być niesamowicie nieprawdopodobna.
No ale cóż, niestety wszystko każdemu z nas może się zdarzyć.
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2019-06-26, 14:44  


Martyś,
Porozmawialiśmy z lekarzem i on odradził nam powtórne badania wycinka, bo być może okazałoby się tak jak u mnie wcześniej, że to znamię "na granicy" jak to powiedział prof. Rutkowski. Mąż miał docinkę, teraz razem będziemy chodzić na kontrole i tyle.
On ma mało znamion, w tym wyciętym dermatolog nie widział nic podejrzanego, chcieliśmy je wyciąć bo rosło. I mąż sobie kiedyś strasznie spalił na słońcu te nogę.
 
Olla86 


Dołączyła: 18 Lut 2018
Posty: 24
Pomogła: 1 raz

 #30  Wysłany: 2020-11-27, 12:04  


Witam po dość długiej przerwie :) chciałam się Was poradzić w pewnej kwestii. Robiłam dziś kontrolne USG jamy brzusznej i węzłów chłonnych pachwinowych i mam taki wynik: "w prawym dole pachwinowym dwa odczynowe w. chłonne średnica około 10mm i 8mm". Dodam, że czerniaka miałam usuniętego z prawej stopy. Lekarz kazał mi się nie martwić i powtórzyć badanie za 3 miesiące (no ale lekarz swoje, a głowa swoje). Myślicie, że powinnam to gdzieś konsultować, czy na razie odpuścić?
Pozdrawiam i dużo zdrowia wszystkim życzę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group